Csilus Tamás góljával hozta el a három pontot Kecskemétről a Haladás

A zöld-fehérek ezzel a győzelemmel ismét dobogós helyen állnak a tabellán.

KECSKEMÉTI TE - SZOMBATHELYI HALADÁS 0-1 (0-0)

Kecskemét: Varga B. - Buna (Katona, 56.), Szabó A., Belényesi, Szalai G. – Nagy K., Marsa, Szuhodovszki (Madarász, 56.) – Tóth B., Lukács, Tóth Dániel

Vezetőedző: Szabó István

Haladás: Rózsa – Mocsi, Devecseri, Guzmics, Bosnjak – Doktorics (Kállai, 76.), Csilus T., Holdampf, Monori (Tóth Dávid, 61.),  Horváth R. – Tóth M. (Szijjártó, 87.)

Vezetőedző: Németh Szabolcs

Gólszerző: Csilus 51.

A hétközi, Siófok elleni vereséget követően közvetlen rivális ellen javíthatott hétfő este a Szombathelyi Haladás. A zöld-fehérek az M4 Sport kamerái előtt a Kecskemét otthonába látogattak, amely hazai környezetben remek formát mutat és a szombathelyiekhez hasonlóan a dobogóért harcol.

A feleknek nemcsak egymással, de a pálya talajával is meg kellett küzdeniük, az első tíz percben egy hazai fejest leszámítva nem is igazán alakult ki lehetőség, a küzdelem, valamint a mezőnyjáték dominált. Ez a folytatásban sem változott meg túlzottan, középreadott labdákból, vagy éppen rögzített játékhelyzetekből tudtak csak veszélyeztetni a csapatok. A 21. percben egy bal oldali akciót követően Lukács talált a Haladás kapujába, a gólt azonban les miatt érvénytelenítette Csonka játékvezető. Mindkét együttes rendkívül stabil volt hátul, harcos, brusztolós mérkőzést vívtak a csapatok. Az első negyvenöt perc nem hozott gólt, 0-0 állt az eredményjelző táblán a szünetben.

A második játékrészben aztán nem kellett sokat várni az első említésre méltó momentumra, ami egy szombathelyi találat volt: Bosnjak ment volna el a bal oldalon, őt megállították, a labda Horváth Rajmund elé került, akinek centerezésnél rosszul szabadítottak fel a hazaiak, Csilus Tamás pedig közvetlen közelről a léc alá bombázott (0-1). Az első félidőhöz hasonlóan ezúttal is a küzdelem dominált, de kapura veszélyesebben játszottak a csapatok, amiben nagy szerepe volt a Haladás-gólnak is. A Kecskemét próbálkozott, a vasiak masszívan, fegyelmezetten védekeztek, ha kellett, önfeláldozó módon blokkoltak, így pedig őrizték előnyüket. Szijjártó Ármin és Kállai Zalán is pályára lépett, a hazaiak egy-egy momentumot leszámítva nem tudtak átütőek lenni, sőt, mi több, Csilus Tamás életerős löketével könnyen meg is duplázhatta volna előnyét a szombathelyi alakulat, a lövést azonban Varga a kapu fölé paskolta. Az utolsó pillanatban aztán nagy egyenlítési lehetőség adódott a lilamezesek előtt, Szalai fejesét azonban védeni tudta Rózsa. A zöld-fehérek egy nehéz, munkás mérkőzést tudtak megnyerni, aminek köszönhetően előztek, így a harmadik helyről várhatják az idei naptári év utolsó két mérkőzését.

Németh Szabolcs tanítványai legközelebb december 5-én, vasárnap lépnek pályára, 17 órás kezdettel a Szolnok látogat a Haladás Sportkomplexumba.