2024.04.27., szombat  •  Zita napja
Haladás: Döntetlen emberhátrányban a Viharsarokban

A hosszabbításban mentett pontot a Békéscsaba a Haladás ellen, a végeredmény így 2-2 lett. A zöld-fehéreknél Rácz duplázott.

Michal Hipp egy helyen változtatott korábbi kezdőjén, a Dorog ellen duplázó Molnár kapott bizalmat Borvető helyett. A 4. percben egy baloldali szöglet után Farkas senkitől se zavartatva lőtt Verpecz kapujának közepébe – óriási védelmi volt (1-0)!

A hazai vezetés után a Haladás megpróbálta letámadni ellenfelét, a zöld-fehérek feljebb tolták a védekezésüket. Szabadrúgásokat végezhettek el a mieink a lila-fehérek 16-osának előteréből, de ezek után nem alakultak helyzetek.

A 14. percben Horváth Péter vette célba 18 méterről, balról a Haladás kapuját, de Verpecz magabiztosan védett. A 16. percben egy baloldali korner után ismét helyzetbe került a békéscsabai alakulat, de a vasi védelem ezúttal tisztázni tudott. A 23. percben Rácz szöglete után Németh Milán lőtt fölé 11 méterről, ez sem jelentett komolyabb veszélyt a hazai kapura.

Fél óra elteltével továbbra is a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, igazi ziccer egyik kapu előtt sem adódott, unalmas meccset láthattak a nézők.

Aztán felpörögtek az események: a 34. percben Yasin kapott remek labdát, betört a 16-oson belülre, 12 méterről, jobbról lőtt, Verpecz bravúrral védett. Egy perccel később Csilus elé került a labda, középpályásunk 18 méterről tüzelt, a labda centiméterekkel kerülte el a jobb kapufát. A 38. percben egy labdaszerzést követően Molnár Rajmund próbálkozhatott, a labda nem sokkal, de mellé ment. A játékrész hajrája egyértelműen a Haladásé volt.

A 43. percben Csilus ívelte fel a labdát, Csernik lekészítette Rácznak, aki egy átvétel után 14 méterről, kissé balról a bal felsőbe helyezte a labdát (1-1)!

A 45. percben Nazsa játékvezető sárga lapot adott Simutnak, neki ez volt a második, így a Hali emberhátrányba került.

A szünetben kettőt is cserélt Hipp mester, pályára lépett Borvető és Nyíri. A 46. percben Nyírit Szalai lerántotta a 16-oson belül, a büntetőt Rácz értékesítette, a jobb alsóba vágta a labdát (1-2)!

A gól megnyugtatta a Haladást, taktikusan fociztak a játékrész elején a zöld-fehérek. A viharsarkiak is cserékkel próbáltak frissíteni. Az 59. perben Bora hibázott hatalmasat, a labda Rácz elé került, aki Csernikhez passzolt, középpályásunk lövése után Krnács védett nagyot. A 61. percben ismét Csernik veszélyeztetett, de ezúttal 18 méterről fölé, mellé durrantotta a labdát. Aztán ismét középpályásunk került helyzetbe, de Krnács ezúttal is a helyén volt.

Egy óra elteltével az emberhátrányban futballozó Haladás magabiztosan játszott, lehetőségei is csak a vasiaknak voltak. A 65. percben Csernik 17 méterről tekert kapura, balról, a labda a felső lécre vágódott. A meccs ezen periódusában egy újabb Hali-gól érett. A 66. percben Kitl emelt kapura, ekkor Verpecz mutatott be szép védést.

Az utolsó negyed órára ellaposodott a meccs színvonala, sok volt a fault, folyamatos játék alig alakult ki. Csatóék taktikusan fociztak, játszottak az idővel is, és bár a labda többet volt a liláknál, a hazai mezőnyfölény meddőnek bizonyult.

A hajrában egyre nyomasztóbb lett a csabaiak fölénye – mintha fáradtak volna a szombathelyi focisták.

Az utolsó percekben sokat állt a játék, és egy védelmi megingást kihasznált a hazai együttes: Yasin lőtt közelről Verpecz kapujba.

2-2 lett a végeredményt, a Haladás közelebb állt a győzelemhez.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SZOMBATHELYI HALADÁS   2-2     (1 - 1)
Békéscsaba, 600 néző. Vezeti: Nazsa Tamás (Horváth Róbert, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Szalai D., Farkas M., Bora (Váradi 75.), Puskás G. (Lukács 56.)  – Horváth P., Albert I. (Fazekas L., 23.), Kitl M., Talpalló (Czékus 56.) – Hamed, Máris (Mikló 75.).  Vezetőedző: Brlázs Gábor.
HALADÁS: Verpecz – Simut, Csató M., Németh M., Bosnjak – Csilus T., Derekas – Csernik (Hursán 86.), Rácz B. (Tóth M. 89.), Doktorics (Nyíri 46.) – Molnár R. (Borvető 46.). Vezetőedző: Michal Hipp.
Góllövők: Farkas (4.) Yasin (92.), illetve Rácz (43., 47. 11-esből)