Az Atomerőműt is legyőzte, ezzel megnyerte a Horváth Zoltán emléktornát a Falco

A sárga-feketék egy-két megingástól eltekintve végig uralták a találkozót, a végeredmény 73-78 lett. A tornagyőzelem mellett mindhárom különdíj is Szombathelyen maradt.

Atomerőmű SE – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 73-78 (16-25, 16-18, 20-16, 21-19) Horváth Zoltán Emléktorna - Szombathely, Aréna Savaria

Paks: Capers 6/3, Kis 5/3, Valerio-Bodon 14/6 Shepard 15, Eilingsfeld 2 - 1/9. Csere: Kovács 6, Pupp -, Velkey 2, Gulyás -, Jackson 4.

Edző: Branislav Dzunic

Falco: Anderson 20/9, Váradi 9, Doktor 3/3, Bruinsma 8/6, Searcy 5. Csere: Benke 7, Kovács 4, Lake 22.

Edző: Gasper Okorn

A Falco Atomerőmű elleni összecsapásával zárult vasárnap este a 11. Horváth Zoltán emléktorna. A pénteki nap után ismét szép számmal látogattak ki az Aréna Savariába a szurkolók, hogy buzdítsák a csapatot a késői időpont ellenére. A Falco a pénteki találkozóját nagyon magabiztosan nyerte meg a Kecskemét ellen, az ASE viszont vereséget szenvedett a második találkozón Váradi Kornél együttesétől.

Gyors paksi kosarakkal indult a találkozó, majd a Falco Searcy pontjainak köszönhetően hamar ledolgozta hátrányát. Hosszú pontcsend következett, amit Eilingsfeld triplája tört meg, ezzel 7-4-re ellépett az Atomerőmű. A pénteki mérkőzésen egészen kiváló teljesítményt nyújtó Anderson büntetői következtek, az állás pedig ismét egyenlő volt, 7-7-et mutatott négy és fél perc elteltével az eredményjelző. A Falco ezt követően többek között Anderson remeklésével egy 8-0-s szériát produkált, így pillanatok alatt 7-15-módosult az eredmény. Kovács duplájának köszönhetően faragott hátrányából az ASE, de Váradi büntetőinek köszönhetően visszaállt a nyolc pontos különbség, 9-17-re ment a Falco. A csapatkapitány újabb pontjai következtek, ezzel pedig már tíz volt a két csapat között két perccel az első negyed vége előtt. A paksiakban Eilingsfeld tartotta a lelket, a csapat 11 pontjából 7 az ő nevéhez fűződött. Benke büntetője után Lake látványos zsákolásának örülhettek a Falco-szurkolók, majd megintcsak Eilingsfeld gyarapítottja pontjainak számát és Andersonnal egyetemben már kilencnél járt. A negyed Doktor és Eilingsfeld tripláival zárult, az első tíz perc után 16-25-re vezetett a Falco.

A második felvonás elején megismétlődött a Benke-Lake párosítás, utóbbi volt a befejező, akárcsak az első negyedben. Eilingsfeld már tizennégynél járt újabb duplájával, de Lake sem szeretett volna túlságosan lemaradni. Paksi tripla után Anderson pontjai érkeztek, majd Jackson iratkozott fel a pontszerzők közé, ezzel az állás 23-31 volt a Falconak. A negyed derekán ismét tíz volt a két csapat között, majd a fiatal Kovács duplájával még tovább nőtt a különbség, a hullámvölgybe kerülő Atomerőmű pedig időt is kért. Az időkérés után sem tudott közelebb zárkózni az ASE, a Falco rendkívül ponterős játékkal és jó védekezéssel rukkolt elő ezen a találkozón is. A Paks Capers triplájával érte el a harminc pontot, de a szombathelyieknek mindenre volt válasza, így a második negyed után 32-43-ra ment Gasper Okorn együttese.

A harmadik negyed mindkét csapatnál hibákkal kezdődött, majd egy paksi duplára az első pontjait szerző Bruinsma válaszolt kintről. A negyed feléhez közeledve állandósulni látszott a két csapat között a 10-11 pontos különbség, a Paks továbbra sem találta az ellenszert a Falco védekezése ellen. Öt perccel a játékrész vége előtt valamelyest tudott faragni a hátrányából az ASE, Shepard pontjai után már csak három pont volt a differencia. Jakckson faulttal együtt dobott kosarat, a büntető azonban kimaradt, nem tudta átvenni a mérkőzésen először a vezetést az Atomerőmű. Nem sokáig tartott, hogy helyreálljon a rend, a Falco gyorsan ismét négy pontos előnyre tett szert a negyed végéhez közeledve. A tolnaiaknak ismét menniük kellett az eredmény után, de nem adták fel, Kovácsnak köszönhetően ismét visszajöttek egy pontra. Az egész meccsen kiválóan teljesítő Lake előbb pontot szerzett, majd a másik palánk alatt jeleskedett, a labdaszerzést követően pedig Bruinsma jött kintről és hat pont volt a Falco előnye, 52-58-ra vezettek a sárga-feketék. A negyed végére még egy Falco pont esett, így az utolsó felvonásra 52-59-es szombathelyi vezetéssel fordultak a csapatok.

Lake továbbra is ihletett formában játszott, ő nyitotta a pontok sorát az utolsó játékrészben. Igazi pontpárbaj következett, de továbbra sem tudott lőtávolon belülre kerülni az ASE, tartotta előnyét a vasi csapat. A tolnaiak hiába tudtak egy-egy kosárnak köszönhetően ledolgozni hátrányukból, utána fontos pillanatokban hiányzott a kellő koncentráció. Lake ismét fontos pontokat szerzett és gondoskodott arról, ne csökkenjen a különbség. Három és fél perccel a találkozó vége előtt 64-69-re vezettek a házigazdák, majd Shepard büntetői után fontos pillanatban érkezett Váradi duplája. Anderson ismét megvillantotta klasszisát egy triplával, az ASE pedig időt kért. Az időkérés után Valerio-Bodon kinti kísérlete akadt be, majd újabb Kyan Anderson pontokkal állt vissza a differencia. Lake újabb duplájával már 22 pontnál járt, ezzel Eilingsfeldet megelőzve ő volt a mezőny legeredményesebbje. A végén még érkezett két paksi pont, a házigazda győzelme azonban így sem forgott veszélyben, 73-78-ra nyerte meg a találkozót a Falco.

A Falco tehát második mérkőzését is megnyerte a tornán, ez pedig a tornagyőzelmet jelentette Váradi Benedekéknek. A szombathelyiek nem csak az első helyet szerezték meg, a torna mindhárom különdíja a sárga-feketékhez került.