2020.04.08., szerda  •  Dénes napja

Sport

Haladás: három gól és három pont a Csákvár ellen
Teljesen megérdemelt, 3–0 arányú győzelmet aratott a Haladás vasárnap délután a Csákvár ellen a Rohonci úton.
Rangadót nyertek az Aligátorok a Kaposvár ellen
Az E.ON OBI-es vízilabda bajnokság 12. fordulójában a Kaposvár látogatott Szombathelyre. A vasi együttes a harmadik negyedben még hátrányban volt, de meg tudta fordítani a találkozót, onnantól pedig nem volt kérdés a győzelem.
Futsal Magyar Kupa: a második mérkőzésen is magabiztosan nyert, így a Final Four-ba jutott a HVSE
Elhunyt a kenulegenda, Wichmann Tamás
Hosszan tartó, súlyos betegség után életének 73. évében elhunyt Wichmann Tamás, a magyar kajak-kenu sport legendás alakja.
Futsal NBI: Hajmási Milán volt a nyerőember, az Aramis sem jelentett gondot a Haladásnak
A nyolc gólt hozó mérkőzésen ugyan kétszer is egyenlíteni tudott az Aramis, de a végére nem maradt kérdés, 3-5-re nyerni tudott a Haladás VSE csapata.
Helyzetek nélküli meccsen, 400 néző előtt ikszelt a Haladás Szolnokon
Nem született gól a Haladás szolnoki vendégjátékán. A zöld-fehérek továbbra is kieső helyen állnak az NB II-ben.
Helytállt az AVUS, de nem sikerült a bravúr az Eger otthonában
Igazi gólzáporos mérkőzést hozott az E.ON OBI-es vízilabda-bajnokság 11.fordulójában az Eger és az AVUS találkozója. A mérkőzést végül a hazaiak nyerték meg 18-12 arányban.
Újabb érkező a Haladásnál: Farkas Balázs a szezon végéig írt alá a zöld-fehérekhez
A háromszoros bajnok és korábbi válogatott Farkas Balázs személyében új igazolást jelentett be a Szombathelyi Haladás. A támadó kontraktusa a szezon végéig szól, a bemutatkozására pedig már a mai Szolnok elleni mérkőzésen sor kerülhet.
Tükörsima Falco-siker, 26 ponttal győzte le a listavezető az Albát
A válogatott szünet előtti utolsó mérkőzésen az Alba együttesét fogadta a Falco a kosárlabda NB I 19.fordulójában. A sárga-feketék végig kézben tartva a mérkőzést nagyon simán, 89-63 arányban nyerték meg a találkozót, Váradi Benedek így győzelemmel ünnepelte 25. születésnapját.
Nem sikerült a győztes BL-búcsú a Falcónak, szoros meccsen négy ponttal kikaptak a Neptunastól a sárga-feketék
A Kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének zárófordulójában a Falco Litvániába látogatott a Neptunas együtteséhez, hogy a hazai győzelem után idegenben is borsot törjön litvánok orra alá. A küzdelmes, fordulatos mérkőzés utolsó negyedéből a litvánok jöttek ki jobban, és 87-83 arányban meg is nyerték a mérkőzést.
Debütál az olimpián a sportmászás
Nemrég rendezték meg az Oladi ÁMK-ban a Mászóka SE falmászó Magyar Kupát. Ennek apropóján beszélgettünk Rózsa Marcell-lel, a Mászóka SE elnökével a sportág jelenéről, jövőjéről az ötkarikás játékokkal a középpontban.
Haladás: döntetlen a Szeged ellen a szezonnyitón
Gól nélküli döntetlent játszott a Szombathelyi Haladás a Szegeddel vasárnap délután. A zöld-fehéreknél ezen a mérkőzésen mutatkozott be a kispadon Mátyus János, a decemberben kinevezett új vezetőedző.
Kész a háborúra a Haladás: a Szegedet fogadják a zöld-fehérek a nyitányon
1–1-es döntetlent játszott utolsó felkészülési mérkőzésén a múlt pénteken délután a Szombathelyi Haladás az osztrák második ligás Lafnitz ellen a Rohonci úti stadionban. A találkozó után szurkolói ankétot tartott a klub. A felkészülés hajrájában még egy csatárt igazolt a Hali: Tóth Barna Nyíregyházáról érkezett a vasi megyeszékhelyre.
Hibátlan mérleggel lett csoportgyőztes a férfi futsalválogatott Litvániában
Európa-bajnoki selejtezőket játszott a héten Litvániában a magyar férfi futsalválogatott. Turzó József együttese három győzelemmel, magabiztosan nyerte meg csoportját, és folytathatja a küzdelmeket a jövő évben a kontinenstornán való részvétel kiharcolásáért.
Nagy küzdelemre késztették az Aligátorok a friss Európa-bajnokokkal felálló OSC-t
Hosszabb szünet után folytatódott a vízilabda OB I-es bajnokság. Az AVUS gárdája az OSC-t fogadta hazai környezetben és végig meccsben tudott maradni a tavalyi ezüstérmes ellen, de a találkozót 7-11 arányban a vendégek nyerték meg.
Beszélgetés Ekler Lucával: Az év vasi embere a vendég a Megyeházán
Pénteken (január 31-én) kezdődik a Megyeházi esték beszélgetéssorozat. Az első vendég Ekler Luca paraatléta lesz.
Kitiltotta a Falco a Brindisi ellen botrányosan viselkedő szurkolóját
A Falco KC hivatalos közleményben reagált a Brindisi elleni mérkőzésen történtekre, amelyben elnézést kért az olasz csapattól és kijelentette, hogy teljes mértékben elhatárolódik az ilyen magatartástól, a szurkoló pedig megkapta büntetését. A klub hozzátette, hogy szeretnék, ha nem az említett személy viselkedése alapján ítélnék meg a minden mérkőzésen fantasztikus szurkolótábort.
Az utolsó negyedben állva hagyta a Brindisit a Falco, és életben tartotta továbbjutási esélyeit
Az utolsó esélyt ragadhatta meg a Falco, hogy bejuthasson Európa legjobb 16 csapata közé. Ehhez Gasper Okorn együttesének a Brindisit kellett legyőznie hazai pályán, a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó előtti fordulójában. Váradi Benedekék fantasztikus utolsó negyedet produkálva 93-83 arányban meg is nyerték a mérkőzést, így maradt még esély a továbbjutásra.
Sikerkovács edző érkezett a Viktória csapatához
December közepén nevezték ki Szabados Györgyöt a Haladás-Viktória vezetőedzőjének. A korábban az MTK-val két bajnoki címet, a Doroggal pedig bravúros bronzérmet nyerő szakemberrel beszélgettünk az elmúlt egy hónap tapasztalatairól, a felkészülésről.
A falmászásé volt a főszerep szombaton az Oladi iskolában
A hazai falmászás krémje vette birtokba szombaton az Oladi ÁMK-t. A 2020-as év első Magyar Kupa fordulóján a kicsiktől egészen a rutinos falmászókig jelen voltak a sportág képviselői és nehezebbnél nehezebb pályákon mérték össze tudásukat.
A nap képe: szarvasok nézelődnek a  koronavírus-járvány miatt kiürült parndorfi outletben
A koronavírus-járvány miatt kiürült parndorfi bevásárlóközpontban nézelődő szarvasokat fotóztak, írja az ORF.
Méteres lángokkal ég az erdő Wiener Neustadt környékén, a levegőből is oltanak
Több ezer négyzetméteren ég az erdő Wiener Neustadt környékén, számoltak be kedd délután osztrák hírportálok. A lángok néhol a 10 métert is elérik, a füstfelhő kilométerekről látható.
Bécsi bankrablás járvány idején: egy csomag vécépapír is volt a maszkos elkövetőnél, aki meglőtt egy embert
Áprilisi tréfának tűnhet, de nem az: orvosi maszkban, kesztyűben, bevásárló táskával és egy csomag vécépapírral a kezében rabolt ki egy bankfiókot egy férfi Bécsben, péntek délelőtt. Most a rendőrség keresi.
Ausztriában érvényben maradnak a korlátozások, de fokozatosan újranyitnak az üzletek
A jelenlegi korlátozások érvényben maradnak Ausztriában, de fokozatosan megnyitják az üzleteket, az oktatás viszont továbbra is digitálisan zajlik, erről beszélt Sebastian Kurz hétfői sajtótájékoztatóján. Ha a könnyítések miatt újra emelkedik a fertőzések száma, akkor visszatérnek a jelenlegi szabályozáshoz, de akár szigoríthatnak is.
Ausztria nem lazít a szigoron, éppen azért, hogy minél előbb kilábaljanak a válságból
Ausztriában szombat 11 665-re nőtt a koronavírussal fertőzöttek száma. Sebastian Kurz kancellár azt mondta, hogy a koronavírus-járvány megfékezésére bevezetett óvintézkedésekre szükség van, hogy "visszakapják a megszokott szabadságukat, hogy együtt lehessünk szeretteikkel.
programajánló
1-20   21-40   41-60   61-80   81-100   101-120   121-140   141-160   161-180   181-200   201-220