2024.05.03., péntek  •  Tímea, Irma napja
Fontos meccset nyert meg a Haladás (képgalériával)

A Merkantil Bank liga 27. fordulójában a Szombathelyi Haladás a Budafok gárdáját fogadta. A szünet után Kelemen Marko duplázott, ezzel győzött a házigazda.

Kezdés előtt negyed órával alig száz néző lézeng a stadionban.

Visszatért a hazaiak kezdőjébe az eltiltását letöltő Erdei-Rácz-Szakály trió.

A mieink tiszta zöldben. a vendégek piros-fekete csíkos mezben és piros nadrágban lépnek pályára.

A fővárosból is érkeztek szurkolók, mintegy huszonöten. A Hali-táborban néma csend, egy drapit sem tettek ki a drukkerek.

A vendégek kezdték a találkozót.

A 2. percben hatalmas Hali-helyzet: Horváth Rajmund passzolt Kelemenhez, aki sarokkal visszajátszotta a labdát, Horváth élesen középre lőtt, de Nyíri lövésébe beleléptek a védők. A szöglet után felszabadítottak a piros-feketék.

Megjöttek a Hali-szurkolók is.

A 6. percben már villan is az első sárga - joggal: Kalmár rúgta fel Mohost.

Lassan elmegy az első tíz perc, a Haladás kezdett alktívabban, de most már a vendégek is átmerészkedtek a hazai térfélre.

A tulajdonos távozását követeli a hazai B-közép.

A 12. percben Mohos kapásból, 22 méterről jobból lőtt, a labda az oldalhálóban kötött ki - szép mozdulat volt.

Most az ühgyvezető van soron, a szombathelyi szurkolók nehezen viselik, hogy hónapok óta bizonytalan a klub működése.

A 13. percben Németh Márió 20 méterről lőhetett, a labda alig ment fölé.

A 16. percben egy szép hazai támadás végén Bolla lőhetett 22 méterről, kissé balról, a labda nem sokkal kerülte el a bal kapufát.

Kovács Dávid is sárgát kapott, azúttal is Mohost vágták fel.

A 21. percben Erdei jobboldali beadására Kelemen érkezett, 5 méterről fejelt, Gundel-Takács szögletre tolta a labdát.

"Erzsi takarodj!" - egész egyértelmű az üzenet a Haladás B-középből.

A 27. percben Erdei baloldali kornerére Bolla jött jó ütemben, hat méterről fejelt, Gundel-Takács szögletre tolta a labdát.

A 32. percben egy hazai védelmi hiba után Zsóri tüzelt 16 méterről, Pálfi a mezőnbe öklözte a labdát.

Rengeteg a hiba, így kevés a helyzet. Elég unalmasan csordogálnak a percek.

A 41. percben Szakály is lapot kapott, ez is jó ítélet volt.

A 43. percben Márió jobboldali szögletére Lorentz robbant be, majd 6 méterről fölé fejelt. Az ellentámadásnál Horváth Rajmund került helyzetbe, de a védők felszabadítottak.

Lorentz is sárgát kapott, mert belenyúlt Kelemen arcába 25 méterre a vendégek kapujától. Az egyperces ráadásban járunk. A szabadrúgást Nyíri végezte el, de a lövőse után a labda elakadt a sorfalban.

Szünet.

Érkeznek a csapatok a folytatásra, Jovics mester nem cserélt.

A 48. percben Németh Márió kapott sárgát, hátulról buktatta Erdeit. Ezen sem lehet vitatkozni.

Az 52. percben kisebb tűzijáték a Haladás kapuja előtt, de két lövést is blokkolt a védelem.

Az 55. percben 1-0! Nyíri lőtte középre a labdát, amit Kelemen 4 méterről belsőzött a kapu közepébe!

Jönnek a cserék a vendégeknél. Hármat is változtatott Dajka László.

Eltelt egy óra, a második félidőben a budafokiak birtokolták többet a labdát, gólt mégis a Hali szerzett.

Rácz is sárgát kapott, mert eldobta a labdát.

A 63. percben Kalmár adta röviden haza a labdát, Kelemen lecsapott rá, kicselezte Gundel-Takácsot, majd a kapu közepébe gurított. 2-0!

A 69. percben Vasvári tört a Hali kapujára, 11 méterről  jobbról lőtt, a labda a kapufa külső szélőn csattant.

1015-en vagyunk a Rohonci úton. A 70. percben Erdei is kap egy sárgát. Szépen szórja a lapokat Kovács játékvezető.

A 73. percben lehetőség a vendégek előtt: Kalmár fejelhetett tisztán, 5 méterről, de a labda fölé szállt.

Változtat Jovics is: Horávth, Kelemen le, Pintér, Zvekanov be. Bő negyed óra van hátra.

Nagy budafoki helyzet maradt ki: Vasvári egy átvétel után 11 méterről alig lőtt a bal kapufa mellé.

Jagodics is kapott egfy sárgát.

A piros-feketék támadnak, a Haladás rombol, és kontrázni próbál. A 78. percben Mohos lőhetett 18 méterről, a labdát könnyedén védte Gundel-Takács.

Kijött a szorításból a Hali. Cserék. Erdeit és Mohost Jancsó és Szijjártó váltja.

A 85. percben Jakab lőtt, férfordulatból, de nem találta el jól a labdát, így Pálfi könnyen védett. A kontránál Szijjártó lépett ki a védők közül, 13 méterről lőtt, Gundel-Takács nagy bravúrral védett.

A 86. percben Rácz szerzett labdát, Pintérhez passzolt, a csatár azonban 16 méterről rosszil találta el a labdát.

Izgalmas lett a hajrá, a Hali már több góllal is vezethetne.

A 89. percben egy kontra végén Rácz, majd Pintér is helyzetbe került, de Gundel-Takács végül védeni tudott. Teljesen kinyílt a budafoki védelem.

Csere: újoncot avat a Hali: Frák Marcell váltja Rácz Barnabást.