2024.05.02., csütörtök  •  Zsigmond napja
Futsal: Dróth Zoltán-dupla és pazar Henrique Diniz-gól, legyőzte a Nyíregyházát a Haladás

A címvédő zöld-fehérek 3-2-re diadalmaskodtak a felső-házi rájátszás 7. játéknapján.

FÉRFI FUTSAL NB I. FELSŐ-HÁZI RÁJÁTSZÁS 7. FORDULÓ

HALADÁS VSE - Á STÚDIÓ FUTSAL NYÍREGYHÁZA 3-2 (2-1)

Haladás: Alasztics Marcell - Henrique Diniz, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Hadházi Sándor, Rutai Balázs, Homlok Levente, Győrfy Balázs, Kovács Máté, Szalmás Zoltán, Luiggi Longo, Knizs Olivér, Hajmási Milán, Dróth Zoltán, Sipos Gergő

Edző: Felipe Conde

Nyíregyháza: Petró Martin - Öreglaki Norbert, Gregory, Dávid Richárd, Joao Rodrigues, Gagyi Sándor, Gyulai József, Szabó Lajos, Krajnyák Zsolt, Kovács Béla, Urr Dániel, Haburcsák Bertalan, Lakatos László, Kovács Ádám

Edző: Lovas Norbert

Gólszerzők: Dróth Zoltán 2 (6., 10.), Henrique Diniz 37., ill. Gregory 9., Szabó Lajos 38.

Hazai bajnoki erőpróba várt a friss Magyar Kupa Final Four-résztvevő és címvédő Haladás VSE futsalcsapatára. Felipe Conde legénysége a bronzcsatáért küzdő Nyíregyházát látta vendégül, amely számára szintén égetően fontos volt a három pont megszerzése, ha maga mögött szerette volna tartani a riválisokat.

Túlzás lenne azt mondani, hogy nagy iramban kezdtek volna a csapatok, így aztán sokat kellett várni az első komoly lehetőségre, ami Hadházi lövése révén a Haladás előtt adódott. Ahogy peregtek a másodpercek, a hazaiak egyre magasabb sebességi fokozatba tudtak kapcsolni, ami újabb helyzetekben mutatkozott meg: előbb Vatamaniuc-Bartha, majd Dróth járt közel az előny megduplázáshoz, majd Hajmási Milán olvasta remekül a játékot a letámadásnál és került kis híján ígéretes lövőhelyzetbe. Nagyon érett a hazai gól, ami végül a 6. minutumban meg is született: Luiggi Longo kapufája után Dróthot találta meg a labda, aki nem szokta elhibázni az ilyen, és ehhez hasonló helyzeteket, így most is 1-0-ra módosította az összecsapás állását. Nem sokkal később szabadrúgás után veszélyeztethetett a címvédő, a Nyíregyháza pedig kockáztatott és már a mérkőzés korai szakaszában vészkapus szerkezetre váltott. Ez - mint utólag kiderült - jó döntésnek bizonyult, ugyanis Gregory távoli lövésével a 9. percben egyenlíteni tudtak a nyírségiek. Hogy örömük ne tartson sokáig, arról Dróth Zoltán gondoskodott, aki úgy állta útját egy vendég, kapu előtti keresztpassznak, hogy a hálóban kötött ki a játékszer (2-1). Előny ide, előny oda, továbbra is nagyon kellemetlenül, agilisan támadtak le a szombathelyiek, nem engedték kibontakozni a Nyíregyházát, amely a nyomás enyhítése végett ismét öt a négy elleni játékra váltott. Bő négy perccel a szünet előtt időt kért Lovas Norbert, a folytatásban pedig szépen gyűltek a faultok, az utolsó két percbe 4-4-gyel léptek a csapatok ebben a tekintetben. A hátralévő idő meglehetősen csendesen csordogált le, így aztán 2-1-es zöld-fehér vezetésnél szólalt meg a játékrész végét jelző dudaszó.

A pihenő után HVSE-kapufával tértek vissza a pályára a felek, majd Hajmási Milánnak kellett jó helyen állnia, hogy ne legyen 2-2 az állás. A vendégek egy pillanatra sem adták fel a pontszerzés, vagy akár a győzelem lehetőségét, Alasztics Marcellnek is fontos védéseket kellett bemutatnia. Lovas Norbert fiai ismét megpróbálkoztak a vészkapus formációval, a házigazda pedig több ízben is közel volt hozzá, hogy kihasználja az üres kapu adta esélyeket, Ez csak nem akart összejönni, azonban így is bőven megvoltak a lehetőségei a vasiaknak, hogy kétgólosra hízlalják a különbséget. A pirosmezesek az egyenlítésért mozgósítottak nagy energiákat, ezt pedig az is bizonyítja, hogy öt perccel az összecsapás vége előtt újból öt a négy elleni védekezésre kényszerült a címvédő. Alasztics Marcell ismét nagyot védett, majd a másik kapu előtt is gyönyörű szombathelyi momentum következett: Henrique Diniz saját mélységi átadását kapta vissza egészen remek ütemben Dróth Zoltántól, majd lőtt a kapu jobb oldalába, aminek köszönhetően már 3-1-re vezettek a zöldmezesek. A folytatásban aztán szintén egy szép távoli lövéssel ugyan még szépíteni tudott a Nyíregyháza, majd Henrique Dinizé lehetett volna az utolsó szó, az eredmény azonban már nem változott: a Haladás 3-2-re felülmúlta ellenfelét és így továbbra is a tabella élén áll.

A válogatott szlovákiai felkészülési tornája miatt szünet következik a bajnokságban, a szombathelyiek legközelebb április 22-én, hétfőn 18 óra 30 perckor a közvetlen rivális Kecskemét gárdáját fogadják.

Fotó: Pataki Gergő