2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
A második félidőben fordított az SZKKA

A női kézibanokság másodosztályában a szombathelyi gárda Orosházán lépett pályára ma este. Az első játékrészben még a hazaiak vezettek, de a fordulás után nagyot mentek Kazaiék, megszerezve szezonbeli 15. győzelmüket.

Jól kezdte a meccset a vasi együttes: Kazai két találatával a 4. percben 0-2 állt az eredményjelzőn. A  védekezés rendben volt, Csatlós hetest is hárított, a 7. percben 3-1-re mentek a mieink. Kulcsárék is hibákat vétettek támadásban, így a 9. percben egyenlített a házigazda (3-3), majd nem sokkal később a vezetést is átvette az Orosháza (11. p.: 4-3).

Hullámvölgybe került az SZKKA, kapkodott a csapat, a keletiek pedig büntetőből elléptek kettővel – jött is 5-3-nál az időkérés Vida Gergőtől. A nyolcperces gólcsendet Kazai törte meg, de lendületben maradt az alföldi alakulat (18. p.: 7-4).

A 21. percben kettős emberhátrányba kerültek Szeberényiék, amit ki is használ a hazai társulat, 9-6-ra módosítva az állást. A 26. percben aztán utolérte ellenfelét az SZKKA (10-10), a szünetre 12-11-gyel vonultak a gárdák.

Remekül kezdte a második játékrészt a vasi együttes, így sikerült átvenni a vezetést (35. p.: 13-15). A játékvezetők meglehetősen szigorúan fújtak: összesen tíz kiállítást ítéltek, igazságos elosztásban. Pődör Rebeka is elkapta a fonalat, a hazai szakvezető 14-18-as állásnál kért időt a 40. percben. A 45. percben már hattal mentek a vasiak, de az Orosháza nem adta fel, feljött kettőre (48. p.: 20-22) – Vida Gergő újra magához rendelte tanítványait.

A hajrára maradtak izgalmak: Pődör Rebeka hetest rontott, nem sokkal később viszont kétszer is betalált (20-24).

Végül a szombathelyiek – remek második félidei teljesítményüknek köszönhetően – megnyerték a meccset. 15/15 – hibátlan mérleggel áll a tabella élén a vasi együttes.

Zengő Alföld Orosházi KA – SZKKA  23-28    (12-11)
SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok) – Pődör R. 7, Pálffy 4, Kulcsár 2, Pődör B. 4, Horváth, Varga, Szeberényi, Szmolek 4, Böhm, Balogh, Kazai 7, Hornyák. Vezetőedző: Vida Gergő.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)