Vármegyei II. osztály, északi csoport: kilencgólos mérkőzésen nyert és őszi első a Lukácsháza, a Gérce is otthon tartotta a pontokat az utolsó idei fordulóban

A Kemenesalja, az Alsóújlak, a Sé, valamint a Kemenesmagasi esetében is remek sorozatot "szakít meg" a téli szünet, de a Spari és a Gencs is győzelemmel búcsúzott 2023-tól.

Répcelaki SE - Elektromol Spari FC 1-3 (1-2)     Répcelak, vezette: Sály

Répcelak: Németh M. - Kiss Z., Horváth Zoltán, Tóth, Szabó (Kiss G., 86.), Gallen, Baán, Horváth Zoltán, Sátori (Malomsoki, 70.), Németh G., Krétai

Spari: Pungor - Neubauer (Pados, 87.), Láda, Jónás, Horváth, Varsányi, Boldizsár, Majtényi, Schmidt, Kovács, Farkas

Gólszerzők: Szabó 29., ill. Neubauer 2 (15., 23.), Pados 89.

A találkozón egy remekül eltalált szabadrúgás után a vendégek szerezték meg a vezetést, majd Neubauer Cristopher nem sokkal később második gólját is megszerezte, 2-0-ra vezetett a Spari. A 29. percben egy felperdülő labdára Szabó Bálint eszmélt a leggyorsabban, a kapuba fejelt, így aztán 1-2-vel fordultak felek. Kemény küzdelem jellemezte a találkozót, melynek végeredményét a csereként pályára lépő Pados Bálint állította be, méghozzá első labdaérintése után. Az összecsapás a vendégek 3-1-es győzelmével zárult.

SCHOTT Lukácsháza SE - Szeleste-Pósfa SE 5-4 (2-1)       Lukácsháza, vezette: Kondor

Lukácsháza: Bán (Pereznyák, 87.) - Ágoston, Bolfán (Halász, 79.), Döbör, Mester (Krancz, 79.), Gombás, Dan (Pungor, 87.), Horváth (Baumgartner, 65.), Csuka, Rozmán, Bősze

Szeleste-Pósfa: Szentgyörgyvári - Németh (Varga, 33.), Horváth M., Maráczi, Pethő, Molnár (Nagy, 33.), Baranyai, Kiss, Kovács R. (Horváth D., 43.), Horváth L., Kovács Á.

Gólszerzők: Horváth 6., Gombás 2 (24., 74.), Dan 47., Mester 55., ill. Horváth M. 44., Kiss 2 (58., 92.) Bősze 64. (öngól)

A jól előkészített pályán a hazaiak nagy iramban, jól kezdték a találkozót és a vezetést is korán megszerezték. Talán a korai gól, vagy az idény végi forma miatt változott a játék képe, a lukácsháziak sok hibával, pontatlanul kezdtek el játszani, amit az ellenfél megérzett, s két kihagyott helyzettel jelezte, hogy ő is megérkezett a mérkőzésbe. A félidő közepén a sok elpuskázott lehetőség után végül tovább növelte előnyét a házigazda, majd a sípszó előtt pár perccel a vendég szépített egy védelmi hibát kihasználva. A második etap elején a remekül kezdtek a vendéglátók, két gyors góllal növelték előnyüket, de a vendég gárda egy büntetővel, valamint egy szöglet utáni öngóllal ismét visszajött a meccsbe. A mérkőzés végéhez közeledve újra kétgólos előnyre tett szert a házigazda, de a szelesteiek egy, a hazai beszámoló szerint ajándékba kapott büntetővel újra szorossá tudta tenni az utolsó perceket. Összeségében egy kilencgólos mérkőzésen, ha nem is a legjobb formájában játszva, de megérdemelten nyert az őszi első Lukácsháza a lelkesen, nagyot küzdő szelestei csapat ellen. A házigazda köszöni a szurkolók egész éves kitartó biztatását.

Kőszegi Lóránt FC - Sé Honvéd SE 0-1 (0-1)      Kőszeg, vezette: Andrejek

Kőszeg: Berber - Lintner, Őri, Marti, Kovács, Réti, Varga, Neudl (Németh, 81.), Kovács Sz. (Horváth, 61.), Kovács A., Szolyák

Sé: Földi - Hende, Séfer, Kovács, Nemes, Fichtacher (Kiss Mihály, 50.), Rada, Parti, Vándori (Lendvai, 39.), Kiss Máté, Sümegi (Pados, 72.)

Gólszerzők: Kiss Máté 19.

Az őszi szezon végére mindkét csapat erősen megfogyatkozva lépett pályára. A mérkőzés első félidejében a kőszegiek birtokolták többet a labdát, a séi csapat pedig több veszélyes kontrát vezetett, melyből egyet sikerült gólra váltani. A mérkőzés képe csupán annyit változott a második játékrészben, hogy a vendégek kevesebbszer jutottak el a kapuig, inkább mezőnyben folyt a játék. A hazaiak próbálkozásait pedig nem követte gól, így az első félidőben kialakult eredménnyel zárult a találkozó.

Gérce-Vásárosmiske KSE - Boba Sportegyesület 3-0 (2-0)      Gérce, vezette: Varga

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi - Lakatos (Pencz, 53.), László, Németh B., Lerik (Kiss, 66.), Mórocz, Major, Nunkovics, Csonka, Kövesdi D., Németh Z. (Kövesdi A., 48.)

Boba: Fábián - Horváth, Kovács, Bugyi, Sztojka (Porkoláb, 66.), Szabó, Szigeti, Gorácz, Balogh, Magyar, Kecskés

Gólszerzők: Major 28., Lerik 45., Mórocz 67.

A gérceiek a két elszenvedett vereségük után ismét rátaláltak a győzelmi útra és a Spari után a Boba ellen is három bajnoki ponttal gazdagodtak.

Uraiújfalu SE - Gencsapáti KSE 2-3 (2-0)      Uraiújfalu, vezette: Pintér

Uraiújfalu: Horváth- Szabó M., Gáspár (Burka, 69.), Gallen, Szabó B., Kollárits, Pungor, Szabó T., Agg, Keszei, Pethő (Csete, 46.)

Gencsapáti: Tóth - Kovács (Varga, 76.), Sulyok, Dancs, Iker (Lőrincz, 83.), Bokor, Tóth, Egyed, Janek, Mucza, Skrapits

Gólszerzők: Agg 7., Szabó M. 15., ill. Dancs 2 (47., 63.), Iker 52.

Kiállítva: Keszei 88. (Uraiújfalu)

A vendégek hiába voltak kétgólos hátrányban a szünetben, a fordulás után bő negyedóra alatt háromszor zörgették meg a hazai hálót és megfordították a találkozót.

Pecöl SE - Alsóújlaki SC 1-2 (0-0)     Pecöl, vezette: Busi

Pecöl: Kollarics - Kurucz, Orsós, Gyürü, Oszkó (Horváth, 82.), Farkas, Németh, Boncz (Nagy, 46.), Joó, Kasza, Dávid (Őri, 72.)

Alsóújlak: Gábor - Gampel (Káldi I., 69.), Hantó, Pados, Bödei (Ország, 86.), Toldi (Pintér, 69.), Varga, Káldi M., Tóth, Vasas, Nagy

Gólszerzők: Gyürü 94., ill. Toldi 66., Oszkó 69. (öngól)

Télies időjárás, valamint pecöli mezőnyfölény jellemezte az első félidőt. A második felvonásban aztán egy kiugratás után a vendégek szerezték meg a vezetést, akik egy rosszul eltalált felszabadítás után már 2-0-ra vezettek. A hazaiak későn eszméltek, már csak szépíteni tudtak, szerencsés alsóújlaki győzelem született.

Bozsoki SE - Kemenesalja FC 1-3 (1-0)    Bozsok, vezette: Marácz

Bozsok: Varga - Iker (Kaposi, 74.), Kratochwill, Fáth (Kovács, 36.), Nagy (Horváth, 78.), Németh (Pál, 74.), Dévényi, Varga, Marti, Tompek, Kiss

Kemenesalja: Kovács - Németh (Őri, 81.), Szakál, Horváth, Czöndör (Pethő, 88.), Binder, Balázsi, Erdélyi, Manganelli, Varga, Ölbei

Gólszerzők: Varga 37., ill. Erdélyi 56., Manganelli 63., Czöndör 70.

Az első félidő a hazaiaké, a második a vendégeké volt. A jó erőkből álló Kemenesalja nem véletlenül telel a dobogón, győzelmük megérdemelt. A bozsoki csapat peches őszi sérüléshulláma sajnos folytatódott, a klub mielőbbi felépülést a súlyos sérülteknek.

Merseváti SE - Kemenesmagasi FC 0-4 (0-2)      Mersevát,  vezette: Szabó III.

Mersevát: Patyi - Dénes, Barabás, Takács M., Magyar, Orbán (Rába, 61.), Homlok (Szalai-Golda, 75.), Nagy, Takács B., Döbröntei, Szalai

Kemenesmagasi: Kelemen D. - Molnár Zs. (Iván, 84.), Horváth, Szénégető (Csempesz, 54.), Molnár T., Palotai, Koronczai (Szita, 54.), Kelemen B. (Princzes, 79.), Poós, Csite, Kopházi

Gólszerzők: Molnár T. 26., Szénégető 45., Kelemen B. 64., Csite 66.

Az első félidőben még akadtak lehetőségek a Mersevát előtt, amikkel nem tudott élni, a második játékrészben viszont már a papírforma érvényesült.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.