2024.05.04., szombat  •  Mónika, Flórián napja
Vármegyei II. osztály, déli csoport: fél tucatot rúgva tért vissza a győzelmi ösvényre a Bajánsenye, zsinórban harmadszor tudott nyerni a Ják

A Gyöngyöshermán-Szentkirály pontot csent az Újperinttől, de a Szentpéterfa-Felsőcsatár találkozó is döntetlennel zárult. A Telekes hosszú idő után ismét győzelemnek örülhetett, a Körmend és az Egyházasrádóc pedig idegenben tudott nyerni.

Bajánsenye SE - Nárai SK  6-2 (2-1)      Bajánsenye, vezette: Elek

Bajánsenye: Kalamár - Kircsi, Varga (Bacsák, 78.), Koczor (Vörös, 88.), Horváth B., Horváth M. (Horváth A., 64.), Kosár, Fábián, Kósa, Horváth Z. (Hodács, 64.), Propszt

Nárai: Holbok - Bárdics, Király (Czömpöl, 72.), Vajda, Takács, Sásdi, Czirók, Lakatos, Hompasz, Szén, Németh

Gólszerzők: Kosár 13., Horváth B. 2 (18., 57.), Koczor 69., Kósa 88., Horváth A. 90., ill. Czirók 2 (38., 74.)

Szép, igazi tavaszias időben mérkőztek a csapatok. A Nárai az első játékrészben jól tartotta magát, utána viszont ellenfele fölé tudott kerekedni a Bajánsenye, ami gólokban is megmutatkozott.

Gyöngyöshermán-Szentkirály SE - Újperint SE 2-2 (1-1)      Szombathely, vezette: Pintér

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Karba (Balázs, 74.) - Kis Z., Berta (Németh, 79.), Kondor, Bazsó (Kis L., 87.), Radányi, Neudl, Bihun, Nagy, Kovács, Séfer

Újperint: Tanai - Tóth, Németh (Varga, 46.), Kovács, Gergely (Kiss, 65.), Horváth, Hegedűs, László, Beke (Fritz, 65.), Kovács, Szalay

Gólszerzők: Bazsó 31., Neudl 50., ill. Szalay 2 (35., 74.)

Kiállítva: Varga 94. (Újperint)

A hazaiak már a mérkőzés elején támadólag léptek fel, ennek köszönhetően pedig a 30. percben megszerezték a vezetést. Sokáig nem tartott az öröm, ugyanis az újperinti csapat hamar egyenlíteni tudott, így a szünetre 1-1-es eredménnyel vonultak le a csapatok. A második felvonásban inkább a küzdelem dominált, majd Neudl szenzációs találatával újra megszerezte a vezetést a hermáni alakulat, ám erre a gólra is érkezett válasz a 74. percben, így a találkozó 2:2-es végeredménnyel zárult.

Telekes MEDOSZ SE - Őriszentpéter SE 2-1 (1-0)      Telekes, vezette: Szendrődi

Telekes: Blaskovics - Dézsi (Valkóczi, 53.), Vörös B., Németh, Czövek, Osvald, Kónya M., Molnár, Vörös J., Kónya Sz., Nyári

Őriszentpéter: Szemán - Szabó, Németh, Sály, Sütő, Horváth, Mihályka (Fleisz, 76.), Kevy, Szabó, Mihály, Farkas

Gólszerzők: Czövek 18., Kónya Sz. 71., ill. Sály 70.

A Telekes nem kezdte jól a találkozót, sok hibával, rossz döntéseket hozva futballozott, ám ugyanez igaz volt a szentpéteriekre is. A 18. percben Czövek Martin bombagóljával a házigazda került előnybe, az 1-0-s eredmény pedig a szünetig már nem is változott. Félidőben aztán hiába beszélték át a telekesiek, hogyan javulhatna fel a játékuk, ez néhány játékos "túledzettsége" miatt nem igazán valósult meg, így aztán ott folytatták a második felvonást, ahol az elsőt befejezték. Az Őriszentpéter küzdött becsülettel, a 70. percben sikerült is egalizálnia, az öröm azonban nem tarthatott sokáig, mert egy higgadt befejezést kövezően ismét a vendéglátó került lépéselőnybe (2-1). A Telekes kezdőcsapatában négy ifjúsági korú játékos is helyet kapott, akik így a korábbi célkitűzések szerint kipróbálhatták magukat a vármegyei II. osztályban. Korrekt játékvezetést mellett megérdemelt hazai siker született, a Ják ellen azonban teljesen más felfogásban kell majd játszania a MEDOSZ-nak, ha pontokat szeretne szerezni.

ÖTE Ikervár FC - Egyházasrádóci SE 0-2 (0-1)        Ikervár, vezette: Gaál

Ikervár: Horváth B. - Szovák ,Varga, Horváth D., Szalai (Palkovits, 78.), Őri, Kurucz (Rövid, 67.), Cseh (Czeglédi, 78.), Zsoldos, Pásti (Molnár, 78.), Vincze

Egyházasrádóc: Horváth Bá. - Loibenbeck, Merőtei (Mészáros, 64.), Zimonyi (Pataki, 46.), Németh Martin, Lengyel, Berning, Balogh (Németh G., 72.), Lendvai, Horváth Bé. (Németh Marcell, 46.), Halász (Szabó, 64.)

Gólszerzők: Berning 31., Lengyel 69.

A rádóciak mindkét félidőben egy-egy gólt szereztek, ezek pedig három pontot jelentettek számukra.

Rum KSC - AGS Jáki SZSE 1-4 (0-2)       Rum, vezette: Szabó

Rum: Kozma - Székely, Pupp, Horváth T. (Reznyák, 36.), Horváth Á., Horváth M., Molnár (Lang, 57.), Bíró, Varga, Baranyai (Károly, 46.), Kalmár

Ják: Matyi - Svób, Bukits, Hajós, Máté, Homor, Molnár, Tóta (Dobos, 73.), Bőle (Varga, 83.), Wágner (Fábián, 46.), Vizserálek

Gólszerzők: Horváth M. 88., ill. Wágner 21., Molnár 45., Máté 66., Fábián 68.

A tavasszal beragadt hazai csapatnak még mindig nem sikerült megszerznie első pontjait. A rumiak próbálkoztak, de nem volt átütő erő a játékukban, amit a vendégek meg is éreztek. Összeségében megérdemelten vitték el a három pontot a jobb teljesítményt nyújtó jákiak.

Szentpéterfai SE - Pinkavölgye-Felsőcsatár KSK 0-0 (0-0)        Szentpéterfa, vezette: Ódor

Szentpéterfa: Páll - Udvardi (Mersits, 52.), Wágner, Geosits, Gaál, Skrapits, Leidli, Király, Homor, Jagodits (Völgyi, 87.), Hoós (Török, 61.)

Pinkavölgye-Felsőcsatár: Sásdi - Szabó, Virág K., Horváth, Horváth, Pehr, Pék, Szmolek, Krancz, Schmalzl (Krajczár, 93.), Böhm (Czlenner, 83.), Virág Á.

A találkozón érintetlenek maradtak a hálók, a csapatok pedig egy-egy ponttal gazdagodtak.

Rábatótfalui SE - TUTITEXTIL-Körmend VSE 0-3 (0-1)      Szentgotthárd-Rábatótfalu, vezette: Dr. Polgár

Rábatótfalu: Szukics - Keresztúri (Lovenyák, 65.), Bánfi-Nagy, Domján D. (Nagy, 72.), Sütő, Szakács (Kovács, 72.), Herczeg, Domján B. (Anderkó, 65.), Falb, Náricza, Németh

Körmend: Kónya - Tompa, Horváth, Krajczár (Frühvirth, 46.), Szatmáry (Németh, 70.), Szemes (Kazinczki, 64.), Petrovics, Gaál (Papp, 70.), Szabó, Pesti (Barbalits, 81.), Molnár

Gólszerzők: Pesti 2 (25., 57.), Gaál 67.

A körmendiek a Rábatótfalu ellen is tovább nyújtották veretlenségi sorozatukat.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.