2024.04.27., szombat  •  Zita napja
Vármegyei II. osztály, déli csoport: a Rum és a Körmend is gólzáporos mérkőzésen tudott nyerni

A Felsőcsatár és a Rábatótfalu is négygólos döntetlent játszott hazai környezetben. A Nárai az Őriszentpéter, az Egyházasrádóc a Ják ellen hagyhatta el győztesen a játékteret.

Telekes MEDOSZ SE - Rum KSC 3-6 (0-4)      Telekes, vezette: Vass

Telekes: Blaskovics - Vörös B. (Kónya D., 60.), Görcsi, Czövek, Osvald (Németh, 46.), Kónya M., Valkóczi, Vincze M., Vincze D., Vörös J., Kónya Sz.

Rum: Marcz - Székely, Horváth T., Tárkányi, Pupp, Molnár (Kovács, 46.), Szegleti, Rosta, Koronczai, Varga (Reznyák, 58.), Horváth Á.

Gólszerzők: Kónya M. 55., Vincze M.  62., Czövek 68., ill. Koronczai 2 (20., 47.), Horváth Á. 3 (32., 42., 90.), Pupp 37.

A hazaiak három fiatal, valamint egy sérült játékossal álltak bele a találkozóba, húsz percig pedig tartották is magukat, koncentráltan, a feladatukat betartva futballoztak. Ennek ellenére a rutinos, jó erőkből álló vendégek minden megingást ki tudtak használni, aminek az lett az eredménye, hogy 4-0-ra vezettek a szünetben. A nézők két ellentétes játékrészt láthattak, a Telekes 0-5 után kezdett gólgyártásba és zsinórban három találatot is szerzett (3-5). A meccs végére aztán erőnlétben elfogyott a házigazda, a Rum a 90. percben le is zárta az összecsapást és az első felvonás alapján megérdemelten szerezte meg a győzelmet. A hazaiak trénere fontosnak tartja kiemelni, hogy a találkozó játékvezetője, Vass István példa lehet fiatalabb kollégái számára, nem csak ténykedésben, de emberségben, hozzáállásban is. Amikor egy játékvezető hibázik, majd kiintve ezt elismeri és elnézést kér, rendkívül szimpatikus gesztus és követendő példa. A telekesiek hangsúlyozzák, semmi sem ezen múlt, s a vesztes mérkőzés után is megköszönték a korrekt játékvezetést, mindemellett pedig gratulálnak a Rumnak a győzelemhez.

TUTITEXTIL-Körmend VSE - Bajánsenye SE 4-2 (1-0)        Körmend-Horvátnádalja, vezette: Talabér

Körmend: Kecskés - Papp, Tompa, Horváth, Szatmáry (Kiss, 71.), Szemes, Petrovics, Sákovits, Gaál, Frühvirth (Molnár, 64.), Pesti (Kazinczki, 82.)

Bajánsenye: Kalamár - Kircsi, Varga, Kósa, Horváth A. (Bacsák, 51.), Kosár, Kovács, Fábián, Vitéz (Koltai, 51.), Horváth Z., Propszt (Koczor, 57.)

Gólszerzők: Szatmáry 9., Pesti 2 (50., 56.), Molnár 95., ill. Kosár 48., Fábián 58.

Kiállítva: Kircsi 86. (Bajánsenye)

A fegyelmezetten, s néha tetszetősen játszó körmendiek megérdemelten nyertek a beszámolójuk alapján néha a durvaság határát is átlépő vendégek ellen.

Pinkavölgye-Felsőcsatár KSK - Gyöngyöshermán-Szentkirály SE 2-2 (1-1)      Felsőcsatár, vezette: Pungor

Pinkavölgye-Felsőcsatár: Sásdi - Horváth, Pehr, Szmolek, Krancz (Krajczár, 83.), Schmalzl (Mahucs, 78.), Böhm, Cseri (Windisch, 86.), Hábetler, Márovics, Virág

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Karba - Farkas (Nagy, 65.), Kis, Rozner (Németh, 65.), Bazsó, Kopácsi, Kondor, Neudl (Balázs, 73.), Bihun, Séfer, Kovács (Fülöp, 73.)

Gólszerzők: Szmolek 19., Pehr 48., ill. Neudl 35., Kopácsi 94.

Mindkét játékrészben egy-egy gólt jegyezhettek a csapatok, a vendégek a 94. percben mentették döntetlenre az összecsapást.

Egyházasrádóci SE - AGS Jáki SZSE 3-1 (1-1)       Szombathely, vezette: Árpád

Egyházasrádóc: Horváth Bá. - Merőtei (Horváth Bé., 33.), Németh M., Bányik, Varga Z. (Varga D., 87.), Krajczár, Berning, Balogh (Szabó, 65.), Spanyó (Németh G., 65.), Filipovits, Halász (Loibenbeck, 65.)

Ják: Dobos - Svób, Hajós, Máté, Homor, Molnár (Bőle, 28.), Tóta (Bukits, 11.), Fábián, Tót, Vizserálek, Kalmár

Gólszerzők: Krajczár 46., Balogh 59., Szabó 73., ill. Kalmár 40.

A két csapat a Király Sportlétesítmény műfüves pályáján mérkőzött meg egymással. A vezetést a vendégek szerezték meg az első játékrész végén, ám az eseményeknek itt még nem volt vége - ami az első negyvenöt percet illeti -, ugyanis a rádóciak még a szünet előtt egalizáltak. A fordulás után aztán az Egyházasrádóc kapujában debütáló Horváth Bálint büntetőt fogott, csapata pedig végül megérdemelt győzelmet aratott a végére már elfáradó jákiakkal szemben.

Őriszentpéter SE - Nárai SK 0-1 (0-1)       Őriszentpéter, vezette: Kondor

Őriszentpéter: Tarafás - Szabó D., Szabó S., Bognár (Róka, 33.), Németh A., Sály, Horváth, Németh Á., Mihály, Szép, Gaál

Nárai: Holbok - Bárdics (Máté, 74.) - Vajda Bá., Vajda Ba. (Németh, 88.), Takács (Szén, 74.), Odler, Marsai, Tamás, Sásdi, Lakatos, Hompasz

Gólszerzők: Tamás 23.

A két hasonló képességű csapat csatájából ezúttal a vendég Nárai került ki győztesen. Győzelmük nem érdemtelen, mert a mérkőzés utolsó negyedében a kockáztató hazaiak ellen többször bebiztosíthatták volna sikerüket. A szentpéterieket az ág is húzza, ismét súlyos sérülést szenvedett egy játékosuk, valamint hetedik alkalommal szenvedtek egygólos vereséget a szezonban.

Tanakajdi Torna Club - Szentpéterfai SE 0-2 (0-1)       Tanakajd, vezette: Andrejek

Tanakajd: Horváth - Preiczer, Kölkedi, Marcz G., Orsós, Szalai (Varga, 46.), Hankó (Kiricsi, 65.), Hittaller (Asztalos, 78.), Marcz M., Németh, Oláh-Vadász (Nagy, 46.)

Szentpéterfa: Páll (Völgyi, 78.) - Hazafi, Udvardi, Török, Wágner, Geostis, Gaál, Skrapits D., Homor, Hoós, Skrapits I.

Gólszerzők: Gaál 2 (8., 51.)

A Szentpéterfa Gaál Ádám duplájával 2-0-ra legyőzte a Tanakajd együttesét, így zsinórban harmadik sikerét könyvelhette el.

Rábatótfalui SE - ÖTE Ikervár FC 2-2 (2-1)      Szentgotthárd-Rábatótfalu, vezette: Koronczai

Rábatótfalu: Szukics - Akl (Bartakovics, 83.), Lovenyák, Náricza, Domján, Sütő, Szakács, Németh, Falb, Keresztúri, Herczeg (Anderkó, 33.)

Ikervár: Horváth Balázs - Horváth Balázs (Czeglédi, 56.), Horváth D. (Molnár M., 59.), Szalai (Molnár B., 73.), Őri, Rövid, Cseh (Horváth M., 59.), Pásti, Baranyai, Vincze, Viszkeleti

Gólszerzők: Németh 31., Domján 43., ill. Viszkeleti 9., Pásti 64.

Kiállítva: Őri 55. (Ikervár)

A Rábatótfalu nem tudta megtartani a szünetre kiharcolt előnyét, a vendégek emberhátrányban egyenlítve szerezték meg az egyik bajnoki pontot.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.