2024.06.16., vasárnap  •  Jusztin napja
Vármegyei II. osztály, déli csoport: a Felsőcsatár aratta a forduló egyetlen hazai győzelmét, közel volt a pontszerzéshez a Ják a listavezető ellen

A Gyöngyöshermán-Szentkirály a Telekest, az Egyházasrádóc az Őriszentpétert, a Nárai a Szentpéterfát múlta felül vendégként 3-1-re. A Tanakajd Körmendről távozott három ponttal, a Rábatótfalu ikszelt a Bajánsenyével.

Telekes MEDOSZ SE - Gyöngyöshermán-Szentkirály SE 1-3 (0-2)     Telekes, vezette: Dr. Polgár

Telekes: Kántor - Németh, Orsós, Görcsi (Blaskovics, 71.), Osvald, Kónya, Molnár, Vincze, Németh F., Valkóczi, Nyári

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Olasz - Székely, Fülöp (Bakos, 58.), Kis Z., Kondor, Kis L. (Dénes, 75.), Berta, Bazsó, Radányi, Séfer, Kovács

Gólszerzők: Kónya 51., ill. Bazsó 2 (27., 32.), Kondor 61.

A Telekes bár erősen tartalékosan, de maximális erőbedobással, taktikusan futballozva állt bele a találkozóba. A hazaiak a helyzet dacára sem szerették volna feladni filozófiájukat, ám egy rögzített játékhelyzet, valamint egy rossz döntés következtében 2-0-s hátrányba kerültek. A vendégek szabálytalanságokkal tördelték a játékot, a hangulat egyre paprikásabbá, feszültté vált, a szünet előtt nem sokkal pedig a hazaiak vezetőedzője, Ferencz Zoltán szövegelés miatt a kiállítás sorsára jutott - elmondása szerint azonban ami a jegyzőkönyvbe került, nem fedi a valóságot - és így a második felvonásban már nem tudta segíteni csapatát. A házigazda mindennek ellenére egy szép találattal egy gólra zárkózott, majd lehetőségei is voltak az egyenlítéshez, egy pici plusz azonban hiányzott. A 61. percben aztán ismét egy pontrúgás után köszönt be a Gyöngyöshermán-Szentkirály, amely szintúgy tetszetős találatot szerzett és ezzel el is döntötte a három pont sorsát.

Pinkavölgye-Felsőcsatár KSK - ÖTE Ikervár FC 7-0 (3-0)     Felsőcsatár, vezette: Nagy

Pinkavölgye-Felsőcsatár: Sásdi - Virág K., Horváth L., Rátkai, Szmolek, Krancz (Virág Á., 39.), Böhm, Gombás, Hábetler (Tieber, 70.), Késmárky (Horváth B., 78.), Windisch (Lóránth, 46.)

Ikervár: Vincze - Szalai, Őri, Kondora, Rövid (Pető, 46.), Cseh, Zsoldos, Bozi, Molnár, Pásti, Varga

Gólszerzők: Szmolek 3 (3., 58., 65.),  Böhm 9., Gombás 2 (30., 91.), Horváth L. 69.

A hétvégén megrendezésre került Felsőcsatár - Ikervár találkozó egy teljesen egyértelmű végeredményt hozott. A tabella második felében tanyázó csapatok összecsapását az előkelőbb helyet elfoglaló Felsőcsatár várta otthonában. A mérkőzés ennek megfelelően kezdődött, a hazai csapat nagy erőket mozgósított annak érdekében, hogy megszerezze a korai vezetést. Ez láthatóan meg is zavarta az ellenfelet, hiszen már a 3. percben vezetéshez jutott a felsőcsatári gárda, amit a 9. minutumban már meg is dupláztak. A meccs hátralévő részében magabiztos hazai fölényt láthattunk, egy pillanatig sem volt kérdés, hogy ki irányítja a találkozót. A hazai csapat futószalagon vezette támadásait. Így a játék képe alapján teljesen reális 7-0-s eredménynél a meccs után azt lehet mondani, hogy megérdemelten tartotta otthon a három pontot a Felsőcsatár KSK.

Rábatótfalui SE - Bajánsenye SE 2-2 (0-1)      Szentgotthárd-Rábatótfalu, vezette: Imre

Rábatótfalu: Szukics - Keresztúri (Kovács, 65.), Lovenyák, Bánfi-Nagy, Domján D., Sütő, Szakács, Herczeg, Domján B., Falb (Nagy, 60.), Németh (Anderkó, 71.)

Bajánsenye: Kalamár - Kovács (Horváth A., 46.), Kircsi, Varga, Koltai, Horváth B., Horváth M. (Vitéz, 55.), Kósa, Fábián, Horváth Z. (Hodács, 46.) (Koczor, 66.), Propszt

Gólszerzők: Domján B. 57., Szakács 86., ill. Fábián 14., Koczor 92.

A találkozón megosztoztak a pontokon a felek, így mindkét gárda tovább nyújtotta veretlenségi sorozatát.

TUTITEXTIL-Körmend VSE - Tanakajdi Torna Club 1-2 (0-1)      Körmend-Horvátnádalja, vezette: Andrejek

Körmend: Kónya - Tompa, Horváth, Molnár, Szatmáry (Krajczár, 74.), Szemes (Németh, 46.), Petrovics, Gaál, Pesti, Frühvirth (Kazinczki, 58.), Szabó

Tanakajd: Molnár - Könczöl, Hankó, Kölkedi, Marcz G. (Hittaller, 19.), Németh, Marcz M., Preiczer, Varga, Oláh-Vadász, Kiricsi

Gólszerzők: Pesti 71., ill. Marcz M. 29., Kölkedi 73.

A hazaiak minden csapatrészben a szezon leggyengébb teljesítményét nyújtották, ám a döntetlen így is igazságosabb lett volna.

Szentpéterfai SE - Nárai SK 1-3 (1-0)       Szentpéterfa, vezette: Pintér

Szentpéterfa: Páll - Hazafi (Udvardi, 63.), Wágner, Geosits, Skrapits, Leidli, Homor, Király, Kalmár (Völgyi, 63.), Jagodits (Török, 71.), Hoós

Nárai: Takács P. - Máté, Vajda Bá. (Czömpöl, 89.), Takács J. (Németh, 89.), Odler (Bárdics, 46.), Marsai, Tamás (Vajda Ba., 71.), Király (Szén, 89.), Sásdi, Czirók, Lakatos

Gólszerzők: Wágner 45., ill. Czirók 2 (50., 59.), Vajda Ba. 76.

Kiállítva: Geosits 79., Páll 90. (mindketten Szentpéterfa)

A vezetést ugyan a péterfaiak szerezték meg, ám a Nárai erre háromszor válaszolt és így hátrányból fordítva 3-1-es idegenbeli győzelmet aratott.

Őriszentpéter SE - Egyházasrádóci SE 1-3 (1-1)        Őriszentpéter, vezette: Monostori

Őriszentpéter: Szemán - Szabó D., Szabó S., Mihályka, Mihály, Kevy, Németh, Sály, Sütő, Farkas, Szép

Egyházasrádóc: Bali - Zimonyi (Horváth, 46.), Bányik, Spanyó, Krajczár, Berning (Varga D., 23.), Németh (Rácz, 88.), Pataki, Mészáros, Halász, Filipovits (Varga Z., 76.)

Gólszerzők: Sütő 43., ill. Spanyó 18., Halász 55., Varga Z. 87.

Kiállítva: Bali 46. (Egyházasrádóc)

A paprikás hangulatú mérkőzésen a vendégek kezdtek jobban, vezetést szereztek, a mezőnyben jól küzdő hazaiak azonban a félidő végére kiegyenlítettek. A szünetben emberelőnybe kerültek a szentpéteriek, ám ezt nem tudták kihasználni a második félidőben. A rádóciak kétszer is betaláltak, így összességében megérdemelten vitték el a három pontot.

AGS Jáki SZSE - Újperint SE 0-1 (0-0)       Ják, vezette: Talabér

Ják: Matyi - Hajós, Máté, Homor, Tóta R. (Németh, 81.), Fábián, Varga (Dobos, 53.), Bőle, Tót, Vizserálek, Tóta Á.

Újperint: Tanai - Tóth, Fliegler (Balikó, 68.), Kiss R., Balázs (Németh, 83.), Kovács, Kiss K. (László, 61.), Márkus (Gergely, 46.), Hegedűs, Szalay, Osváth (Horváth, 68.)

Gólszerzők: Kovács 92.

Egészen a 92. percig úgy tűnt, hogy a jákiak pontot tudnak rabolni a listavezetőtől, ám ekkor jött Kovács Gergő találata, ami egyben a győzelmet is jelentette a vendégek számára.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Katasztrófavédelem álláshirdetés 2024
Savaria Fórum 33. évfolyam 23. szám - 2024.06.14.
Rengeteg utat lezártak az áradás miatt a megyében
Az árvíz miatt egyre tovább bővül a lezárt utak listája a megyében.
Minden idők legmagasbb vízszintjét várják a Rábán, óriási a készültség (képgaléria)
Továbbra is nagy a készültség Körmenden, rekord vízállással tetőzhet a Rába. A hidat lezárták, több folyómenti kiskert és a szabadidőközpont is víz alá került. Az eddigi 520 centiméter legmagasabb vízállásnál 20 centivel magasabb vízszintre számítanak.
A Pinka meghaladta a valaha mért legmagasabb vízszintet, a Rába tetőzött már
A vártnál alacsonyabb szinten tetőzött a Rába: az előre jelzett 530 helyett hétfőn este 9 órakor 477 centiméteres csúcsot mértek Körmendnél. A belvárosi hidat tegnap lezárták, ma reggel pedig újra megnyitották. A Pinka meghaladta a valaha mért legmagasabb vízszintet, felső folyásán elkezdődött az apadás, az alsó szakaszon még árad. A védekezési munkák zajlanak, nagy az összefogás a falvakban. Továbbra is több út járhatatlan a vármegyében.
A Rába és a Pinka áradása miatt ezek az utak továbbra sem járhatóak Vas vármegyében
A Rába és a Pinka kiöntése miatt összesen nyolc, belvíz okán pedig egy alacsonyabb rendű összekötő út járhatatlan az Útinform kedd kora reggeli tájékoztatása szerint. Mutatjuk, melyek ezek.
Választási eredmények 2024: árad a Rába, kiderül, ki vezetheti Szombathelyt
Miközben rekordközeli áradat érkezik a Rábán, harmadfokú készültség van a Pinkán, eldől, hogyan szerepeltek a pártok, polgármester- és képviselőjelöltek a városban, a vármegyében és az országban. Árad-e a Tisza is, meglesz a Fidesz-KDNP 50 százaléka, ki esik az ötszázalékos küszöb alá a kis pártok közül? Élő hírfolyamunk a 2024-es önkormányzati és EP-választási eredményekről.