2024.05.04., szombat  •  Mónika, Flórián napja
Vármegyei II. osztály, északi csoport: a Pecöl, a Gérce, valamint a Bozsok is folytatta remek szériáját

A Kemenesalja a Gencsapátival, a Sé a Szelestével játszott 3-3-as döntetlent, de a Lukácsháza-Alsóújlak összecsapáson is egy-egy ponttal gazdagodtak a felek. A Gérce és a Pecöl is öt gólt szerezve nyert, a Kemenesmagasi és a Répcelak pedig egyaránt hazai sikernek örülhetett.

Kemenesalja FC - Gencsapáti KSE 3-3 (1-2)       Vönöck, vezette: Dr. Polgár

Kemenesalja: Kovács - Németh M. (Őri, 82.), Szakál, Horváth, Lőrincz (Németh R., 79.), Czöndör, Péter, Kóbor, Manganelli, Erdélyi, Varga

Gencsapáti: Horváth - Kovács, Janzsó, Soldatenko, Iker, Fülöp (Lőrincz, 72.), Bokor (Czika, 90.), Tóth, Sátori, Janek, Skrapits

Gólszerzők: Varga 41., Kóbor 53., Czöndör 85., ill. Soldatenko 2 (30., 32.), Iker 54.

Kiállítva: Kovács 90. (Gencsapáti)

Két közvetlen rivális találkozott egymással, akiknek találkozója hat találatot és pontosztozkodást hozott.

SCHOTT Lukácsháza SE - Alsóújlaki SC 0-0 (0-0)     Lukácsháza, vezette: Imre

Lukácsháza: Bán - Ágoston, Markó (Bolfán, 64.), Mester, Gombás, Dan, Kovács (Osztrosits, 64.), Toldi, Krancz (Németh, 64.), Rozmán, Bősze

Alsóújlak: Gábor - Gampel (Hancz, 83.), Kaposi, Pados (Nagy, 58.), Hantó (Toldi, 72.), Varga Á., Varga N., Tóth, Vasas, Pintér (Káldi, 72.), Varga R.

Jól előkészített pálya fogadta a feleket, az időjárás viszont sajnos a kezdő sípszótól kezdődően egyre rosszabbra fordult, viharos erejű szélben kellett a csapatoknak lejátszaniuk a mérkőzést. Az első félidőben nem alakult ki folyamatos játék, sokat állt a találkozó, mindkét gárda gyenge teljesítményt produkált. A második játékrészben a szembeszéllel játszó hazaiak kezdeményeztek többet, a hármas cserének köszönhetően a játékuk is feljavult és igyekeztek gól szerezni, dűlőre vinni a találkozót de vagy a vendégek kapusa, vagy a vendég védelem akadályozta ezt meg, vagy éppen a játékvezető sípja maradt néma egy elmaradt büntetőnél a lukácsháziak elmondása alapján. A végeredmény igazságos, a gól nélküli találkozón a lelkes vendégek nagyot küzdve egy ponttal távoztak a gyengébb napot kifogó hazaiak otthonából.

Kemenesmagasi FC - Uraiújfalu SE 2-1 (0-1)       Kemenesmagasi, vezette: Pázsi

Kemenesmagasi: Papp (Kelemen D., 27.) - Koronczai, Bándoli, Molnár, Szénégető (Princzes, 85.), Kerekes, Csite, Kopházi, Poós, Palotai, Kelemen B. (Csempesz, 62.)

Uraiújfalu: Horváth (Szabó M., 52.) - Binder, Vajnai, Burka, Kollárits, Pungor Sz., Csete, Bokor, Szabó T., Dornai (Pungor I., 76.), Pethő

Gólszerzők: Poós 68., Kopházi 90., ill. Szabó T. 23.

A találkozón ugyan a vendégek szereztek vezetést, a Kemenesalja azonban a második játékrészben fordított és három találkozó után tért vissza a győzelmi ösvényre.

Boba Sportegyesület - Bozsoki SE 0-3 (0-1)     Boba, vezette: Szabó

Boba: Fábián - Magyar, Kovács, Fodor, Géczi, Szabó, Dákai, Gorácz, Szigeti, Nagy (Borsodi, 77.), Prépost

Bozsok: Varga M. - Kalmár (Iker, 66.), Bigner, Kratochwill, Csizmazia (Kovács, 76.), Nagy, Marti, Dévényi, Varga B. (Pál, 86.), Németh (Tompek, 76.), Kiss

Gólszerzők: Nagy 39. (öngól), Varga B. 84., Kratochwill 89.

A Bozsok zsinórban negyedik mérkőzésén tudta begyűjteni mindhárom bajnoki pontot.

Répcelaki SE - Merseváti SE 3-0 (2-0)      Répcelak, vezette: Szabó III.

Répcelak: Németh - Kiss, Gallen A., Gallen I., Dulicz, Németh B. (Kiss, 79.), Pinezits, Németh D. (Németh N., 71.), Csontár, Németh G., Krétai

Mersevát: Patyi (Szalai B., 79.) - Dénes (Gönye, 56.), Takács M. (Szabó, 79.), Szalai Cs., Orbán, Nagy (Folta, 46.), Mesterházy, Homlok, Kulman, Döbröntei, Takács B.

Gólszerzők: Pinezits 2 (29., 56.), Krétai 37.

A szél rányomta a bélyegét a találkozóra,ennek ellenére a Répcelak több helyzetet is kidolgozott,amiből hármat értékesíteni tudott. A vendégek sportszerüen játszották végig a mérkőzést,nem adták fel, mindent elkövettek a gólszerzés érdekében,de ezen a mérkőzésen a Répcelak volt a jobb csapat.

Sé Honvéd SE - Szeleste-Pósfa SE 3-3 (2-1)       Sé, vezette: Pungor

Sé: Papp - Séfer, Kiss Márton (Lendvai, 83.), Kovács, Werderits, Halmos, Fichtacher (Nemes, 65.), Szalay, Kiss Máté, Uri, Kalmár (Medve, 83.)

Szeleste-Pósfa: Szentgyörgyvári - Vajda (Németh, 81.), Maráczi, Kovács, Fülöp (Horváth E., 90.), Molnár, Baranyai, Nagy Á., Kiss, Nagy R. (Pethő, 46.), Horváth L.

Gólszerzők: Halmos 2 (5., 92.), Kovács 19., ill. Maráczi 39., Kiss 2 (64., 83.)

Kiállítva: Uri 23. (Sé)

A sok eső megtette a hatását. Ugyan jól előkészített, de nagyon mély talajú pályán kezdődött az ütközet. A két rivális mindig szikrázóan kemény mérkőzéseket vív egymással, ez most sem volt másképp. A hazai csapat nagy lendülettel kezdte a meccset, fölényben futballozott, mely gólokban is megmutatkozott. Előbb egy szögletből, majd egy nagyszerű fejesből szerzett góllal mattoltak az ellenfél védelmét a hazai támadók, így az első negyedóra végére már két góllal vezetett a házigazda, majd a huszadik percben egy jogos kiállítás miatt emberhátrányba került a hazai alakulat. Ez nagyot változtatott a mérkőzés képén, a vendégek egyre gyakrabban tűntek fel a hazai kapu előtt és egy fejesgóllal szépíteni tudtak. A félidőre végül maradt a minimális hazai előny. A második játékrészben a Szeleste ragadta magához a kezdeményezést és sok helyzete közül egyet értékesítve egyenlített. Ezután kiegyenlített játék folyt, nagy iramban zajlott a találkozó, a helyzetek mindkét oldalon kimaradtak. Tíz perccel a vége előtt egy figyelmetlenséget kihasználva már a látogatónál volt az előny. Eldőlni látszott a mérkőzés, de a hazai játékosok utolsó erőtartalékjaikat mozgósítva nagy offenzívába kezdtek és a hosszabbításban sikerült egyenlíteniük. Összességében egy nagyszerű, színvonalas meccsen igazságos döntetlen született, melyen a hetven percben emberhátrányban futballozó hazai csapat minden játékosa dicséretet megérdemel.

Elektromol Spari FC - Pecöl SE 0-5 (0-5)      Szombathely, vezette: Szabó III.

Spari: Pungor - Tóth (Holdosi, 58.), Németh, Varsányi, Tóth Mi. (Tóth Ma., 46.), Pulai, Majtényi (Vertetics, 79.), Dienes, Schmidt, Bolfán (Mészáros, 54.), Kelemen

Pecöl: Kollarics - Láda (Németh, 81.), Orsós, Szabó (Horváth, 81.), Oszkó (Márok, 66.), Farkas (Boncz, 72.), Kiss, Joó (Maczek, 72.), Kasza K., Nagy, Kasza P.

Gólszerzők: Nagy 21., Kasza K. 23., Láda 32., Szabó 36., Farkas 40.

A sérülések, eltiltás miatt megtizedelt Spari számára ezúttal nem volt több ebben a mérkőzésben.

Gérce-Vásárosmiske KSE - Kőszegi Lóránt FC 5-1 (1-1)      Gérce, vezette: Kondor

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi - Pencz, Lakatos, Máthé, László (Lerik, 76.), Németh (Kiss, 84.), Mórocz, Major, Nunkovics, Kovács, Csonka

Kőszeg: Berber - Kiss, Szolyák, Marti, Kovács (Réti Ma., 50.), Réti Mi., Varga D., Takács, Őri (Varga Sz., 21.), Mézer (Puporka, 76.), Rácz

Gólszerzők: Mórocz 4 (40., 80., 83., 91.), Máthé 71., ill. Varga Sz. 45.

A hazaiak a második félidőben vitték dűlőre a dolgot, s végül 5-1-es győzelmet arattak a Kőszeggel szemben.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.