2024.04.28., vasárnap  •  Valéria napja
Vármegyei I. osztály: a Csákánydoroszló nyerte az újoncok szomszédvári csatáját, fordulatos meccsen játszott döntetlent a Király és a Söpte

A Sárvár Körmendről, a Haladás Szentgotthárdról tért haza három bajnoki ponttal, a Vasvár hazai környezetben tudott nyerni a Bük ellen.

Újabb hétvége, újabb forduló a vármegyei I. osztályban, ahol az első szeptemberi játéknapra került sor az idei esztendőben. A hibátlan csapatok közül a Király SE a Söptét fogadta, a Haladás Szentgotthárda látogatott. A két újonc, a Csákánydoroszló és a Nádasd egymással meccselt, ezeken az összecsapásokon kívül pedig Vasvár-Bük, valamint Körmend-Sárvár mérkőzés is szerepelt a szombati programban.

Körmendi FC - Sárvár FC 1-2 (0-1)    Körmend, vezette: Szabó

Körmend: Balogh - Holecz, Lakosi, Buti (Sály G., 75.), Molnár (Soós, 84.), Sály P., Karvalics (Zsoldos, 46.), Nagy, Sipos B., Vilics, Sipos M. (Károlyi, 46.)

Sárvár: Velladics - Könczöl, Fülöp (Kovács, 76.), Szemes, Varga (Sinka, 46.), Ódor (Rómer, 57.), Horváth, Tokaji, Vajda (Szakos, 87.), Tóth (Vass, 87.), Csonka

Gólszerzők: Sály P. 71., ill. Tokaji 2 (26., 82.)

A Sárvár csapatát fogadta hazai pályán a Körmend a pontvadászat harmadik fordulójában. Az első játékrészben egy szöglet után szerzett vezetést a vendég csapat, majd a második félidőben magasabb fokozatra kapcsolt a Körmend, aminek meg is lett az eredménye, sikerült az egalizálás, ám a meccslabdát a Körmend ezt követően elhibázta, a Sárvár viszont egy szöglet után ismét betalált. Újfent egy döntetlen színezetű meccsen vereséget szenvedett a Körmend.

Király SE - Söpte SE 2-2 (1-0)   Szombathely, vezette: Talabér

Király SE: Horváth Al. - Marton (Szabó, 75.), Fábián (Kudron, 62.), Németh, Czöndör, Kiss, Horváth An., Halmosi, Csákvári (Takács, 62.), Potyi, Tóth

Söpte SE: Gadavics - Baranyai, Kovács, Marton, Joó (Kondákor, 90.), Koronczai, Vámos, Varga, Koszokovits, Tamás (Rácz, 67.), Vargyas (Hujber, 61.)

Gólszerzők: Potyi 14., Szabó 93., ill. Joó 54., Tamás 61.

Egy küzdelmes mérkőzésen a jól védekező Söpte ellen sikerült megszereznie a vezetést a hazaiaknak, a második játékrészben azonban fordítani tudtak a vendégek. A vendéglátó nem adta fel, ennek pedig az lett az eredménye, hogy a hosszabbításban egyenlíteni tudott.

Vasvár VSE - Büki TK 2-0 (1-0)    Vasvár, vezette: Koronczai

Vasvár: Kántor - Pásztor (Pálla, 46.), Bíró, Sipos, Vincze, Czövek, Elekes (Réti, 90.), Péter (Tausz, 59.), Horváth, Márton, Schermann (Frigy, 78.)

Bük: Viczmándi - Fehér, Puskás (Tóth R., 61.), Kossuth, Lang (Kovács, 72.), Wágner, Bősze, Tóth K. (Tóth D., 61.), Németh, Simon, Czingráber

Gólszerzők: Elekes 43., Simon 89. (öngól)

Egy szervezett, mezőnyben jól futballozó Bük volt a Vasvár ellenfele. A házigazda nehezen talált fogást a vendégeken, egy szép átlövéssel, valamint egy hazai szempontból szerencsés öngóllal azonban - látottak alapján megérdemelten -  Vasváron maradt a három bajnoki pont.

Kiswire-Szentgotthárdi VSE - Szombathelyi Haladás Kft. 0-1 (0-1)    Szentgotthárd, vezette: Vass

Szentgotthárd: Kapui - Sipos B., Bedi, Mesics-Leiner (Korpics, 69.), Osvald (Bauer, 84.), Nagy, Dancsecz, Lacó, Sulics, Takács (László, 75.), Gyécsek

Haladás: Kostyák - Kovács, Horváth, Bolla, Pruska (Bonchis, 64.), Mozsár, Frák, Katona, Zsédely, Takács-Földes, Baján

Gólszerzők: Takács-Földes 39.

Egy rendkívül jó mérkőzést játszott egymással a két csapat. Az első játékrészben mezőnyben talán valamivel többet volt a labda a fiatal vendégeknél, ezt azonban jól ellensúlyozta a Szentgotthárd. A szünet előtt nem sokkal aztán egy szép támadás végén a zöld-fehérek örülhettek gólnak, így ők mehettek előnnyel a szünetre. A folytatásban egyáltalán nem adta fel a Szentgotthárd, bátran ment előre, az utolsó, nagyjából tíz percben pedig egyértelműen benne volt a találkozóba a hazai egyenlítés. A gotthárdiak egy pontra mindenképpen rászolgáltak a rendkívül sportszerű, kiváló játékvezetést mellett zajló összecsapáson.

Csákánydoroszló KSE - Horváth Ranch Kft. Nádasd KSE 3-2 (3-0)   Csákánydoroszló, vezette: Horváth

Csákánydoroszló: Tóth - Sáfár, Török, Düh (Draskovics, 72.), Biczó (Dedics, 46.), Pandur, Albert (Sárközi, 63.), Németh (Beke, 56.), Márton (Dudás, 46.), Takács Sz., Takács Á.

Nádasd: Doktor (Szabó, 38.) - Pálmai, Zsoldos (Kovács, 46.), Varga, Kardos, Major, Dudás, Meskó E., Balogh, Meskó Á. (Cservék, 87.), Burka

Gólszerzők: Düh 8., Takács Sz. 19., Márton 34., ill. Kardos 48., Meskó E. 90.

A két újonc szomszédvári rangadóján az első félidei teljesítménye alapján megérdemelt győzelmet aratott a Csákánydoroszló.

A tabella állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Fotó: Király Sportegyesület