2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
SZKKA: Lehengerlő második félidő

A 12. fordulóban is folytatta remek sorozatát a női NB/I B-s kézibajokságban az SZKKA. Vida Gergő tanítványai a Fradi ificsapatát győzték le ma este a Rohonci úti sportkomplexumban.

A hosszabb szünet után a listavezető vendége a tabella 6. helyén tanyázó Ferencváros U19-es együttese volt. Villámrajtot vett a szombathelyi együttes, a fővárosiak az 5. percben szerezték meg első találatukat, de arra már hármat kaptak. A folytatásban is maradt a stabil hazai védekezés, a különbség pedig ennek köszönhetően folyamatosan nőtt (10. p.: 8-4).

Következett néhány perc gólcsend, mindkét oldalon rontottak a játékosok támadásban, de érkezett Pődör Blanka, aki a 14. percben 9-4-re módosította az állást. A következőt 6-8 perc is kapkodó játékot hozott, a differencia nem változott, de sok volt a hiba mindkét oldalon (22. perc: 12-7).

Illés Márton együttese nem adta fel, a 26. percben háromra olvadt a vasi előny, így Vida Gergő időt kért. Akadozott a kék-fehérek gépezete, a „kisFradi” feljött egy gólra (14-13), de a szünetre három volt a hazaiaknak (16-13).

A szünet után állva hagyta ellenfelét a szombathelyi alakulat, a 38. percben 23-14 állt az eredményjelzőn, majd nem sokkal később tíz volt közte (41. perc: 27-17).

A lényegi kérdések eldőltek, a gyengébb első félidő után rendezte sorait Vida Gergő csapata, így újabb magabiztos győzelmet aratott – sorozatban a tizenkettediket.

Folytatás a jövő szombaton a 2. helyezett Érd otthonában.

SZKKA – Ferencváros U19    43-21  (16-13)
SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok) – Pődör R. 9, Pálffy, Kulcsár 4, Pődör B. 5, Horváth A. 1, Varga 3, Szeberényi 3, Szmolek 6, Böhm 2, Balogh 1, Kazai 8, Gönczöl 1. Vezetőedző: Vida Gergő.