2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Haladás: Pontszerzés némi szerencsével

A Merkantil Bank Liga 20. fordulójában a Szombathelyi Haladás a Kozármisleny alakulatát fogadta. A vendégek több helyzetet dolgoztak ki, ám végül a zöld-fehéreknek összejött az egyenlítés. A végeredmény: 1-1

Öt prccel a kezdő sípszó előtt pár százan nagyunk a sportkomplexumban.

A Haladás kezdte jobban a meccset, a baloldalon két veszélyes támadást is vezettek Csernikék, de gólhelyzet egyikből sem lett.

A 8. percben járunk, Zvekanovot kellett ápolni, mert összefejelt ellenfelével. Már visszatért a középpályás.

A vendégeknél Molnár Ádin, a balszélső okoz rendre bonyodalmat a Hali védekezésének, nem először verte meg Nyírit.

Lecsorgott az első tíz perc, semmi extra nem történt.

A 13. percben Jagodics előreívelése után Pintér kerülte meg Ikonomout, 20 méterről lőtt, de jócskán fölé szállt a labda.

A 15. percben Zvekanov rúgta fel jó alaposan Horváth Péter a kezdőkörben, jött is az első sárga.

A 18. percben Molnár ment el a balszélen, lefutotta Nyírit, centerezett az alapvonalról, Jagodics azonban felszabadított.

A 20. percben járunk, a mislenyiek aktívabbak, a második labdákat rendre a kék-fehérek szedik össze.

A 22. percben 0-1. Bolla rossz passzát Jagodics nem tudta átvenni, így molnár törhetett kapura. A balszélső 22 méterről lőtt, a labda a felső léc alá vágódott. (0-1).

Majdnem 0-2.. Kirchner lépett ki a védők közül, 14 méterről már csak Pálfival állt szemben, de a támadó a bal kapufa mellé furított.

Ez így nagyon rosszil néz ki, a szurkolók is elégedetlenkednek rendesen...

Fél óra után a Baranyai megyei együttes megérdemelten vezet, veszélyesebben futballozik, a mieink sokszor csak nyomozzák a labdát.

A 33. percben Kircher játszotta meg Molnárt, a szélső 13 méterről, balról lőtt, a labda alig kerülte el a bal kapufát. A Kozármisleny sokkal tudatosabban játszik, nagy mázli, hogy csak egy góllal vezet.

A 40. percben járunk, valamelyest többet van most a labda a házigazdánál, de helyzetig továbbra sem jutottak el Ráczék.

Szünet: a Haladás pocsékul focizik, a vendégek több góllal is vezethetnének.

A lelátón tekinti meg a mérkőzést Pintér Attila, volt szövetségi kapitány, Pintér Filip édesapja.

Csere a mieinknél: Csernik, Bolla le, Tarján, Jancsó be.

Eltelt öt perc, valamelyest aktívabban a zöld-fehérek, de rengeeg a hiba, a játékosok a mezőnyben gyűrik egymást.

A vendégek visszaálltak, a vasiak passzolgatnak, a kreativitás hiányzik a játékból.

Újabb frissítés, Kelemen és Mohos szállt be.

A 60. percben az első kaput eltaláló szombathelyi kísérlet: Tarján beadására Kelemen érkezik, aki 6 méterről fejel,a labdát könnyedén hárítja Lékai.

Ha egy üzlet beindul... Rácz vette célba egy szép támadás végén a vendégek kapuját, de 12 méterről leadott lövésére leért Lákai.

Egyre több a szabálytalanság, a mislenyiek kezdenek vadulni. Szinte percenként áll a játék.

Kontrázott a kék-fehér együttes: Major ment el a balszélen, de önző volt, Csonka remek becsúszással tudott szerelni

Húsz perccel a vége előtt Rácz-Szakály csere. A Hali megy előre, de a mislenyiek fegyelmezetten védekeznek. 619-en vagyunk a stadionban.

A 74. percben egy baranyai ellentámadás végén Vajda lőtt 17 méterről, a labda középre tartott, így Pálfi magabiztosan védett. Fogy az idő, és a szurkolók türelme is... A riválisok közül vezet az Ajka és a Siófok is, így kellemetlen hetek várhatnak a Halira.

A 80. percben nagy helyzetet rontott el a kék-fehér együttes. Vajda tálalt középre, érkezett Horváth Dániel, aki a 16-os vonaláról lőtt, centiméterekkel a bal kapufa mellé. Pálfi szemmel kísérte a labda útját...

A 83. percben Erdei ment el a baloldalon, középre ívélt, de Gajág kifejelte a labdát. Nyíri érkezett a kipattanóra, de 22 méterről csúnyán fölé lőtt.

A 85 percben 1-1! Erdei jobboldali beadására Tarjn érkezett a hosszún, és a bal lasóba lőtte a labdát (1-1)!

Izgalmas percek következtek, mindkét csapat nyerni akart.

Három perc lesz a ráadás.

Maradt az 1-1, a Haladás szerencsével tartott itthon egy pontot.

SZOMBATHELYI HALADÁS–HR-RENT KOZÁRMISLENY 1–1 (0-1)

Szombathely, Haladás Sportkomplexum. 619 néző. Vezette: Móri Tamás (Baghy Csaba, Máyer Gábor).

SZOMBATHELYI HALADÁS: Pálfi - Nyíri V., Jagodics M., Csonka B., Bolla (Tarján 46.) - Horváth R. (Mohos 59.), Rácz B. (Szakály 70.), Zvekanov, Erdei - Pintér F. (Kelemen 59.), Csernik (Jancsó 46.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics.

KOZÁRMISLENY: Lékai - Schuszter, Gajág, Ikonomou, Túri - Nagy E. (Tóth Z. 87), Horváth D. - Hegedűs (Vajda 55.), Molnár Á. (Nagy M. 66.), Horváth P. (Daru 55.) - Kirchner (Major 66. ). Vezetőedző: Aczél Zoltán.

Góllövők: Traján (85.), illetve Molnár (22.)

Statisztika:

Az egymás elleni meccsek rendre eseménydúsak voltak. 2023-ban két alkalommal csaptak össze a felek, mindkétszer Baranyában, és mindkétszer hazai siker született (2-1, 2-0). Legutóbb 2022 őszén jártak a kék-fehérek a Rohonci úton: akkor emlékezetes mérkőzésen a vasiak 6-4-re győztek.

(Fotó: Nagy Jácint/archív)