Szombathelyi éremeső az Austrian Classic Kick-box Világkupán

Március 17–19. között Innsbruckban zajlott az Austrian Classic Kick-box Világkupa. A nemzetközi kick-box versenyre 236 csapat 1337 versenyzője indult. A szombathelyi Agrobio Classic Kick-box és Box Club egy versenyzővel indult, a Controll SE Kick-Box Szakosztály 9 sportolóval képviseltette magát. Ez utóbbi versenyzői érmekkel tértek haza.

Dancsó Zoltán a kick-box kick-light és light-contact szakágának szövetségi kapitánya, valamint a Controll SE vezetőedzője elmondta, hogy az egyesület 9 sportolója vett részt az ausztriai versenyen, cadet 2, junior és felnőtt kategóriában. A versenyzők közül kiemelte Prikler Márkot, aki junior kick-light -79 kg szabályrendszerben első helyezést ért el. Light-contact -79 kilóban pedig ezüstéremmel térhetett haza. Hozzátette még, hogy Márk szorgalmas bokszoló, tavaly is válogatott sportoló volt, bízik benne, hogy felnőtt kategóriában is legalább ugyanilyen sikereket fog elérni. Horváth Erik felnőtt kategóriában aratott győzelmet, kick-light -89 kg szabályrendszerben aranyérmet szerzett. Másik kategóriát is bevállalt, kick-light -94 kilóban a harmadik helyre került. Erik 2018 júniusában vb bronzérmes lett, azóta külföldön tanult és ott is edzett, ám most visszatért Magyarországra. Nagyon sok munka van a győzelme mögött, Dancsó Zoltán bízik abban, hogy további sikereket ér majd el. Pataki Barnabásnak junior kategóriában nem jött ki most a lépést, felnőtt kategóriában viszont igen: light-contact -57 kg szabályrendszerben harmadik, kick-light -57 kilóban második helyen végzett az évek óta válogatott sportoló. Ersing András idén váltott korcsoportot, eredményesen szerepelt Junior kick-light -79 kg kategóriában ezüstérmes lett. A szövetségi kapitány elmondta még, hogy a többi sportoló is jól teljesített, de van még hová fejlődniük. Voltak, akiknek ez volt az első nemzetközi versenyük, ők értékes tapasztalatokat gyűjthettek. Nincs megállás, két hét múlva a diákolimpián ismét megmérettethetik magukat a sportolók.

A szombathelyi Agrobio Classic Kick-box és Box Club egy versenyzővel indult a múlt hétvégén megrendezett ausztriai kick-box versenyre, Holczmüller Bencével. Az edzői stábot Mayer Gábor és Wappel Tibor erősítette, olvasható a klub közleményében. Mint írják, Holczmüller Bence két kategóriában indult: felnőtt light-contact -84 kg szabályrendszerben hamar vereséget szenvedett. Így a 9. helyen végzett. Felnőtt kick-light -84 kg szabályrendszerben az 5. helyen végzett. A következő versenyük nekik is a diákolimpia lesz április 1-én.

Fotó: A Controll SE Kick-Box Szakosztály Facebook-oldala