2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
SZKKA: Két pontot ért a remek hajrá

A huszadik bajnokiját is behúzta az NB/I B-s listavezető. Vida Gergő együttese ezúttal a Tempo KSE ellen gyűjtötte be a két pontot.

Három gyáli találattal kezdődött a mérkőzés, a 4. percben Szmolek volt eredményes hazai oldalról elsőként. Csatlós védése után Kazai is betalált, ám a vendégek is rendre betaláltak, így a 7. percben 3-5 állt az eredményjelzőn.

A 8. percben sikerólt egyenlítenie az SZKKA-nak, majd Szmolek újabb remek góljával már a szombathelyieknél volt az előny (6-5). A Tempo azonban nem adta fel, tíz perc után egál volt az állás (6-6).

Az első negyed óra végére is tartotta a lépést Nádasdi Máté együttese a listavezetővel (10-9) – ekkor kért először időt a vendégek szakvezetője. Nem állt össze a vasiak védekezése, a megszokottnál több gólt kaptak Pődörék, a Tempo pedig ezt kihasználta (23. p.: 13-15) – Vida Gergő is magához rendelte tanítványait. Egyenlítettek is Kulcsárék, sőt, a vezetést is átvették Pálffyék a 26. percben (16-15). A szünetre 17-15 volt az állás.

A fordulást követően felváltva estek a gólok, a 36. percben Pődör Rebeka kapott piros lapot, a 38. percben pedig egalizáltak a vendégek (20-20). Aztán a Tempo hosszú percekig nem tudott betalálni, ezt pedig kihasználták Kazaiék, és a meccsen először elhúztak négy góllal (44. p.: 24-20).

A hajrára végül nem maradtak izgalmak, az SZKKA – ha nehezebben is a vártnál – megnyerte a 20. bajnokiját is.

SZKKA – Tempo KSE 36-27  (17-15)
SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok) – Pődör R. 7, Pálffy 2, Kulcsár 5, Pődör B. 5, Pankotai, Horváth, Varga 5, Szeberényi 3, Szmolek 4, Böhm, Balogh, Kazai 5, Gönczöl, Hornyák. Vezetőedző: Vida Gergő.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)