Simán győzött az SZKKA a Szent István SE ellen

Magabiztosan nyerte meg hazai bajnokiját a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia (SZKKA). A végeredmény: SZKKA - SZISE 31-23

A hazaiak szerezték meg a vezetést, ám a Szent István SE gyorsan fordított. Az első tíz percben kissé megilletődötten játszott a házigazda, az egyenlítés 5-5-nél sikerült. Utána viszont sikerült átvenni a vezetést, de a SZISE jól tartotta magát. A 19. percben Pődör Blanka piros lapot kapott, mert a hetesnél fejbe találta az ellenfél kapusát. A 20. percben 10-8-at mutatott az eredményjelző. A vendégek időkérése a szombathelyieknek tett jót, sorra lőtték a gólokat Győriék. Sok volt a hetes, a kétperces figyelmeztetés, a játék kissé döcögött, de azért őrizte előnyét a házigazda, a szünetre hárommal vezettek Baloghék (16-13).

Az öltözőből a házigazda jött ki jobban, négy perc alatt sikerült megduplázni az előnyt (34. perc, 19-13). Állandósult az 5-6 gólos hazai vezetés, a szombathelyiek védekezése nagyon összeállt a második félidőre, jött is az időkérés a zöld-fehérektől (41. perc, 22-16). Jött egy kis megtorpanás, az utolsó negyed órának 24-20-as állással fordultak a felek.

A hajrára azonban már nem maradtak izgalmak, magabiztosan tartotta itthon a két bajnoki pontot Pődör Zoltán együttese.

SZKKA – Szent István SE  31 - 23  (16-13)
SZKKA: Christe, Fritz (kapusok) – Bíró 2, Török, Pődör R. 4, Győri 6, Kulcsár 3, Pődör B. 3, Varga N. 2, Szmolek 1, Horváth A. 7, Szendrei, Balogh 3, Tanaskovics. Vezetőedző: Pődör Zoltán.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)