Az Orosházát is legyőzte az SZKKA

Pődör Zoltán együttese magabiztos játékkal nyerte meg a vasárnapi bajnokiját. A végeredmény: SZKKA-Orosháza 30-24.

Egy hét leforgása alatt immár a harmadik hazai mérkőzését játszotta a szombathelyi együttes. A múlt heti, Gárdony elleni sikert követően szerdán búcsúzott a társulat a Magyar Kupától, a Győr magabiztosan jutott tovább.

Ezúttal az Orosháza látogatott az Aréna Savariába, a vendégek erős középcsapatnak számítanak a mezőnyben, az odavágón otthon is tartották a két pontot az SZZKA-val szemben.
A találkozót sok hibával kezdték az együttesek, a támadásokba sok hiba csúszott, így az 5, percben 2-2 volt az állás. A házigazda tudta előbb rendezni a sorait, így a 22. percben már öttel mentek Pődör Rebekáék (12-7). Az orosháziak igyekeztek tartani a lépést, így a játékrész hátralévő részében maradt a differencia (14-11).

A fordulást követően Pődör Blanka hetesből talált be, de érkezett válasz is, a meccs ezen periódusa nem a védekezésről szólt. A vasiak jöttek ki jobban ki az adok-kapokból, Horváth Anna révén a 41. percben immár nyolccal vezettek (22-14). A lényegi dolgok el is dőltek a félidő felére, tulajdonképpen csak a különbség volt a kérdés.

Az SZKKA teljesen megérdemelten tartotta itthon a két pontot.

SZKKA-Orosháza 30 - 24 (14-11)
SZKKA: Christe, Fritz (kapusok) – Bíró, Török, Pődör R. 9, Győri 4, Pődör B. 6, Kulcsár 2, Varga, Szmolek 1, Horváth 6, Balogh 2, Tanaskovics. Vezetőedző: Pődör Zoltán.