2024.04.26., péntek  •  Ervin napja
SZKKA: Magabiztos kupasiker

A szombathelyi együttes végig vezetve győzte le pécsi riválisát a Magyar Kupa 2. fordulójában.

Pődör Zoltán megfiatalított együttese jól kezdett, a védekezés remekül működött, tíz perc tán 5-2 volt az állás. A folytatásban igyekezett felzárkózni a pécsi gárda, a 18. percben sikerült is az egyenlítés (7-7), de a játékrész hajrája ismét a hazaiaké volt (16-9).

A fordulást követően folyamatosan nőtt a különbség, a 40, percben már kilenccel mentek Ihászék (23-14). A továbbjutás simán összejött, az SZKKA teljesen megérdemelten nyerte meg az összecsapást.

SZKKA-PEAC  28-25  (16-9)
SZKKA: Christe, Fritz (kapusok), Bíró 5, Török, Ihász 3, Győri 4, Tóth B., Németh J., Horváth Alexandra, Varga N., Horváth A. 4, Szendrei B. 4, Balogh O. 5, Papp K. 2, Temesvári 1.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)