2024.04.28., vasárnap  •  Valéria napja
SZKKA: Győzelem az első fordulóban

A női kézilabda NB/I B első fordulójában a Szombathelyi Női Kézilabda Klub és Akadémia együttese fordulatos meccsen győzte le az Esztergomi Vitézek alakulatát. Végeredmény: 31-27.

Nem kezdett jól a hazai együttes, az első gólra hat percet kellett várni, akkor Pődör Rebeka szépített (1-3). A megilletődött rajt után megkezdte a felzárkózást a szombathelyi gárda, ám a 10. percben is hárommal ment az esztergomi alakulat (5-8). A játékrész felére sikerült egalizálni az eredményt Pődör Blanka jóvoltából (8-8).

Viszont nem sikerült átvenni a vezetést, így a 18. percben Vida Gergő időt is kért. A 25. percben Kazai Anita révén sikerült átvenni a vezetést (13-12), de a Vitézek nem adták fel, a rutinos Szucsánszki Zita révén sikerült egyenlíteniük a 29. percben, és a szünetben is egál volt az állás (16-16).

A fordulást követően is az esztergomiak folytatták jobban, ám tíz perc elteltével végre kettővel mentek a mieink (40. p.: 21-19). A felettébb hektikus mérkőzésen a 42. percben, a volt Fradi-edző, Elek Gábor is magához rendelte tanítványait.

A szombathelyiek tudták növelni előnyüket, a 49. perben 24-21 volt a javunkra.  A hajrában aztán rendezte sorait az SZKKA, és végül megérdemelten tartotta itthon a két pontot a vasi együttes.

SZKKA-Esztergomi Vitézek 31-27   (16-16)

SZKKA: Csatlós, Chrieste (kapusok)  - Török, Pődör R. 12, Wutschi, Pálffy 4, Kulcsár 4, Pődör B. 2, Dombi, Varga 1, Szebényi, Szmolek 3, Böhm, Balogh 1, Kazai 4, Gönzöl. Vezetőedző: Vida Gergő.

(Fotó: Vágvölgyi Bálint/szombathelyikezilabda.hu)