2024.04.28., vasárnap  •  Valéria napja
Kiütötte a Pécset is az SZKKA

A huszonkettedik bajnokiját is behúzta a Vida Gergő alakulata: a vasi lányok ma este a Pécset verték magabiztosan.

Pődör Blanka két találatával kezdődött a találkozó, majd Kazai és Pődör Rebeka is beköszönt, így az 5. percben 4-0 állt az eredményjelzőn. A vendégek a 6. percben ünnepelhettek először, de a különbség nem csökkent, sőt, Szmolek a 9. percben már a hetedik hazai találatot jegyezte (7-2).
A baranyaiak nem tudták tartani a lépést a házigazdával, Kulcsárék rendre eredményesen fejezték be támadásaikat, a védelem pedig összeállt – a félidő felére tekintélyes előnybe kerültek a szombathelyiek (10-3).

A folytatásban Papp László tanítványai megpróbáltak felzárkózni, de ez nem járt sikerrel, Szeberényiek remek akciókat vezetve tovább növelték előnyüket (23. p.: 17-9).
A szombathelyiek lerohanásával nem tudott mit kezdeni a PTE PEAC, a játékrész végén mindkét oldalon több hiba is becsúszott, a szünetre 20-11-es állással vonultak a felek.

Szmolek Apollónia góljával a 31. perben immár tíz volt közte (21-11), aztán tovább nőtt a differencia. A listavezető ötletesen kézizett, így a vendégek hátránya folyamatosan nőtt. A 36. percben már 26-12-re vezettek Pálffyék – izgalmak nem maradtak a hátralévő időre. Vida Gergő alakulata tovább növelte előnyét, a fiatalok is jól szálltak be, így a szombathelyi sikerhez nem férhetett kétség.

Az SZKKA ezúttal is meggyőzően játszott, így megszerezte szezonbeli huszonkettedik győzelmét is.

SZKKA – PTE PEAC-SIPO  41-25  (20-11)
SZKKA: Csatlós, Christea (kapusok) – Pődör R. 4, Pálffy 5, Kulcsár 6, Pődör B. 6, Pankotai, Horváth, Varga 1., Szeberény 3, Szmolek 7, Böhm 3, Balogh 3, Kazai 2, Gönczöl 1, Hornyák. Vezetőedző: Vida Gergő.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)