2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Kiütötte a Kispestet is az SZKKA

A női NB/I B-s kézibajnokság 14. fordulójában a szombathelyi együttes a Kispesttel találkozott a Rohonci úti Sportkomplexumban. Vida Gergő alakulata már az első félidőben eldöntötte a két pont sorsát.

Fővárosi találattal kezdődött a meccs, Kazai a 3. perc elején egyenlített. Akadozott eleinte a gépezet, Pődör Rebeka hetesből ugyan betalált, de egyenlített a piros-fehér gárda (5. p.: 2-2).

Utána viszont beindultak a hazaiak, a 12. percben már hét volt közte (10-3), összeállt a védekezés, támadásban pedig nem hibáztak Kulcsárék. A lényegi kérdések a játékrész felére el is dőltek (15. p.:  12-4). A 18. percben Béki Nagy Bertalan időt kért, de az összkép nem változott: a szombathelyiek magabiztos előnnyel vonulhattak a szünetre (24-10).

A fordulást követően is a kispestiek szerezték az első találatot, de aztán Szmolek percei következtek: a vasiak 20-asa három perc alatt háromszor is beköszönt, majd Varga Niki is feliratkozott a góllövők közé, így a 35. percre már 29-14 állt az eredményjelzőn.

A hajrában az SZKKA tartotta stabil előnyét, így megérdemelten gyűjtötte be a két pontot, immár tizennegyedik alkalommal a bajnokságban.

SZKKA – Kispest NKK 41-29  (24-10)

SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok) – Török, Pődör R. 5, Pálffy 5, Kulcsár 4, Pődör B. 6, Horváth 1, Varga 4, Szeberényi 1, Szmolek 6, Böhm 3, Balogh 1, Kazai 4, Gönczöl, Hornyák 1. Vezetőedző: Vida Gergő.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)