2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
SZKKA: Sima hazai

A kézilabda női NB/I B-ben a szombathelyi együttes a 17. fordulóban a Gárdony ellen folytatta remek sorozatát ma este.

Pődör Rebeka hetesből talált be a második percben, majd Kazai is eredményes volt, ám a vendégek az 5. percben egyenlítettek (2-2). A folytatásban viszont nem tudta tartani a lépést a gárdonyi együttes a hazaiakkal, Szmolekék gy 5-0-ás sorozattal rendesen elléptek a látogatóktól (10. p.: 7-2).

A Fejér megyeiek kettős emberhátrányba kerültek, amit ki is használtak Vida Gergő tanítványai (13. p.: 10-4). A játékrész feléhez érve már tetemes előnnyel vezetett az SZKKA, a 19. percben, 14-5-ös állásnál kikérte idejét Molnár József vezetőedző. Azonban nem változott a játék: a szombathelyiek rendre góllal fejezték be támadásaikat, a 22. percben Kazai révén már tíz volt körzet (17-7).

A fontos kérdések tehát már eldőltek, Vargáék jól megszórták a tabellán az utolsó előtti helyen tanyázó riválisukat: a szünetre 20-8-cal vonultak a felek.

A folytatásban sem kellett izgulniuk a vasi drukkereknek: az SZKKA tartotta magabiztos előnyét,sőt, a játékrész második felétől tovább nőtt a differencia, a 46. percben már 28-14 állt az eredményjelzőn.

A hajrában a fiatalok is játéklehetőséghez jutottak, akik éltek is a bizalommal. Vida Gergő együttese megnyerte a 17. bajnoki meccsét is, így magabiztosan vezeti az NB/I B-s tabellát.

SZKKA – Pázmánd-Gárdony NK  35-22 (20-8)
SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok) – Pődör R. 6, Pálffy 3, Kulcsár 3, Pődör B. 4, Horváth 1, Varga 1, Szeberényi 1, Szmolek 5, Böhm 1, Balogh 2, Kazai 5, Gönczöl 3, Hornyák 1. Vezetőedző: Vida Gergő.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)