2024.05.03., péntek  •  Tímea, Irma napja
Továbbra is lendületben az SZKKA

Az NB/I B-s női kézibajnokság 6. fordulójában a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia (SZKKA) a debreceni fiatalokat látta vendégül a Rohonci úti sportkomplexumban. Vida Gergő együttese ezúttal sem hibázott, a házigazda magabiztosan tartotta itthon a két pontot.

Sok hibával indult a találkozó, az 5. percig a vendégek képtelenek voltak betalálni, a házigazda viszont háromszor mattolta a piros-fehérek védelmét, így a hajdúságiak nyomban időt is kértek (5. p.: 3-0).

A vezetőedzői utasítások azonban nem hatottak, csak a 7. percben lőtték a debreceniek az első találatukat (5-1). Aztán az SZKKA-nál is jött egy rövidzárlat, a hatperces gólcsendet Kulcsár törte meg (17. p: 9-5).

A játékrész hajráját aztán megnyomta a vasi együttes, szép találatokat értek el Dombiék, akik így a szünetre tulajdonképpen eldöntötték a két pont sorsát. A 20 lőtt és a 7 kapott gól is önmagáért beszélt.

A második félidőre nem maradtak izgalmak: a 35 percben már 25-9-et mutatott az eredményjelző. A szombathelyieknél lehetőséget kaptak a fiatal játékosok is, akik éltek a bizalommal.

Hat fordulót követőek az SZKKA száz százalékos teljesítménnyel állt az NB/I B-s tabella élén.

SZKKA – DVSC-Schaeffler U19  42-25  (20 - 7)
SZKKA: Csatlós, Christe (kapusok) – Török, Pődör R.4, Wutschi 2, Pálffy, Kulcsár 3, Pődör B. 8, Dombi 7, Varga 8, Szeberényi 2, Szmolek 1, Böhm 3, Balogh 3, Kazai, Gönzöl 1. Vezetőedző: Vida Gergő.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)