Szenzációs hajrá után bravúros Falco-győzelem a Zaragoza ellen a Bajnokok Ligájában

A szombathelyiek ezúttal nem engedték, hogy tetemes előnyre tegyenek szert a spanyolok, az utolsó negyedben pedig támadásban és védekezésben is extrát nyújtva megfordították a találkozót.

KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA, D CSOPORT 5. FORDULÓ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - CASADEMONT ZARAGOZA 94-86 (22-28, 27-22, 21-22, 24-14)

Falco: Anderson 25/6, Váradi 6, Benke 15/9, Bruinsma 15/9, Searcy 12. Cserék: Perl 17/6, Milosevics 4, Lake -

Vezetőedző: Gasper Okorn

Zaragoza: Bray 6, Barreiro 9/3, Ennis 18/6, Thompson 23, Benzing 10/6. Cserék: Brussino 10/3, Sulaimon 5/3, Garcia 3/3, Hlinasson 2

Vezetőedző: Sergio Hernández

Egy héttel a spanyolországi mérkőzés után ezúttal az Aréna Savariában csapott össze egymással a Falco és a Zaragoza együttese. A spanyolok veretlenül vezették a csoportot a találkozót megelőzően, a szombathelyiek pedig egy győzelem mellett két vereséggel várhatták a találkozót. Gasper Okorn ezúttal már számíthatott a sérüléséből felépülő Benke Szilárdra, ami mindenképpen erősítést jelentett a hazai együttesnek.

Bray gyors kosarával vette kezdetét a találkozó, majd Váradi révén érkeztek az első Falco-pontok, ami az egyenlítést jelentette. Benzing büntetői után Bruinsma és Ennis is kintről köszönt be, fej-fej mellett kezdtek a csapatok. A szombathelyiek egyértelműen jelezték, hogy ez most egy másik mérkőzés, és hiba lenne, ha a spanyolok az egy héttel ezelőtti összecsapásból indulnának ki. Searcy kosarával 11-9-re a Falco vezetett, de Ennis ott folytatta, ahol Zaragozában abbahagyta és szorgosan gyűjtögette a pontokat. Benke és Váradi kosaraival azonban tartotta a lépést a Falco, sőt, mi több, a mérkőzésen először három pont volt a két csapat között 17-14-nél. Többször is megvolt a lehetőség, hogy hízzon a különbség, a jó lepattanózásokat azonban nem sikerült kosárra váltania a hazaiaknak. Bruinsma azonban megrázta magát és triplájával újra a Falconál volt az előny. Meglehetősen hullámzó volt a mérkőzés képe, ugyanis ezt követően villámgyorsan fordítottak az aragóniaiak és 20-24-re átvették a vezetést. Perl közelijével zárkóztak a vasiak, majd egy spanyol hármas talált utat a gyűrűbe, 22-27-et mutatott ekkor az eredményjelző. Az utolsó pillanatokban még dobhatott két büntetőt a Zaragoza, ezt ötven százalékos mérleggel értékesítették, így 22-28-as állásról folytatták a csapatok.

A második negyed elején ismét a spanyolok büntetőzhettek, kettőt Benzing, kettőt pedig Thompson dobhatott, ezzel pedig először a mérkőzésen tíz ponttal meglépett Sergio Hernández együttese. Searcy duplájára nagy szükség volt, hogy ne csússzon ki a mérkőzés a sárga-feketék kezéből, majd Perl hármasa is nagyon fontos pillanatban érkezett. A szombathelyiek lőtávolon belül tudtak maradni, Perl és Searcy szépségdíjas akciója után pedig tovább csökkent a különbség. Támadásban ezúttal jöttek a kosarak, a védekezés is szépen lassan összeállt, Anderson duplája után pedig négy pontra olvadt a spanyol előny, 37-41 volt az állás. A vendégek mestere időt is kért, látszólag nem volt elégedett azzal, amit a pályán látott a mérkőzés ezen periódusában. Perl büntetője után a fiatal Garcia villant kintről, de Anderson szép egyéni akciója után jött az újabb Falco-kosár, tartották a lépést a sárga-feketék. A visszatérő Benke kosarával hosszú idő után újra egyenlő volt, majd gyors pontváltást követően két perccel a félidő vége előtt 46-46 volt az eredmény. Benke nagyon elkapta a fonalat, amire óriási szükség volt, triplájával már a hazaiaknál volt az előny. Thompson még beköszönt a játékrész végén, így 49-50-re a Zaragoza vezetett két negyed után, de teljesen nyílt maradt a mérkőzés.

Mindkét oldalon kimaradt lehetőséggel indult a harmadik tíz perc, Barreiro azonban tiszta helyzetben nem hibázott, így tovább nőtt a spanyol előny. Ezúttal is sokat hibáztak a csapatok, a sárga-feketéknél több, mint három perc elteltével még nem volt kosár a második félidőben. Brussino faultos kosarával 56-49-re ellépett a Zaragoza, a Falconak mindenképp újítani kellett. Anderson büntetőinek köszönhetően érkeztek az első szombathelyi pontok, majd Perl triplakísérlete jött egy hajszállal később, mint kellett volna. A sárga-feketék kilencesének szép kosara után Benzing kinti dobása akadt be, nem hagyta a Zaragoza, hogy még közelebb férkőzzön a szombathelyi alakulat. Bruinsma 2+1-es akciójának köszönhetően tartották a lépést a vasiak, de mindenre volt válasza a vendégeknek. Másfél perccel a negyed vége előtt 63-66-ot mutatott az eredményjelző. Brussino és Anderson büntetői után két pontra zárkózott a Falco, majd ismét az amerikai légiós villant kétszer is, és már húsz pontnál járt. A záró etap előtt 70-72-re vezetett a Zaragoza.

0-4-es sorozattal indítottak a spanyolok, majd Perl gondoskodott róla, hogy életben maradjanak a győzelmi remények. Az egész meccsen extrát nyújtó Anderson nagyon fontos pillanatban köszönt be, majd Searcy tempójával már csak kettő volt közte. Ennis szombathelyi szempontból a legrosszabbkor talált magára, Perl viszont egészen szenzációs triplával villant, így ismét egy kosáron belül voltak a sárga-feketék. Milosevic büntetőivel egy pontra megközelítette a Falco a Zaragozát, és a vezetés is meg lehetett volna, ha a játékvezetők nem Perl könyöklését látják szabálytalannak Sulaimonnal szemben. Egy jó védekezés után ismét elszalasztotta a vezetés megszerzésének esélyét az Okorn-legénység, de Benke és Bruinsma tripláinak köszönhetően három perccel a vége előtt 87-84-re átvette a vezetést a Falco. Körömrágós hajrára volt kilátás, de Benkének helyén volt a szíve, és újabb szenzációs triplájával négy pontra nőtt a szombathelyi előny. Másfél perrcel a vége előtt 90-86-tal a hazaiaknál volt a vezetés, majd Anderson triplája és Váradi kiváló védekezése következett a szombathelyi szurkolók legnagyobb örömére. A spanyoloknak sietősre kellett vennie a figurát, Benzing kinti kísérlete nem is talált gyűrűt, a Falco pedig támadhatott, hogy tovább növelje hét pontos előnyét. Bruinsma rendkívül rutinosan kiharcolt egy sportszerűtlen faultot, bedobott egy büntetőt, a labda pedig a vasiaknál maradt. Egy támadása még volt a spanyoloknak, de kiválóan védekezett a Falco és nyolc ponttal, 94-86-ra megnyerte a találkozót, ezzel együtt pedig elvette a spanyolok veretlenségét is.

Nem pihenhetnek sokat a szombathelyiek, december 27-én már újabb mérkőzés vár rájuk, méghozzá a Sopron vendégeként.