2024.05.02., csütörtök  •  Zsigmond napja
Haladás: Igazságos pontosztozkodás Soroksáron

A Merkantil Bank liga 26. fordulójában a Hali Soroksáron lépett pályára. A második félidőben a hazaiak kerültek előnybe, de a csereként pályára lépő Pintér egyenlített.

Hamarosan kezdődik a találkozó: a szombathelyieknél nem léphet pályára eltiltűs miatt Erdei, Rácz és Szakály.

A kezdőben kap helyet a mieinknél Jancsó, Ene és Beronja is.

A mieink tiszta zöldben szerepelnek. A 3. percben Varga ívelt be jobbról, a kapu előtt elsuhent a labda.

Hiába a kellemes idő, meglehetősen gyér érdeklődés mellett zajlik a találkozó. Szombathelyről mintegy harmincan-negyvenen látogattal el a meccsre - buzdítják is a gárdát rendesen. A 8. percben Beronja balról lőtt kapura, de Mergl könnyedén védett. Az ellentámadásnál Zvekanov kapott sárgát, Lovas játékvezető kissé szogorúnak tűnt.

Lecsorgott az első tíz perc, extra izgalmak nélkül.

A 14. percben Kaján ívelt be jobbról, a hosszún Korozmán érkezett, de 4 méterről fölé fejelt.

Lassan elmegy a félidő fele, nem egy izgalmas mérkőzést kéthatunk, a kapuk nem forognak veszélyben.

A 27. percben Zvekanovot rúgták fel 28 méterre a hazai kaputól. Nyíri lőtt, a labda fél méterrel fölé szállt.

A 28. percben Varga kapott remek labdát Lovrencsicstől, a szélső betört a 16-oson belülre, ám Beronja remek ütemben szerelte - kirúgással folytatódhatott a játék.

Elment fél óra - nem lesz egyszerű összefoglalót készíteni az eddig látottakból...

A 31. percben egy Hali-lehetőség: Zvekanov passzolt Nyíri elé a 16-os vonalán, jobbra, a szélső bekk lőtt, a labda centikkel ment el a jobb kapufa mellett. Ez szép támadás volt.

Az elmúlt bő tíz percben a Haladás többet birtokolja a labdát, Lipcsei Péter alakulata kontrázni próbál, sikertelenül.

A mezőnyben focizgatnak a csapatok, helyzet továbbra sincs

A 45. percben Horváth Rajmund cselezgetett a bal oldalon, középre adott, de Say tisztázott.

Szünet - eseménytelen félidő után 0-0.

Megkezdődött a második félidő, a vasiaknál nem volt csere.

Csonka megsérült, Bolla érkezett a helyére a 48. percben.

A 49. percben Kelemen fordult le a védőjéről, 17 méterről balla lőtt, a labda fölé szállt.

Az 53. percben Kelement rúgta fel Korozmán 25 méterről, balról. Nyíri lőtt, Mergl a léc fölé tolta a labdát. Szép jelenet volt.

Eltelt tíz perc a második félidőből, tulajdonképpen semmi izgalmas történés nem volt. Kényelmesen focizgatnak a játékosok, hatvanas pulzussal....

Egy órája játszanak a csapatok, nem könnyű a tudósító helyzete...

Eltelt a játékrész fele, a zöld-fehérek aktívabbak valamennyivel, de ziccer továbbra sincs.

A 68. percben Zvekanov veszített labdát saját térfelén, Korozmán Lovrencsicshez játszott, a támadó jobbról, a 16-oson belülről középre lőtt, de szerencsére a hazaiak Köböl lemaradt az átadásról.

A 71. percben Hali-helyzet: Say hibázott, a laddát előbb Nyíri lőtte kapura, Merglről védett, a kipattanót Kelemen ollózta kapu felé, de nem talált célt.

A 79. percben 1-0 a hazaiaknak: Gálfi a jobb szélen remekül verte meg az őt örző védőt, majd kiválóan ívelt középre, Lovrencsics pedig közvetlen közelről nem hibázott fejjel. 1–0.

Alekszandar Jovics cserél, érkezik Pintér - a 83. percben járunk.

A 85. percben 1-1! Egy Hali kontra végén Pintér lőtt 10 méterről a bal alsó sarokba! 1-1!

Izgalmas lesz a hajrá, a spori három percet hosszabbít.

A 92. percben Króner beadására Dranóner érkezett középen, 5 méterről fejelt, de Pálfi magabiztosan védett.

Összességéebn igazságos döntetlennel zárult a mérkőzés.

SOROKSÁR SC–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–1  (0-0)
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 300 néző. Vezette: Lovas László (Punyi Gyula, Dobos Dávid)
SOROKSÁR: Mergl – Kaján, Kékesi, Say (Króner 74.), Vági – Katona M. (Németh 46.), Vass Á. (Dragóner 87.) – Varga Z. (Hajdú 74.), Köböl (Gálfi 74.), Korozmán – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter.
HALADÁS: Pálfi – Ene, Jagodics M., Csonka B. (Bolla 48.), - Nyíri, Jancsó, Zvekanov (Szijjártó 76.), Beronja - Horváth R, Kelemen, Mohos (Pintér 83.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics.

Góllövők:Lovrencsics (79.), illetve Pintér (85.)

Savaria Fórum 33. évfolyam 16. szám - 2024.04.26.