2024.04.28., vasárnap  •  Valéria napja
Súlyos vereség Sopronban - 5-1-re kikapott a Haladás VSE

Súlyos egyéni hibáknak köszönhetően vereséget szenvedett a Szombathelyi Haladás a Sopron vendégeként az NB/III-as bajnokságban. A végeredmény: 5-1.

LABDARÚGÓ NB III ÉSZAK-NYUGATI CSOPORT 4. FORDULÓ

CAOLA SC SOPRON - SZOMBATHELYI MÁV HALADÁS VSE  5-1 (3-1)

Haladás: Horváth B. - Buzás L., Horváth M. (Kovács B. 46') Varga Cs., Németh M. (Vígh P. 81') - Balogh Á. (Árvay D. 70') Varga M. (Tóth M. 46') Ferencz Z. - Szabó M. (Tóth B. 70') Szenczi B., Pap M.

Edző: Szenczi Imre

Gólszerzők: Kocsis Á. (13' 47') Szabó T. (19') Fendrik (67') Sipőcz (87') ill. Pap M. (46')

Az eredeti, szombati időponttal ellentétben szerdán délután rendezték meg az NB III-ban a Sopron-Haladás összecsapást. A hazaiak a szombathelyi hibákat kihasználva hamar kétgólos előnyre tettek szert, majd még Pap Márton első félidő hosszabbításában szerzett góljára is felelni tudtak a szünet előtt, így 3-1-ről folytatódott a mérkőzés. A folytatásban aztán főként az eredmény őrzésére törekedtek a soproniak, a stabil védekezést helyezték előtérbe, ebből pedig megpróbáltak veszélyes kontrákat vezetni. A Haladásnak finoman szólva sem volt könnyű dolga a felállt védekezéssel szemben, a vendéglátók pedig két újabb találatnak köszönhetően lezárták a mérkőzést és 5-1-es győzelmet arattak. Szenczi Imre fiaira a hétvégén MOL Magyar Kupa mérkőzés vár, méghozzá augusztus 26-án, szombaton 16 órakor hazai környezetben a Csorna ellen.

-Nagy pofonba szaladtunk bele, de ezt csak magunknak köszönhetjük. Szombaton piknik volt, ma meg gólszüret Sopronban, mi pedig jó partnerek voltunk ehhez minden szinten. Tudtuk már a múlt csütörtökön, hogy nagyon nehéz helyzetbe hozhatjuk magunkat, ez pedig sikerült is. Nem lesz egyszerű az előttünk álló két hét, az már biztos, de mennünk kell tovább, mert még rengeteg forduló és feladat vár ránk. Sajnáljuk, hogy csalódást okoztunk a minket elkísérő szurkolóknak. Mindent megteszünk, hogy kijavítsuk a hibákat. Köszönjük szépen, hogy ennyien velünk voltak és bíztattak bennünket