2024.04.26., péntek  •  Ervin napja
Rangadót játszik vasárnap délután Szegeden a Haladás

A házigazda a 4., a Hali az 5. helyről várja a folytatást az NB/II-es bajnokságban. Mit érdemes tudni a szegediekről?

Még tavaly november 13-án nyert utoljára a szegedi csapat hazai környezetben: azóta a Szent Gellért Fórum csongrád-csanádi közönsége két ikszet és két vereséget látott.

Az élbolyban van még a 2022. augusztus 17-én Szombathelyen 1–0-ra diadalmaskodó Szeged-Csanád Grosics Akadémia, 22 fordulót követően a 4. pozícióban állnak. A téli átigazolási időszakban hárman távoztak: Daru Bence kölcsönszerződéssel Kozármislenybe került, Kóródi Nándor Békéscsabára, míg Pintér Ádám Szentlőrincre tette át a székhelyét. A DVSC-től kölcsönvették Rácz Balázst, míg dániai légióskodást követően Szegeden írt alá kontraktust a Honvéddal 2017-ben magyar bajnok Prosser Dániel.

Az őszt a negyedik helyen zárták: 36 pontot gyűjtöttek. Érdekesség, hogy idegenben voltak sokkal eredményesebbek, hiszen 21 egység került a nevük mellé, míg hazai környezetben csak 15. A Szent Gellért Fórumban négyszer nyertek: a Dorogi FC (2–0), a Budafoki MTE (2–1), a Kozármisleny (1–0) és az Aqvital FC-Csákvár (1–0) ellen. Tavasszal eddig mindkétszer otthon szerepelhettek: a Győrrel úgy játszottak 1–1-et, hogy Temesvári Attila révén a 88. percben tudtak egyenlíteni, míg az elmúlt hétvégén a Szentlőrinc verte meg őket 4–2-re (a baranyaiaknál betalált a Haladástól kölcsönben ott szereplő Alban Taipi is).

Alekszandar Sztevanovics csapatában Simon Ádám és Gajdos Zsolt bír szombathelyi múlttal. Utóbbi áll a házi góllövőlista élén 6 találattal, míg őt Papp Áron (4), valamint Bíró Bence és Szilágyi Zoltán (3-3) követi.

(Fotó: Nagy Jácint/archív)