km/óra
  2025.06.14., szombat  •  Vazul napja
Pedagógusok Szakszervezete: három tanár halt meg eddig koronavírusban, az egyikük Vas megyei

Pedagógusok Szakszervezete: három tanár halt meg eddig koronavírusban, az egyikük Vas megyei

A Pedagógusok Szakszervezete három olyan tanárról tud, akik igazoltan koronavírus-fertőzés következtében haltak meg.

 

A 24.hu információi szerint az elhunyt pedagógusok Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, Budapesten és Vas megyében tanítottak. 


A PSZ Budapesti Szervezete a Facebook-oldalán azt írta, kérték, hogy a pedagógusokat teszteljék, a krónikus betegségben szenvedő, illetve idős tanárok mentesítsék a munkavégzés alól. Erre is „nem” volt a válasz. Úgy tűnik, hogy az oktatásban dolgozók feláldozhatók. Azt sem lehet tudni, hogy hol, milyen mértékben terjedt el a járvány, az adatokhoz nem fér hozzá a szakszervezet, a kormányzati szervek titkolóznak. Majd jön a szünet és söpör. És az óvodákban? Ott nincs is szünet – fogalmaztak.

Savaria Fórum 34. évfolyam 13. szám - 2025.06.02.
Savaria Fórum 34. évfolyam 13. szám - 2025.06.02.
tematikus oldalak
legolvasottabbak
Megint állunk vazze extra: elromlottak a vécék az Intercityn, Csornán tartott egészségügyi szünetet a járat
Különös kalandba keveredett Budapestre vonattal utazó kollégánk: a Szombathelyről kilenc óra után elstartolt Intercity-járaton nem működtek mellékhelyiségek, ezért a vonat Csornán megállt, hogy az utasok elvégezhessék folyó ügyeiket.
Bloomsday Szombathely 2025: Íme a teljes program!
Bloomsdayre fel! Kortárs alkotókkal, irodalommal, zenével és performanszokkal érkezik Szombathely egyedülálló kortárs összművészeti fesztiválja 2025. június 13. és 16. között a Leopold Bloom sétánnyá avanzsált Rákóczi Ferenc utcában. A négynapos rendezvényt dr. Nemény András polgármester, Ragnar Almqvist, Írország magyarországi nagykövete és Nádasdy Ádám nyelvész, költő, műfordító nyitja meg a Fő téri Joyce-szobornál, majd felvonják Bloomlandia zászlaját, és a porcukor-pecsételés, sörcsapolás sem marad el.
Szörnyű repülőkatasztrófa: lezuhant egy Londonba tartó repülőgép 242 emberrel a fedélzetén Indiában (frissítve)
Balesetet szenvedett csütörtökön az Air India légitársaság Angliába tartó repülőgépe az indiai Ahmadábád repülőterén.
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Szombathely Deák Ferenc utca 3. alatti gyermekorvosi rendelő - Dr. Gecse-Kálózi Patrícia rendelési idő
Dr. Gecse-Kálózi Patrícia gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.
legfrissebbek
Lázár János megígérte: három éven belül megépül a kőszegi és a körmendi gyorsforgalmi
Fórumot tartott Szombathelyen Lázár János építési és közlekedési miniszter, aki a város polgármesterével is találkozott. A megbeszélésen elhangzott, koncesszióban három éven belül megépül az M87-es Szombathely és Kőszeg, az M86-os Szombathely és Körmend közötti szakasza, a projekt része lesz az északkeleti elkerülő is. Továbbra is „él” a januárban leegyeztetett szombathelyi útfelújítási program is. 
Szeptember végéig lehet jelentkezni az idei „Zöld Óvoda” pályázatra
Szeptember végéig lehet jelentkezni az idei „Zöld Óvoda” pályázatra – tudatta az Energiaügyi Minisztérium (EM) közleményben csütörtökön az MTI-vel.
Bloomsday Szombathely 2025: Éljen Joyce! Éljen Szombathely! – kezdetét vette az egyedülálló művészeti fesztivál (képgalériával)
Pénteken délután kezdetét vette a 2025-ös Bloomsday Szombathelyen, hagyomány szerint a Fő téri James Joyce szobornál. Köszöntőt mondott dr. Nemény András, Ragnar Almqvist Írország magyarországi nagykövete és az idei fesztivál díszvendége, Nádasdy Ádám író.
Egy picit erősödött pénteken a forint
Erősödött a forint pénteken a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon.
Nyaraláskor is gondoskodjunk küldeményeink átvételéről!
A nyári szabadságok tervezésekor érdemes átgondolni, várunk-e csomagot utazásunk idejére, és megbízni valakit, hogy vegye át az esetleges küldeményeinket – egyebek mellett erre figyelmeztet a nyaralási szezon küszöbén a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) pénteki közleményében. A szakértők arra is emlékeztetnek, hogy a jó idő beköszöntével a futárok is sűrűbben mennek szabadságra, a postai szolgáltatók így kisebb létszámmal dolgoznak, ezért különösen fontos a csomagjainkat időben feladni.