km/óra
  2025.04.23., szerda  •  Béla napja
Olaszországban is megjelent az indiai mutáns

Olaszországban is megjelent az indiai mutáns

Történelmi napnak nevezte a járványügyi korlátozások enyhítésének első lépését, beleértve a bárok és éttermek teraszainak megnyitását hétfőn Luca Zaia, az északkelet-olaszországi Veneto tartomány elnöke, aki azonban azt is közölte, hogy a régióban is azonosították az új típusú koronavírus indiai variánsát.

 

Luca Zaia hangsúlyozta, hogy a "járvány meg nem ért véget". A politikus kiemelt figyelmet kért a régióban élőktől. Bejelentette, hogy júniusra be akarják fejezni a hatvanas éveikben járók oltását, és addigra már az ötvenesek nagy részét is vakcinázni akarják. Közölte, hogy Bassano del Grappa városában azonosították az indiai vírusmutációt: egy indiai származású apáról és lányáról van szó. A kormányzó megjegyezte, hogy a tartományban tavaly február óta már tucatnyi variánst azonosítottak.
   

Az ősz óta tartó korlátozások oldásának első napján újranyíltak a vendéglátóhelyek teraszai Olaszországban. A több mint 350 ezer bár, kávéház, étterem, fagylaltozó közül 140 ezer kezdte meg újra a működését azokban a tartományokban, amelyekben enyhítették a korlátozásokat. A Coldiretti termelői szervezet adatai szerint tavaly 42 százalékkal esett vissza az olaszországi vendéglátás forgalma, több mint egymillió tonna élelmiszert dobtak ki a konyhákról a gyakran hirtelen elrendelt járványügyi zárás miatt.
   

Caprin hat hónap óta először ismét asztalokat tettek ki a főtérre. A valamivel több mint hétezer lakosú sziget központjában működő hat presszó fele nyitott újra, és közöttük a Piccolo Bar és a Bar Tiberio már asztalokkal várta a vendégeket. Az első nap csak helyiek érkeztek, mivel a turisták jelenleg még ritkának számítanak.  A római Navona téren nem minden étterem tudott újranyitni több mint egy éve tartó válság után. Nápolyban viszont a beállós presszók is hirtelen utcai teraszt alakítottak ki maguknak, hogy ismét megnyithassanak.
   

Hétfőn újranyitottak a mozik is: a milánói Beltrade jelképesen már reggel hatkor megnyitott, és kisebb sorokban álltak a pénztár előtt hűséges nézői. A történelmi római mozinak számító Farnese is az elsők között nyitott újra dokumentumfilm-sorozat-vetítéssel. Az olaszok 21 százaléka kapta már meg a koronavírus elleni oltás első dózisát. A gócpontként ismert, tízmilliós Lombardia tartomány bejelentette, hogy nem használja tovább az AstraZeneca vakcinát, kivéve azok esetében, akiknek még ebből az oltóanyagból második adagot is kapniuk kell. (MTI)

Savaria Fórum 34. évfolyam 10. szám - 2025.04.22.
Savaria Fórum 34. évfolyam 10. szám - 2025.04.22.
tematikus oldalak
legolvasottabbak
Tiltakozás a Pereszteg mellett elásott szarvasmarhák miatt: rengeteg rendőr a helyszínen
Nemcsak a peresztegiek, hanem a környékbeli települések lakói is tiltakoznak az ellen, hogy a ragadós száj- és körömfájás vírussal fertőzött és kényszervágásra ítélt rábapordányi szarvasmarhákat és sertéseket az itteni, állami tulajdonban levő ATEV-telepre szállítsák. 
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Erdő Péter: Jézus az utolsó vacsorán a végsőkig elmenő szeretet példáját hagyta ránk
Jézus az utolsó vacsorán a végsőkig elmenő szeretet példáját hagyta ránk - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek az esztergomi bazilikában nagycsütörtök este.
Meghalt hétfő reggel Ferenc pápa (frissítve)
A római katolikus egyház első latin-amerikai vezetője 88 éves korában hunyt el. A pápa halálhírét Kevin Farrell bíboros jelentette be a Vatikán televíziós csatornáján. A közlés szerint Ferenc pápát hétfő reggel 7 óra 35 perckor érte a halál.
Itt vannak a Herényi Virágút 2025 programjai
Április utolsó hétvégéjén ismét megtelik élettel Szombathely herényi városrésze: április 26–27-én rendezik meg a 21. Herényi Virágutat, ahol a virág- és dísznövényvásár mellett változatos, színes programok várják a látogatókat. A rendezvény idén is a család minden tagja számára kínál élményt, szórakozást és inspirációt – a kertbarátoktól a legkisebbekig.