Nyert Dabason és továbbjutott a MOL Magyar Kupában a Haladás

A zöld-fehérek várhatják majd ellenfelüket a legjobb 32 között.

MOL MAGYAR KUPA, A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT

FC DABAS - SZOMBATHELYI HALADÁS 1-2 (0-2)

Dabas: Hermány - Krajcsó (Fritz 27.) , Forgács, Márton, Rábold, Ágoston, Maka (Busa 69.) , Czili (Kovács 69.) , Kiss (Földes 59.) , Dudás, Szabó (Lévai 69.)

Edző: Bücs Zsolt

Haladás: Verpecz - Debreceni, Tóth D. (Dezamits 72.) , Hegedűs, Tóth M., Devecseri, Doktorics, Horváth, Monori (Szijjártó 72.) , Romic, Tarján (Délczeg 57.)

Edző: Németh Szabolcs

Gólszerzők: Földes 78., ill. Tóth M. 26., Debreceni 40.

Immáron a Merkantil Bank Liga élllovasaként várhatta a MOL Magyar Kupa 3. fordulóját a Szombathelyi Haladás együttese. Németh Szabolcs tanítványai a harmadosztályú FC Dabas együtteséhez utaztak, hogy kiharcolják a továbbjutást. A szombathelyieknél főként azok kaptak ezúttal lehetőséget, akik a bajnokságban kevesebb szóhoz jutottak.

Ennek ellenére is a vasiak akarata érvényesült, több veszélyes helyzetet is kidolgoztak, ráadásul Devecseri Szilárd fejjel be is vette a hazai kaput, a találatot azonban les miatt érvénytelenítették. Ahogy teltek a percek, a dabasiak szépen fokozatosan kezdtek bátrabban játszani, támadásokat vezetni, Maka lövésénél pedig  Verpecznek kellett nagyot tornáznia. A 26. percben aztán a vendégek szerezték meg a vezetést, miután egy jobb oldali centerezésre Tóth Máté érkezett remekül (0-1). Fölényben játszottak a zöld-fehérek, továbbra is többet birtokolták a labdát, a 35. percben pedig Doktorics lövésénél kellett, hogy helyén legyen a hazaiak hálóőre. Nem sokkal később azonban már ő is tehetetlen volt: Tóth Dávid beadása egy védőről Debreceni Zalán elé került, aki közelről bombázott a kapuba (0-2). A fiatal játékos még a szünet előtt megduplázhatta volna góljainak számát, próbálkozása azonban a kapu fölé szállt. Újabb gól már nem esett az első játékrészben, negyvenöt percnyi játék után kétgólos volt a vasi előny.

A folytatásban is inkább az történt a pályán, amit a Haladás szeretett volna, bár igazán komoly helyzetet nem nagyon tudtak kialakítani. A hazaiak főként a védekezésre kellett, hogy koncentráljanak, bár ahogy múlt az idő, egyre sietősebbé vált számukra, ha életben akarták tartani továbbjutási reményeiket. A játék főként mezőnyben folyt, a szombathelyiek sem pörögtek már a korábbiakhoz hasonló hőfokon, a Dabas játékából pedig hiányzott az átütőerő. A hazaiak ennek ellenére becsülettel mentek előre, nem tettek le a feltámadásról, aminek meg is lett az eredménye: a 78. percben Földes Milán vette be Verpecz kapuját, így pedig izgalmas hajrára volt kilátás (1-2). Ennél többre viszont már nem futotta a házigazda erejéből, a Haladás őrizte előnyét, sőt, mi több, az utolsó másodpercekben Horváth Rajmund lábában maradt egy újabb vendég találat.

A zöld-fehérek győzelmüknek köszönhetően kiharcolták a továbbjutást és várhatják a folytatást, a bajnokság következő fordulójában pedig a tavaly még NB I-es Budafok otthonába látogatnak.