2024.05.08., szerda  •  Mihály napja
Női labdarúgás: másodszor is legyőzték Üzbegisztánt a mieink

Margret Kratz tanítványai jól játszva, szép gólokkal arattak 5-0-s sikert a 2022-es év utolsó mérkőzésén.

NŐI VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

MAGYARORSZÁG - ÜZBEGISZTÁN 5-0 (2-0)

Gólszerzők: Vágó (23.), Pápai (35.), Pusztai (50.), Szabó (63.), Kaján (82.)

Négy napon belül másodszor mérkőzött meg a Margret Kratz vezette magyar női labdarúgó-válogatott Üzbegisztán legjobbjaival. Az esztendő utolsó erőfelmérőjének a korábbi összecsapáshoz hasonlóan a Haladás Sportkomplexum adott helyet.

Vágó Fannyék már rögtön a mérkőzés elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, birtokolták a labdát, az ázsiaiak szinte egyáltalán nem tudtak kibontakozni. A fölény a találkozó első szakaszában még csak helyzetekben mutatkozott meg, a 23. percben azonban Vágó Fanny egy szép egyéni akció után vezetéshez juttatta a mieinket (1-0). Sorra vezette a veszélyesebbnél veszélyesebb támadásokat a magyar válogatott, a második gól pedig az előző, 3-0-ra végződő ütközethez hasonlóan egy rögzített játékhelyzet után született: egy sarokrúgást követően Pápai Emőke elé pattant a labda, aki aztán közvetlen közelről nem hibázott (2-0). A kétgólos előny a szünetig már nem változott, a forgatókönyv tehát kísértetiesen hasonlított ahhoz, ami négy nappal ezelőtt történt.

A félidőben két helyen változtatott Margret Kratz szövetségi kapitány, Csiszár Henrietta és Fenyvesi Evelin érkezett a pályára. A mieink továbbra is maximálisan kézben tartották a mérkőzést, a harmadik találatunk előtt pedig épp előbbi jeleskedett az előkészítésben, Pusztai Sárának adott remek ütemű átadást az 50. percben (3-0). Ezúttal nem álltunk meg háromnál, kisvártatva Szabó Eszter emelte át szépen az üzbég kapust, a 63. minutumban már 4-0 állt az eredményjelzőn. A négygólos előny tudatában is mentünk előre, rendre a vendégek védelme mögé tudtunk kerülni, egymást követték a beadások, ezekből azonban nem sikerült betalálni. Egy jól helyezett lövésből viszont igen, a 82. percben Kaján Zsanett állította be az 5-0-s végeredményt, ez pedig azt jelentette, hogy a magyar válogatott magabiztos sikerrel búcsúztatta a 2022-es esztendőt.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.