NB III: nem tudott pontot szerezni a fővárosban a Haladás

A zöld-fehérek 3-2-es vereséget szenvedtek a III. Kerületi TVE otthonában.

III.KER.TVE - SZOMBATHELYI MÁV HALADÁS VSE 3-2 (1-1)

III.Ker.: Hajagos T. - Papp M. (Buda P., 54.), Cseszneki R., Erdei T., Pálvölgyi P., Vankó I. (Kamarás Gy., 76.), Szalka D. (Hegyi P., 54.), Árva B. (Zámbó M., 54.), Marques-Airosa P., Barczi D. (Bartos J., 85.), Kulcsár D.

Edző: Harmati Tamás

Haladás: Horváth B. - Buzás L., Horváth M., Varga M., Czuczi P. - Balogh Á. (Árvay D., 72.) Tóth M., Vígh P. - Szabó M., Szenczi B. (Hende M., 76.) Pap M.

Edző: Szenczi Imre

Gólszerzők: Barczi D. 24., Hegyi P. 2 (56., 65.), ill. Szenczi B. 24., Árvay D. 78.

Fővárosi találkozó előtt állt a Haladás VSE együttese, Szenczi Imre fiai a III.Kerületi TVE vendégeként léptek pályára a pontvadászatban. A vezetést a hazaiak szerezték meg, Barczi Dávid volt eredményes, ám rögtön jött a szombathelyi felelet, méghozzá Szenczi Bence révén (1-1). A fordulás után Hegyi Péter duplájával kétgólosra nőtt a budapestiek előnye, s bár Árvay Dávid révén szépített a Haladás, pont nélkül kellett hazautaznia, az összecsapás 3-2-es eredménnyel zárult.

"Szenzációs körülmények, egy biliárdasztal simaságú pálya és egy élcsapat várt ránk a mai fordulóban. Továbbra sem tudtunk a legerősebb kerettel nevezni mert Kovács Bálint és Varga Csaba sérülése még mindig nem jött rendbe, míg Ferencz Zoltán sárgalapos eltiltását töltötte. Ennek ellenére, mint mindig ma is nyerni szerettünk volna. Erre pedig meg is volt minden esélyünk. A mérkőzés legelején, hasonlóan mint Komáromban, csak sokkal nagyobb előnnyel vezethettük a kapusra a labdát, amit a kelleténél nagyobb távolságról akartunk elpasszolni mellette, így vetődve hárítani tudta azt. A játékrész közepén a mi vezetésünk helyett a hazaiak jutottak előnyhöz egy kontra után. Erre még abban a minutumban egyenlíteni tudtunk, majd egy óriási adok - kapok játék alakult ki. Egy ötösre visszagurított labdát nem találtunk el, majd egy kicsit élesebb szögből a kapusba bombáztuk a labdát. A hazaiaknak is megvoltak a helyzetei a vezetéshez, de a félidőben igazságosnak volt mondható az állás. Nagyon nagy kár a kihagyott helyzetekért. A második játékrész első tíz percében eldönthettük volna a mérkőzést. Kétszer álltunk már csak a kapussal szemben, de egyszer sem sikerült mattolni. Ezt még megtoldottuk egy rosszul levédekezett szituációval és egy eladott labdával. Természetesen a vendéglátók éltek a lehetőséggel. Ezután le is zárhatták volna a mérkőzést, de most ők hibázták el a helyzeteiket. Az utolsó negyed órára mindent egy lapra feltéve támadtunk, de akkora helyzeteink már nem voltak mint a félidők elején. Ennek ellenére egy szép egyéni megoldás után közelebb kerültünk a Kerülethez, de egyenlíteni már nem sikerült. Hasonlóan az őszi mérkőzés konzekvenciájához, ebben a mérkőzésben sokkal több volt. Annyi a különbséggel, hogy már az első félidőben is több és nagyobb ziccereink voltak mint Szombathelyen. A másodikban pedig 1:1-nél két kihagyhatatlannak vélt esély is volt. 3:1-ről pedig biztos, hogy nem maradtunk volna pont, pontok nélkül. Olyan fordulópontok voltak ezek, amikkel élnünk kellett volna. Ez persze nem jelenti azt, hogy a Kerület nem érdemelt győzelmet. Sőt! Ők jobban sáfárkodtak a helyzeteikkel így egyel több gólt rúgtak mint mi ezért pedig három pont jár. Nekünk pedig megint maradt a szimpatikus vesztes szerepe. Pozitívum, hogy az előző két mérkőzéshez képest sokkal jobb játékot nyújtottunk. Negatívum, hogy ez is nulla pontot ért. Köszönjük a gratulációkat és a bíztatást a III. Kerület vezetőinek. Sok sikert kívánunk nekik a jövőben!" - összegzett a találkozó után Szenczi Imre vezetőedző.

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Javában zajlik a majális az Emlékmű-dombon
Szombathely Város Koncert Fúvószenekara reggel 9-kor "nyitotta meg" a szombathelyi Majálist. Az Emlékmű-dombon a csapatok már főznek, a veterán- és tuningautó-felvonulásra is sokan voltak kíváncsiak.
Közleményt adott ki a Haladás a licenckérelem állásáról
A Szombathelyi Haladás NB II.-es labdarúgócsapatának vezetősége közleményt adott ki az indulási joghoz kapcsolódó adminisztrációs folyamat jelenlegi állásáról.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.