2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
NB III.: elvitte Szombathelyről a pontokat a III. Kerületi TVE

A fővárosiak 2-1-es idegenbeli győzelmet arattak a pontvadászat 6. fordulójában.

NB III. ÉSZAK-NYUGATI CSOPORT 6. FORDULÓ

SZOMBATHELYI MÁV HALADÁS VSE - III. KER. TVE 1-2 (0-2)

Haladás: Horváth B. - HORVÁTH M., Kovács B., Németh M., (Varga Cs. 40') Buzás L. (Czuczi P. 60') - Tóth M. (Árvay D. 60') BALOGH Á., Ferencz Z. - Szabó M., Pap M. (Tóth B. 82') Szenczi B.

Edző: Szenczi Imre

Gólszerzők: Szenczi B. 73'

6. fordulójához érkezett az NB III-as labdarúgó-bajnokság Észak-nyugati csoportja, a Haladás együttese pedig a III.KER.TVE. gárdájával csapott össze hazai környezetben. A vendégek a találkozó első szakaszában két gyors gólt szereztek az NB I-es rutinnal, tapasztalattal bíró Barczi Dávid révén, s Szenczi Bence ugyan tudott szépíteni, újabb találat viszont már nem esett, így a fővárosiak három ponttal távozhattak Szombathelyről.

„Az első játékrészben átadtuk a kezdeményezést riválisunknak, bízva abban, hogy egy "játszós" csapat, és nem ívelgetések és hosszú indítások ellen kell megtalálnunk az ellenszert. Nem így történt, ezért a védekezésben voltak hibáink, nem voltak megfelelőek a távolságok a védőink között. A tervezettől eltérően nem előre, hanem a szélső támadóink is hátrafelé kényszerültek védekezni. Ezen hibák ellenére is nekünk volt ziccerünk a vezetéshez, ami sajnos kimaradt. Ráadásul egy büntetőből a III. ker. jutott előnyhöz, ez megzavarta a csapatot, és megint nem tudtunk levédekezni egy indítást. Három perc alatt kaptunk két gólt, de az is fájó, hogy a játékunkon sem tudtunk változtatni, gyenge félidőt produkáltunk. A második etapban több játékos is más feladatkört kapott, és egy sokkal agresszívebb, támadóbb futballra kértem a fiúkat. Olyan változáson ment át csapat, hogy sorra dolgoztuk ki a helyzeteket. 5-6 kimondott ziccerig jutottunk, ebből csak egyet tudtunk kihasználni, így nem sikerült fordítani. Bosszús és dühös vagyok, mert ma pontokat veszítettünk. Valaki azt mondta, hogy "a tabella jelenlegi állása még nem mérvadó és nem tükrözi hűen az erőviszonyokat". Ez tegnap akár igazzá is válhatott volna. Sajnáljuk az első félidőt. A második ellenben teljesen rendben lehetett volna, ha akár csak a legnagyobb helyzeteinket kihasználjuk. A jó hír azonban, hogy jövő héten csak egy meccsünk lesz!” - értékelt a mérkőzést követően Szenczi Imre.

Savaria Fórum 33. évfolyam 16. szám - 2024.04.26.