2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Nagy küzdelemben, megérdemelten vette el az Astra veretlenségét a Haladás Viktória

A szombathelyiek Marlo Sweatman, valamint az NB I-es debütálását góllal ünneplő Szabó Fanni találataival múlták felül az üllőieket.

SIMPLE NŐI LIGA 3. FORDULÓ

HALADÁS VIKTÓRIA FC - ASTRA-HFC-ÜLLŐ 2-1 (1-0)

Haladás Viktória: Dobó-Nagy – Németh A., Kovács V., Pintér, Nagypál (Szabó F., 69) - Kis, Sweatman, Urbán, Varró (Nagy D., 46.) - Vladulescu, Szil (Csejtei, 16., Németh M., 56.).

Edző: Markó Edina.

Astra: Schvirján – Csolti, Kövy, Lovász (Balogh, 60.), Kós – Szakonyi, Tőzsér, Vidács (Antalicz, 28.), Pap (Almási, 77.) – Véninger, dr. Tatai.

Edző: Dombó János.

Gólszerzők: Sweatman (4.), Szabó (77.), ill. Kós (69.)

Második hazai mérkőzését játszotta szombat délután a Haladás Viktória együttese, a szombathelyiek a még veretlen Astrát látták vendégül a Haladás VSE Kenderesi úti sporttelepén.

Jobb kezdést nem igazán képzelhettek volna el a vasiak, Marlo Sweatman remek kapáslövése után ugyanis már a 4. percben előnybe kerültek (1-0). Bátran, jó felfogásban futballozott a Haladás Viktória, a gól után is tudott helyzeteket kialakítani, többek között Ana-Maria Vladulescu, Kis Anita, valamint a térdsérülést szenvedő Szil Tünde helyére beállt Csejtei Emília is növelhette volna a zöld-fehérek előnyét. Ez végül nem sikerült, így aztán 0-0-ról következhetett a találkozó második felvonása.

A folytatásban aztán érezték az üllőiek, hogy váltaniuk kell, megpróbáltak nyomást helyezni a szombathelyi kapura, Markó Edina tanítványai azonban remekül állták a sarat. Egészen a 69. percig, amikor Kós Petra szerzett labdát, egyedül mehetett kapura, innen pedig nem is hibázott, 1-1-re módosult ezzel az állás. A bekapott találat aztán a szombathelyieknek tett jót, akik összekapták magukat, rendezték a sorokat, a 77. percben pedig az élete első NB I-es mérkőzését játszó, mindössze 17 esztendős Szabó Fanni fejesével ismét előnybe kerültek (2-1). Az Astra ezt követően mindent egy lapra feltéve támadott, hogy legalább az egyik pontot megmentse, a Haladás Viktória azonban nagy küzdelemben, roppant kemény mérkőzésen 2-1 arányban diadalmaskodott.

Markó Edina csapata a 4. fordulóban Szegedre látogat, méghozzá szeptember 10-én, vasárnap 16 óra 30 perces kezdettel.