Megyei II. osztály, északi csoport: kiszakították a csapatok a gólzsákot a 26. fordulóban

A Sé kilencgólos, rendkívül fordulatos mérkőzést nyert meg a Pecöl ellen, de Lukácsháza és az Uraiújfalu is otthon tartotta a három pontot. Az Újperint és az Alsóújlak öt, a Bozsok négy találatot szerezve nyert idegenben, a Kemenesalja Szelestéről távozott győzelemmel.

SCHOTT Lukácsháza SE - Kemenesmagasi FC 4-1 (1-1)   Lukácsháza, vezette: Pázsi

Lukácsháza: Bán (Gácsi, 87.) - Bolfán (Horváth, 65.), Szentkúti (Németh N., 72.), Toldi, Gombás, Pungor, Döbör, Krancz, Rozmán (Németh B., 65.), Bősze, Tóth (Dr. László, 46.)

Kemenesmagasi: Papp - Fülöp, Molnár, Horváth, Gorácz (Palotai L., 84.), Király A., Palotai Á., Csemer, Sebestyén (Solymos, 72.), Princzes (Király T., 84.), Peresznyei

Gólszerzők: Gombás 8., Krancz 51., Puungor 58., Németh B. 83., ill. Horváth 38.

Nagy vendég helyzettel indult a találkozó, a hazaiak kapusa azonban védte a közeli lövést. Ezt követően a házigazda átvette az irányítást, a 8.percben pedig a vezetést is megszerezte, ami után támadásban is maradt, rengeteg helyzetet, szögletet alakított ki, kihasználni azonban nem tudta ezeket. Ez meg is bosszulta magát, a vendégcsapat egy védelmi hibát kihasználva a félidő vége előtt egyenlített. A második félidőben is nagy mezőnyfölényben, rengeteg helyzetet kialakítva futballozott a házigazda, ami ezúttal már gólokkal is, eredményességgel is párosult. A lukácsházi csapat jól futballozva, magabiztos győzelmet aratott a kulturált, szimpatikus vendégcsapat ellen.

Sé Honvéd SE - Pecöl SE 5-4 (1-2)   Szombathely, vezette: Mónos

Sé: Botz - Séfer, Kovács, Werderits (Rada, 58.), Muzsai (Kiss Mihály, 68.), Halmos, Nemes (Fichtacher, 90.), Farkas, Kiss Máté (Vándori, 90.), Kiss Márton (Örkényi, 58.), Uri

Pecöl: Kollarics - Szabó, Orsós, Gyürü, Oszkó, Farkas, Hóbor, Németh, Seper (Somogyi, 77.), Joó, Németh

Gólszerzők: Kovács 26., Uri 3 (67., 82., 91.), Örkényi 74., ill. Hóbor 30., Szabó 37., Gyürü 85., Joó 86.

A találkozóra az Illés Akadémián került sor, mivel a rengeteg eső miatt állt a víz a séi pályán, így játékra alkalmatlan volt. ennek igazán csak az ott úszkáló vadkacsák örülhettek. Nyugodtan mondhatjuk, hogy az alkalomhoz illően vízilabda eredmény született, mindkét csapat játékosai hősiesen küzdöttek az elemekkel a nagyon mozgalmasra sikeredett mérkőzésen. A meccs elején a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, jelezve, hogy az elmúlt hetek eredményei nem a véletlen műve. A hazaiak aztán fokozatosan kerültek meccsbe, kapták el a fonalat és egy nagyszerű fejessel a vezetést is megszerezték. Az előny majd egy percig tartott, a látogató egy kisszöglet után szintén szép fejesgóllal egalizált, sőt, mi több nem sokkal később egy hazai figyelmetlenséget kihasználva már náluk volt az előny. A félidő hátralévő részében kiegyenlített játék folyt, jó pár helyzettel, de az eredmény már nem változott. A második felvonásban egy élénkebb séi csapat jött ki a pályára. Az első negyedórát követően már érezhetően mezőnyfölényben játszott a vendéglátó, mindez gólokban is megmutatkozott. Kihasználva a vizes pályát átlövésekkel próbálkoztak a hazai játékosok, melyek közül három is utat talált a pecöli kapuba, különösen a második gól sikeredett káprázatosra. De, a történéseknek ezzel még nem volt vége. A pecöliek nem adták fel, és a meccs vége előtt öt perccel előbb egy szabadrúgásból, majd egy védelmi figyelmetlenséget kihasználva egyenlítettek. A slusszpoén azonban csak azután következett, és a séieké volt, akik egy kapu előtti kavarodást kihasználva a hosszabbításban megnyerték a mérkőzést. Összességében jó játékvezetés mellett, az irreális időjárási körülmények ellenére egy végig izgalmas, jó meccset produkáltak a csapatok, melyen a minimális hazai győzelem megérdemelt a jó csapat benyomását keltő vendégek felett.

Szeleste-Pósfa SE - Kemenesalja FC 0-2 (0-0)   Szeleste, vezette: Boda

Szeleste-Pósfa: Kovács M. - Nardai, Maráczi, Fülöp, Pethő (Horváth E., 46.), Riba, Molnár, Kovács T. (Horváth D., 62.), Fehér (Németh, 81.), Horváth R., Horváth L.

Kemenesalja: Hujbert - Németh M. (Géczi, 90.), Németh R. (Szücs, 87.), Pethő, Őri (Fülöp, 55.), Czöndör, Horváth, Lőrincz, Erdélyi, Vajda, Ölbei

Gólszerzők: Lőrincz 65., Szücs 94.

Az enerváltan játszó hazaiak nem tudták feltörni a lelkesen játszó vendégek védőfalát, és ahogy ilyenkor lenni szokott, a végén a vönöckiek örülhettek.

Uraiújfalu SE - Boba SE 6-1 (3-0)  Uraiújfalu, vezette: Szabó I.

Uraiújfalu: Horváth - Szabó M. (Czenki, 74.), Gáspár (Simon, 63.), Gallen, Szabó B., Németh Z., Pungor, Kovács (Burka, 63.), Keszei, Agg, Németh B. (Csete, 74.)

Boba: Fábián - Balogh (Csajbók, 42.), Magyar, Dornai, Binder (Borsodi, 78.), Szigeti, Szabó, Bugyi, Sallai, Kóbor (Porkoláb, 74.), Prépost (Fodor, 78.)

Gólszerzők: Agg 2 (1., 22.), Németh B. 26., Burka 2 (66., 72.), Szabó M. 69.

A hazaiak álomszerűen kezdték a mérkőzést, már az 1. percben vezetést szereztek, s végül három találkozó után ismét győzelmet ünnepelhettek.

Gérce-Vásárosmiske KSE - Újperinti SE 2-5 (0-0)   Gérce, vezette: Héra

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi Z. - Lakatos (Sebestyén, 77.), Máthé, Pethő, Lerik, Mórocz, Major, Nunkovics, Kovács (Komáromi A., 86.), Csonka, Kövesdi

Újperint: Hangya - Kovács Zs., Hujber (Kovács G., 63.), Viszket (Hazafi, 77.), Varga (Kiss, 86.), Egyed (Baranyai, 77.), Horváth, Tamás (Nyári, 46.), Czingráber, Sásdi, Szabó

Gólszerzők: Pethő 71., Máthé 76., ill. Viszket 2 (46., 73.), Egyed 59., Nyári 2 (82., 85.)

Az első játékrészben még kimaradtak a lehetőségek, a másodikban azonban már potyogtak a gólok. A hét találat 5-2 elosztásban esett, de nem volt ekkora különbség a két együttes között.

CONOIL Mersevát SE - Alsóújlaki SC 1-5 (0-4)   Mersevát, vezette: Németh

Mersevát: Patyi - Dénes, Pethő (Gönye, 46.), Csite, Horváth, Orbán, Barabás, Nagy, Takács M., Takács B. (Szalai-Golda, 61.), Döbröntei

Alsóújlak: Gábor - Kaposi, Hantó (Varga K., 70.), Papp (Toldi, 56.), Pados, Varga Á.,Varga N., Káldi M. (Tóth, 56.), Vasas (Káldi I., 78.), Nagy (Ódor, 56.), Varga R.

Gólszerzők: Gönye 75., ill. Varga R. 3 (14., 33., 72.), Káldi M. 35., Pados 44.

A felázott talajon lejátszott találkozón a jobb támadójátékot produkáló vendég kihasználta a mersevátiak védelmi megingásait, így megérdemelten vitte el a három bajnoki pontot.

Elektromol Spari FC - Bozsoki SE 1-4 (1-0)  Szombathely, vezette: Varga

Spari: Pungor - Dienes, Varsányi, Pulai, Jónás, Boldizsár, Láda, Neubauer, Kelemen (Sipos, 70.) Fritz (Pados, 55.), Schmidt

Bozsok: Szenteleki Á. - Bigner, Szenteleki B. (Hankó, 55.), Pál (Pónácz, 84.), Dévényi, Dobány (Kalmár, 60.), Kovács, Kaposi (Iker, 84.), Tompek, Németh, Kiss

Gólszerzők: Neubauer 33., ill. Kaposi 47., Tompek 57., Dévényi 66., Pónácz 86.

Az első játékrész a hazaiaké volt, egyáltalán nem érdemtelenül szereztek vezetést, de a vendégeknek is megvoltak a lehetőségeik, amiket a Spari kapusa hárítani tudott. A második játékrészben egy a házigazda által vitatottnak vélt szituáció után egyenlített a Bozsok, majd ellenfele fölé kerekedett és végül 4-1-es idegenbeli győzelmet aratott.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.