2024.04.27., szombat  •  Zita napja
Megyei II. osztály, déli csoport: potyogtak a gólok a 16. forduló mérkőzésein

A Nádasd tizenegy, a Rábatótfalu hétgólos mérkőzésen gyűjtötte be a három pontot, de a Telekes és a Gyöngyöshermán-Szentkirály is gólgazdag összecsapáson tudott nyerni. A Bajánsenye 3-0-s, a Rum 2-0-s hátrányból mentett pontot, az Egyházasrádóc pedig kettős emberhátrányban, egy kései góllal verte a Szentpéterfát.

TUTITEXTIL-Körmend VSE - Bajánsenye SE 3-3 (3-0)   Körmend-Horvátnádalja, vezette: Szabó

Körmend: Nagy - Horváth, Kocsis, Kiss (László, 80.), Simon, Meixner, Szatmáry, Petrovics, Jóna, Frühvirth, Szabó

Bajánsenye: Kalamár - Bacsák, Varga, Koltai (Horváth A., 19.), Hodács, Kosár, Kovács V., Kovács I. (Koczor, 46.), Propszt, Horváth Z., Fábián

Gólszerzők: Simon 15., Szatmáry 31., Kiss 39., ill. Jóna 48. (öngól), Petrovics 86. (öngól), Kovács V. 94.

Kiállítva: Meixner 94. (Körmend)

Egy pontosan egy tucat megatátozó játékosát nélkülöző hazai csapat fiataljai pazar első félidőt produkáltak, a második játékrészben azonban a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat. A körmendiek sokkal közelebb álltak a győzelemhez.

Csákánydoroszlói KSE - Rum KSC 2-2 (2-0)   Csákánydoroszló, vezette: Mónos

Csákánydoroszló: Csáky - Sáfár, Török, Pandur, Dudás, Dedics, Sárközi, Takács Sz., Urbán (Albert, 76.), Németh, Takács Á.

Rum: Miklós - Székely (Lepár, 72.), Pupp, Bíró, Varga (Molnár, 62.), Kovács B., Koronczai, Tárkányi (Reznyák, 46.), Rosta, Kovács Z., Horváth

Gólszerzők: Sárközi 10., Urbán 39., ill. Bíró 48., Székely 63.

Kiállítva: Bíró 81. (Rum)

A forduló rangadóján az első játékrészben a Csákánydoroszló, míg a másodikban a Rum tudta kétszer bevenni a kaput, így 2-2-es döntetlen és pontosztozkodás született.

Őriszentpéter SE - Telekes MEDOSZ SE 2-3 (0-3)   Őriszentpéter, vezette: Monostori

Őriszentpéter: Tarafás - Szabó D., Kaszás, Németh (Őr, 90.), Kósa, Sály, Szalai, Szabó S. (Varga, 46.), Tamaskó, Mihály, Szép (Horváth, 46.)

Telekes: Blaskovics - Dézsi, Németh, Orsós, Görcsi P. (Osbáth, 81.), Kónya M., Vincze (Szakter, 73.), Kónya Sz., Valkóczi, Nyári (Vörös, 81.), Görcsi D.

Gólszerzők: Kósa 65., Kaszás 87., ill. Görcsi P. 22., Kónya M. 2 (27., 39.)

Az első félidőben a vendégek maximálisan érvényesítették taktikai elképzeléseiket a gyengén és hit nélkül játszó szentpéteriek ellen. A második félidőben a küzdésben javuló hazaiak erejéből csak az eredmény szorossá tételére futotta.

Egyházasárádóci SE - Szentpéterfai SE 1-0 (0-0)   Egyházasrádóc, vezette: Ódor

Egyházasrádóc: Bali - Merőtei, Zimonyi, Varga, Krajczár, Fejes (Zelles, 93.), Németh G. (Szjj, 68.), Németh M. (Rácz, 89.), Mészáros, Filipovits, Bányik

Szentpéterfa: Páll B. - Török R., Wágner, Pataki, Török A. (Völgyi, 26.), Homor, Major, Hoós, Páll Sz., Skrapits, Geosits

Gólszerző: Szijj 87.

Kiállítva: Merőtei 20., Krajczár 38. (mindketten Egyházasrádóc)

Küzdelmes mérkőzést játszottak a csapatok. A hazaiak nem kezdték jól a találkozót, már a 8. percben büntetőhöz jutott a Szentpéterfa, Bali-kapus azonban bravúrral hárítani tudott. A rádóciak pechsorozata ezután sem ért véget, a 38. percre már kettős emberhátrányba kerültek, de ekkor sem estek össze és igazi csapatként, lelkes játékkal egy hajrában szerzett góllal otthon tartották a három pontot.

Horváth Ranch Kft. Nádasd - Pinkavölgye-Felsőcsatári KSK 6-5 (4-1)   Nádasd, vezette: Pintér

Nádasd: Rejtli - Kovács, Pálmai, Lónai, Varga, Meskó M., Mesics, Péter, Meskó E., Balogh (Szabó, 88.), Burka

Pinkavölgye-Felsőcsatár: Moór - Szabó, Sipos (Windisch, 85.), Horváth, Pehr, Csák, Schmalzl, Donadi, Böhm, Krajczár, Késmárky

Gólszerzők: Lónai 3., Pálmai 23., Kovács 29., Meskó M. 40., Meskó E. 64., Varga 81., ill. Schmalzl 2 (16., 91.), Csák 60., Késmárky 2 (63., 85.)

Az első félidő egyértelműen a hazai csapatè volt, mezőnyben fölényben birtokolták a labdàt, a vendégek felívelésekkel, kontrákkal próbáltak operálni. A hazaiak magabiztos, 4-1-es vezetéssel vonulhattak pihenőre. A második félidőben azonban az öltözőben maradt a nàdasdi együttes, a vendégek bátrabb támadójátékot mutattak fel, amely a gólokban is megmutatkozott. Kétszer is sikerült közel kerülniük az egyenlítéshez, de végül nem sikerült pontot szerezniük.

Petőfi SE Vasszécseny - Gyöngyöshermán-Szentkirály SE 0-6 (0-2)   Vasszécseny, vezette: Talabér

Vasszécseny: Asztalos - Dankó, Karai, Székely, Szakács, Németh Zs., Kiss (Papp, 72.), Horváth, Virág, Vadász, Németh N.

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Olasz - Möslinger (Dénes, 64.), Kopácsi, Kis Z. (Kis L., 73.), Jantos, Nagy (Balázs, 68.), Bazsó, Horváth, Bihun, Kovács (Bakos, 68.), Séfer

Gólszerzők: Kopácsi 4 (23., 25., 65., 85.), Bazsó 56., Bakos 76.

Küzdelmes mérkőzésen a vendég csapat kihasználta a hazai gárda hibáit és megérdemelt győzelmet aratott. A Vasszécseny valamelyest kozmetikázhatott volna az eredményen,ha a kapu előtt kicsit határozottabb, emiatt a gólkülönbség talán kicsit túlzó. A házigazda mielőbbi felépülést kíván a mérkőzésen orrcsonttörést szenvedő Möslinger Farkasnak.

Rábatótfalui SE - Tanakajd TC 4-3 (2-2)   Szentgotthárd-Rábatótfalu, vezette: Busi

Rábatótfalu: Szukics - Keresztúri, Náricza (Klujber, 75.), Bánfi-Nagy, Domján D., Sütő, Szakács, Anderkó, Bouti, Domján B., Dancsecs

Tanakajd: Marcz L. - Gombkötő, Marcz G., Orsós, Varga, Marcz M., Hittaller, Preiczer, Nagy, Németh, Szalai

Gólszerzők: Sütő 2 (6., 19.), Dancsecs 80., Domján D. 90., ill. Varga 9., Szalai 43., Preiczer 70.

A házigazda egy gólzáporos mérkőzésen tudta begyűjteni a három bajnoki pontot.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.