Megyei II. osztály, déli csoport: a Bajánsenye mentette meg a vendégek becsületét, gólzáporos döntetlent hozott a Rábatótfalu-Rum találkozó

A Gyöngyöshermán-Szentkirály, a Csákánydoroszló, a Felsőcsatár és a Nádasd is hazai környezetben tudott nyerni. Elmaradt a Vasszécseny-Körmend összecsapás.

Gyöngyöshermán-Szentkirály SE - Telekes MEDOSZ SE 5-2 (0-2)   Szombathely, vezette: Pázsi

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Olasz - Bihun, Kis Z., Jantos, Dénes (Hegedűs, 81.), Bazsó, Kopácsi, Kis L., Kondor (Balázs, 39.), Séfer, Kovács

Telekes: Blaskovics - Dézsi, Osbáth, Németh, Görcsi P., Osvald, Kónya M. (Nyári, 64.), Vincze, Kónya Sz., Valkóczi, Görcsi D.

Gólszerzők: Jantos 48., Bazsó 2 (50., 81.), Séfer 62., Kopácsi 84., ill. Valkóczi 9., Görcsi D. 12.

Kiállítva: Osvald 28. (Telekes)

Az idei bajnoki év utolsó hazai mérkőzését ünnepi pillanatok előzték meg, ugyanis több, mint 30 év után búcsúzott a hazai csapat legendája, Dénes Gábor. A megható pillanatok után gyorsan össze kellett szednie magát a hazai gárdának, ugyanis a Telekes hamar kétgólos előnyre tett szert, melyet egészen a második félidőig őrizni tudott, még annak ellenére is, hogy a 28. percben egyik játékosuk a kiállítás sorsára jutott. A második félidő aztán a hermáni csapatnak sikerült jobban, öt gólt is szereztek a hazaiak, mellyel méltóképpen búcsúztatták és ünnepelték a csukáját szögre akasztó játékostársukat.

Csákánydoroszlói KSE - Egyházasrádóci SE 5-0 (3-0)   Csákánydoroszló, vezette: Szabó

Csákánydoroszló: Tóth - Sáfár (Márton, 38.), Draskovics (Németh, 58.), Török, Pandur, Dudás, Dedics, Sárközi, Albert (Biczó, 74.), Takács Sz., Takács Á.

Egyházasrádóc: Bali - Merőtei, Németh Martin, Bányik, Varga Z. (Zimonyi, 58.), Kracjzár, Fejes, Németh Marcell, Mészáros, Filipovits, Varga D. (Móricz, 66.)

Gólszerzők: Dudás 2 (8., 33.), Sárközi 17., Urbán 2 (73., 92.)

A hazaiak - akiknél két duplázó is volt - magabiztos, megérdemelt győzelmet arattak.

Horváth Ranch Kft. Nádasd - Őriszentpéter SE 5-1 (3-0)   Nádasd, vezette: Mórocz

Nádasd: Rejtli - Pálmai, Varga, Meskó M., Németh, Kovács, Mesics, Péter, Meskó E. (Zsoldos, 70.), Balogh (Lónai, 74.), Burka

Őriszentpéter: Tarafás - Szabó D., Kaszás, Kósa (Mihály, 46.), Sály, Szabó S., Mihályka, Kulcsár, Tamaskó, Szép, Németh (Sebők, 80.)

Gólszerzők: Meskó M. 4 (7., 28., 51., 84.), Meskó E. 21., ill. Sály 78.

Az első félidőben a tavaszi szezon egyik legkombinatívabb játékát nyújtotta a hazai együttes, nagy mezőnyfölényben futballozott. A második játékrészben azonban nagyon belekényelmesedett a mérkőzésbe a nádasdi együttes, a vendégek veszélyes kontrákat vezettek, de csak egy szépítő gólra futotta. Összességében megérdemelten maradt Nádasdon a három bajnoki pont.

Rábatótfalui SE - Rum KSC 3-3 (2-0)   Szentgotthárd-Rábatótfalu, vezette: Árpád

Rábatótfalu: Szukics - Keresztúri, Lovenyák (Falb, 79.), Kovács G., (Domján B., 70.) Papp, Domján D., Sütő, Anderkó, Kovács Á. (Szakács, 53.), Bouti (Muszka, 53.), Náricza

Rum: Kozma - Székely, Horváth T., Pupp (Lepár, 88.), Molnár (Varga, 75.), Kovács Z., Kovács B., Koronczai, Leitgeb, Rosta, Horváth Á.

Gólszerzők: Domján D. 15., Papp 38., Domján B. 84., ill. Horváth Á. 3 (46., 64., 87.)

Kiállítva: Rosta 93. (Rum)

Hiába vezetett két góllal a szünetben a Rábatóffalu, a vendégek Horváth Ádám vezérletével visszajöttek a mérkőzésbe és a 64. percben 2-2 volt az állás. Az összecsapás hajrája aztán finoman szólva sem telt eseménytelenül, hiszen az újabb hazai találatra ismét válaszolni tudott a Rum - és Horváth Ádám - , ráadásul a 93. percben még egy kiállítást is feljegyezhettünk.

Tanakajd TC - Bajánsenye SE 0-3 (0-1)  Tanakajd, vezette: Vass

Tanakajd: Marcz L. - Tóth, Kölkedi (Balázs, 7.), Marcz G., Varga, Marcz M., Könczöl, Hittaller, Preiczer, Nagy, Szalai

Bajánsenye: Kalamár - Kovács, Varga, Koltai, Horváth B., Vörös (Hodács, 60.), Kosár, Propszt, Horváth Z., Koczor, Horváth A.

Gólszerzők: Koczor 9., Koltai 59., Propszt 81.

A vendégek három gólja három pontot ért számukra a Tanakajd elleni összecsapáson.

Pinkavölgye-Felsőcsatári KSK - Szentpéterfai SE 3-1 (2-0)   Felsőcsatár, vezette: Kondor

Pinkavölgye-Felsőcsatár: Sásdi - Szabó (Hábetler, 25.), Horváth, Pehr, Csák, Schmalzl, Böhm, Cseri (Podlaviczki, 60.), Késmárky, Krajczár, Cobzaru (Windisch, 75.)

Szentpéterfa: Páll B. - Udvardi, Wágner, Pataki, Gaál, Skrapits D., Homor, Major, Hoós, Páll Sz. (Török, 46.), Skrapits I.

Gólszerzők: Csák 27., Pehr 2 (29., 65.), ill. Hoós 58.

A házigazda az első félidő utolsó harmadához közelítve rövid idő leforgása alatt kétszer is beköszönt, ez a különbség pedig a második játékrészben is megmaradt. A Felsőcsatár 3-1-es győzelmet aratott.

A Vasszécseny - Körmend összecsapás a hazaiak létszámproblémája miatt elmaradt.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva  tekinthető meg.