Megyei I. osztály: továbbra is remek formában a Vasvár és a Szentgotthárd

A Király SE a Söptét, a Répcelak a Büköt győzte le. A Sárvár a Csepreg ellen tartotta otthon a három pontot, a Rábapaty viszont idegenben fordított és 2-1-re felülmúlta a Jánosházát.

Hat mérkőzéssel folytatódtak szombaton a megyei I. osztályú bajnokság küzdelmei. A Király SE  a Söptét, a Vasvár a Celldömölköt fogadta, de Bük-Répcelak, Sárvár-Csepreg, Szentgotthárd-Szarvaskend, valamint Jánosháza-Rábapaty találkozókra is sor került.

Vasvár VSE - CVSE-Vulkánfürdő 3-2 (1-1)   Vasvár, vezette: Szabó

Vasvár: Kántor - Bíró - Varga (Pálla, 54.), Horváth, Berta, Vincze, Czövek, Réfi, Kónya (Schermann, 88.), Tausz (Pásztor, 88.), Sipos (Elekes, 76.)

Edző: ifj. Sziffer István

CVSE: Osvald - Szuh (Tóth Z., 52.), Dobson (Galovich, 36.), Tóth D. (Takács, 61.), Zsoldos, Gorácz, Gábor, Czinder, Czöndör, Keszei R., Németh (Keszei T., 61.)

Edző: Takács Gábor

Gólszerzők: Sipos 20., Kónya 56., Pálla 88., ill. Németh 45., Takács 92.

A Vasvár egy szép támadás utáni fejessel a 18 éves Sipos Roland révén jutott előnyhöz, aki első felnőtt bajnoki gólját szerezte. Helyzetek sokaságát alakította ki a Vasvár, amik kimaradtak, és ahogy az ilyenkor lenni szokott, a félidő végén egyenlített a Celldömölk. A második játékrészben két góllal ellépett a hazai csapat, amit a vendégek a hosszabbításban kozmetikáztak. A szezon legjobb játékával tartotta otthon a három pontot a Vasvár.

Sárvár FC - Csepregi SE 3-1 (2-0)   Sárvár, vezette: Krasznai

Sárvár: Dénes - Németh, Fülöp, Takács, Tokaji, Vass, Fider, Vajda, Biró, Kovács, Szemes

Edző: Nagy Dániel

Csepreg: Takács Kr. - Kótai, Kossuth, Nika M., Simon, Takács Ke., Pócza, Janzsó, Nika B., Lukács, Steiner

Edző: Steiner Zsolt

Gólszerzők: Tokaji 40., Takács 44., Kovács 65., ill. Lukács 71.

A hazaiak egy remekül felkészített Csepreggel találkoztak, eleinte nem is találták a fogást a vendégeken, az első játékrész végéhez közeledve azonban megtört a jég és a 40., valamint a 44. percben szerzett góloknak köszönhetően 2-0-s előnnyel mehettek a szünetre. A fordulás után is támadó szellemű Sárvár volt a pályán, de a Csepregnek is megvoltak a lehetőségei. A játék képet tekintve kiváló játékvezetés mellett összességében megérdemelt hazai siker született.

Kiswire Szentgotthárdi VSE - Szarvaskend SE 2-1 (0-0)  Szentgotthárd, vezette: Ódor

Szentgotthárd: Kapui - Bedi, Osvald (Sipos B., 61.), Nagy, Takács (Holecz, 86.), Dancsecz, Laczó, Gécsek, Sulics, Sipos G. (Korpics, 78.), Gyécsek

Edző: Heiter László

Szarvaskend: Esztergályos - Velekei, Tóth (Kis-Nemes, 82.), Csillag (Jóna, 53.), Németh, Tuboly, Földes, Tompa, Kopfer, Wolf, Törő

Edző: Kovács Kálmán

Gólszerzők: Sipos G. 66., Sipos B. 84., ill. Törő 58.

Küzdelmes mérkőzést vívtak a csapatok. Az első helyzetre is meglehetősen sokat kellett várni, a vendégek fejesénél bravúrral hárított a gotthárdi kapus. A folytatásban aztán három ordító hazai helyzetet jegyezhettünk fel, ezeket azonban nem sikerült gólra váltani, így aztán 0-0-ról kezdődött a második játékrész. Ekkor is bátran játszott a házigazda, a vezetést azonban egy szépségdíjas találattal a Szarvaskend szerezte meg. A gól után magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Szentgotthárd, amely egy büntetővel egyenlített, majd egy szabadrúgás után a győztes találatot is megszerezte és megérdemelten zsebelte be a három pontot.

Büki TK - Répcelaki SE 2-8 (0-7)  Bük, vezette: Kondor

Bük: Viczmándi (Szőnye, 85.) - Fehér, Fazekas, Tóth, Lang, Wágner, Bősze (Papp, 72.), Vamper (Kiss, 70.), Szabó (Tóth, 85.), Elekes, Farkas

Répcelak: Pataki - Baranyai, De Paula (Gál, 46.), Gaál, Ódor (Szabó, 66.), Kristóf, Csányi, Rácz, Vargyas, Tarcsay, Horváth (Varga, 66.)

Edző: Tóth Zsolt

Gólszerzők: Farkas 52., Elekes 79., ill. Kristóf 2 (15., 16.), Baranyai 24., Csányi 2 (30., 60.), Horváth 32., Tarcsay 35., Gaál 43.

A vendégek már az első játékrészben eldöntötték a három pont és a győzelem sorsát.

Jánosháza VSE - Rábapatyi KSK 1-2 (1-0)  Jánosháza, vezette: Németh

Jánosháza: Tóth - Ambrus, Hajba, Vágusz A., Vágusz P., Piri, Pencz, Szabó, Büki, Péter, Benkő

Edző: Vágusz Arnold

Rábapaty: Király - Csonka, Horváth (Varga, 65.), Piros D., Dugovics, Manganelli (Zeke, 46.), Tóth, Csupor, Bakonyi, Piros P., Könczöl

Edző: Marton Róbert

Gólszerzők: Vágusz P. 39., ill. Csonka 81., Dugovics 82.

Kiállítva: Bakonyi 86. (Rábapaty)

Az ezer sebből vérző hazai csapat nagyot küzdött, a 33. percben pedig a vezető találatot is sikerütl megszereznie. A vendégek nem tudtak mit kezdeni a jánosháziak szervezettségével, az utolsó tíz percben azonban a házigazda erejét felőrölte a védekezés, amit a Rábapaty ki is használt. A Jánosháza egy pontra mindenképpen rászolgált.

Király SE - Söpte SE 12-0 (5-0)   Szombathely, vezette: Bíró

Király SE: Horváth - Reseterits, Németh, Kiss, Tóth, Halmosi, Csákvári, Velekei, Potyi, Vigh, Schimmer

Edző: Hegyi László

Söpte: Kovács N. - Kovács E., Biró (Proksza, 72.), Rómer (Szaller, 85.), Németh, Mester (Horváth, 62.), Hujber (Plajszer, 72.), Düh (Varga, 46.), Koronczai, Vámos, Koszokovits

Edző: Simon Attila

Gólszerzők:  Halmosi 3 (27., 76., 85.), Schimmer 30., Velekei 32., Reseterits 3 (37., 38., 86.), Kudron 48., Fábián 56., Németh 70., Szabó 90.

A kicsit idegesen kezdő hazai csapat az első gól megszerzése után magabiztos győzelmet aratott.

A tabella állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.