2024.04.16., kedd  •  Csongor napja
Megyei I. osztály: nyert a forduló rangadóján, így élre állt a Sárvár

A Király SE, a Lukácsháza, valamint a Haladás-Zanat is magabiztos győzelemmel tartotta otthon a három pontot, a Szentgotthárd és a Jánosháza pedig egyaránt döntetlent ért el a 18. játéknapon.

Hat találkozót, azon belül egy igazi slágermérkőzést is tartogatott a megyei I. osztály 18. fordulójának szombati napja, ugyanis a tabella élén álló Celldömölk a második helyezett Sárvár gárdáját látta vendégül. Ezen a mérkőzésen kívül Király SE-Répcelak, Szentgotthárd-Körmend, Jánosháza-Vép, Haladás-Zanat - Bük, valamint Lukácsháza-Egyházasrádóc párosítások voltak terítéken.

Király SE - Répcelaki SE-Sport 36 5-0 (3-0)  Szombathely, vezette: Papp

Király SE: Horváth - Szalay, Auer, Takács (Kondákor 72.) , Subicz (Kiss 69.) , Fábián (Marton 75.) , Kudron (Tamás 63.) , Reseterits, Vigh (Márfy 75.) , Halmosi, Schimmer

Edző: Hegyi László

Répcelak: Kovács - Baranyai (Szabó B. 63.) , De Paula (Verasztó 46.) , Szabó D., Németh (Horváth R. 65.) , Sipos, Horváth T., Rácz, Prystupa, Tar, Szabó A.

Edző: Tóth Zsolt

Gólszerzők: Fábián 17., Halmosi 2 (31., 86.), Kudron 38., Auer 83.

A hazaiak magabiztos győzelmet arattak, ezzel pedig első tavaszi sikerüknek örülhettek.

SCHOTT Lukácsháza SE - Egyházasrádóci SE 3-1 (0-0)  Lukácsháza, vezette: Sebesi

Lukácsháza: Bán - Kondics, Gombás, Takács, Lengyel, Vörös, Gugcsó, Németh N. (Horváth 78.) , Németh R., Dr. László (Bolfán 87.) , Bősze

Edző: Mitterstiller Csaba

Egyházasrádóc: Gáspár - Márovics (Balogh 72.) , Péter, Molnár L., Németh, Halász (Molnár I. 46.) , Kenesei, Mészáros, Molnár G. (Horváth 59.) , Szendrődi, Krajczár

Edző: Simon Attila

Gólszerzők: Bősze 56., Németh N. 68., Dr. László 76., ill. Mészáros 89.

Két, a tabella alsó második felében elhelyezkedő csapat találkozott egymással, akik ezúttal a mérkőzés második félidejére tartogatták a gólokat. A hazaiak a második játékrész első húsz percében háromszor is bevették ellenfelük kapuját, amire csak egy rádóci gól érkezett válaszként, ez pedig azt jelentette, hogy a Lukácsháza megszakította rossz szériáját, és 3-1-es győzelmet könyvelhetett el.

Sárvár FC - CVSE-Vulkánfürdő 2-0 (1-0)  Sárvár, vezette: Vass

Sárvár: Viganó - Kovács Bá., Ódor (Czöndör 58.) , Illés (Tóth 79.) , Potyi, Tokaji, Csákvári (Fülöp 88.) , Horváth, Szabó, Kovács Be., Szemes (Vass 88.)

Edző: Haraszti Zsolt

CVSE: Osvald - Marsai Mi. (Szabó K. 62.) , Enyingi, Göntér, Szuh (Gábor 84.) , Szabó R., Marsai Má., Keszei T. (Tóth 68.) , Galovich (Horváth 76.) , Keszei R., Piri

Edző: Kovács Balázs

Gólszerzők: Tokaji 45., Potyi 71.

Szép számú nézősereg fogadta a csapatokat Sárváron a forduló rangadóján. A találkozó elején a hazai együttes mezőnyfölényt tudott kialakítani, amely helyzetekkel is párosult, azonban az utolsó momentumokba, passzokba, rendre hiba csúszott. A játékrész hajrájában CVSE előtt is adódott lehetőség, a sárváriaknak a gólvonalról kellett menteniük. Tokaji Dávid révén aztán sikerült megszereznie a vezetést a házigazdának, amely továbbra is mezőnyfölényben játszott, Potyi Gábor 71. percben szerzett találatával pedig kialakult a 2-0-ás végeredmény. A Sárvár egy fegyelmezett, jól játszó Celldömölkkel szemben tudta begyűjteni a három pontot, így a két csapat helyet cserélt a tabellán.

Szentgotthárdi VSE - Körmendi Football Club 1-1 (0-0)  Szentgotthárd, vezette: Talabér

Szentgotthárd: Kapui - Fábián, Papp (Korpics 68.) , Nagy, Báger, Nyári (Sömenek 92.) , Dancsecz, Gécsek, Sulics, Sipos G., Sipos B. (Holecz 79.)

Technikai vezető: Robert Kercmar

Körmend: Balogh - Lakosi, Sipos (Majczán 58.) , Buti (Bita 72.) , Karvalics, Köntés, Majtényi, László, Zsoldos (Németh 82.) , Osvald, Tompa (Sály 46.)

Edző: Kurucz Ádám

Gólszerzők: Papp 50., ill. Majtényi 88.

Kiállítva: Lakosi 90. (Körmend)

A gól nélküli döntetlenre végződő első félidő után az 50. percben a hazaiak szereztek vezetést, amire a hajrában válaszolni tudott a Körmend, így 1-1-es eredmény, valamint pontosztozkodás lett az összecsapás vége.

Jánosháza VSE - Vép VSE 2-2 (2-0)  Jánosháza, vezette: Szabó III.

Jánosháza: Pethő - Péter, Szabó, Virág, Binder (Palkovits 66.) , Laczi, Ambrus, Büki, Nagy, Székács, Horváth

Edző: Vágusz Arnold

Vép: Bezdi B. - Pogácsás, Viszket (Szijártó 81.) , Bezdi Sz. (Berta 82.) , Illés, Szalai, Auer, Varga, Takács Á., Balikó, Takács M. (Németh 46.)

Edző: Simon Miklós

Gólszerzők: Virág 28., Büki 42., ill. Takács Á. 61., Büki  71. (öngól)

Kiállítva: Virág 55. (Jánosháza)

A hazai csapat remek hozzáállással játszott, mindent megtett a győzelemért, ám a szentgotthárdiak szavaival élve a játékvezetés hagyott némi kívánnivalót maga után, ami befolyásolta az eredmény alakulását.

Haladás VSE-Zanati SE - Büki TK 3-0 (2-0)   Szombathely, vezette: Bíró

Haladás-Zanat: Luisser - Szőts, Simon (Perger 74.) , Pap (Likerecz 85.) , Ferencz (Kiss 85.) , Szenzi, Németh G. (Hende 63.) , Baumgartner (Németh E. 79.) , Nagy, Varga, Péter

Edző: Szenczi Imre

Bük: Kamondi - Németh T. Kovács (Czirók 55.) , Németh G., Csonka, Schimmer, Czingráber (Wágner 78.) , Komálovics (Tóth 61.) , Németh Z., Taródi, Németh J. (Mercs 61.)

Edző: Marton Róbert

Gólszerzők: Simon 8., Ferencz 39., Péter 82.

A hazaiak két győzelemmel kezdték a tavaszt, céljuk pedig a Bük ellen sem volt más, mint hogy folytassák a jó sorozatot. Az újabb három ponthoz két pazar találattal kerültek közelebb az első félidőben, negyvenöt percnyi játék után 2-0 állt az eredményjelzőn. A folytatásban aztán még egy alkalommal megzörrent a büki háló, a szombathelyiek pedig továbbra is őrzik százszázalékos idei mérlegüket.

A tabella ide kattintva érhető el.

Fotó: Király Sportegyesület

Már tudják, hol mérnek a vasi rendőrök a Speedmarathonon
A vasi rendőrök száznál is több javaslatot kaptak az itt élőktől, hogy hol mérjenek majd április 19-én.
Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.