2024.07.27., szombat  •  Olga, Liliána napja
Megyei I. osztály: egy hazai, valamint egy vendég siker a vasárnapi nap termése

A Táplán a Sárvárt verte hazai környezetben, a Vép pedig Szarvaskendről távozott három ponttal.

Két találkozóval zárult vasárnap a megyei I. osztály 8. játéknapja, a Táplán együttese a Sárvárt látta vendégül, míg a Szarvaskend a Vép együttesét fogadta.

Vasi Bádogos Kft. Táplán SE - Sárvár FC 3-0 (2-0) Táplánszentkereszt, vezette: Bíró

Táplán: Gyécsek - Farkas, Németh (Fürdős, 85.) , Huszár (Mercs, 46.) , Polgár, Rosner, Markó (Gombos, 67.) , Manganelli, Szakasics, Polyák (Kiss, 89.) , Vidák

Edző: Borbás János

Sárvár: Velladics - Németh, Fülöp, Tokaji, Toldi (Szakos, 74.) , Károlyi, Fider, Taródi (Takács, 46.) , Czirók, Sinka (Szabó, 86.) , Szemes

Edző: Nagy Dániel

Gólszerzők: Németh 19., Vidák 2 (36., 54.)

A Sárvár meglepte a hazaiakat az első húsz percben, több helyzetet is kialakított, Gyécsek kapus bravúrjaira volt szüksége a Táplánnak, hogy ne vezessenek a vendégek. A folytatásban aztán kezdett éledezni a házigazda, megszerezte a vezetést, majd rá is rúgott egyet az első találatra. A második játékrészt is jól kezdték a hazaiak, gyorsan gólt szereztek, ezzel pedig ki is alakult a végeredmény. A Sárvárt dicséret illeti bátor játékáért, felvállalták a nyílt sisakos futballt, a nagyobb rutin döntött a hazaiak javára.

Szarvaskend SE - Vép VSE 0-4 (0-3)  Szarvaskend, vezette: Szabó I.

Szarvaskend: Esztergályos - Velekei ,Csillag (Wolf, 66.) , Jóna (Somogyi, 66.) , Kis-Nemes (Nagy Ádám, 75.) , Földes, Törő (Nagy Ádám, 75.) , Tompa, Tuboly, Kunovics, Kopfer

Edző: Kovács Kálmán

Vép: Bezdi B. - Németh, Czeglédi (Kiss, 75.) , Beke, Szalai R. (Niksz. 65.) , Szalay, Bezdi Sz. (Berta, 75.) , Szalai M., Szendrődi, Takács Á. (Illés, 65.) , Takács M. (Balikó, 75.)

Edző: Simon Miklós

Gólszerzők: Szalay 7., Szalai R. 27., Takács Á. 36., Beke 72.

A vendégek kezdték jobban az összecsapást, alkalmazkodtak a szarvaskendi pálya talajához és méretéhez, a szünetre pedig háromgólos előnyre tettek szert. A folytatásban a hazaiak szerkezetet váltottak, ez helyzetekben, lövésekben is megmutatkozott, az újabb találatot viszont újfent a vépiek szerezték, akik jó játékvezetés mellett, a mérkőzést összképét tekintve megérdemelt győzelmet arattak.

A tabella, valamint a forduló teljes eredménysora az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Savaria Fórum 33. évfolyam különszám - 2024.07.12.