Legyőzte az Alba Fehérvárt, és megőrizte NB I-es tagságát az SZKKA

A szombathelyiek utolsó három mérkőzésüket egyaránt megnyerték, ezzel pedig kiharcolták az élvonalban maradást.

NŐI KÉZILABDA K&H LIGA, 26. FORDULÓ

HUNGAST-SZOMBATHELYI KKA - ALBA FEHÉRVÁR 26-21 (12-11)

SZKKA: Tomasevics – Wald 3, Bandelier 4, Mayer 6, Horilszka 6, Agbaba, Orbán 1 Csere: Balog (K), Horváth P. 4, Pődör R. 1, Virág 1, Varga N., Szendrei, Forgács, Szmolek, Kulcsár

Vezetőedző: Marosán György

A szezon utolsó és egyben legfontosabb mérkőzése várt vasárnap délután az SZKKA együttesére. A szombathelyiek az Alba Fehérvárt fogadták, és mindenképpen győzniük kellett ahhoz, hogy megmaradjon az esély az élvonalbeli szereplésre. Ehhez azonban arra is szükség volt, hogy a Boglári Akadémia-SZISE ne szerezzen pontot a Kisvárda ellen az ezzel az összecsapással egyidőben zajló találkozón. A vasiak remek szériával érkeztek a mérkőzésbe, ugyanis a Békéscsabát, valamit az Érdet is legyőzték, gyakorlatilag ezzel harcolva ki azt, hogy legyen tétje ennek az ütközetnek. A mérkőzés előtt Biljana Bandeliert, valamint Orbán Adriennt köszöntötte Pődör Zoltán ügyvezető-elnök, akik egyaránt utolsó találkozójukon léptek pályára.

Fehérvári találattal indult a mérkőzés, ezt követően viszont a pályafutása utolsó mérkőzését játszó Bandelier szedett össze egy kipattanót, és megszerezte az első szombathelyi találatot. Remek védekezés után ugyan nem sikerült góllal befejeznie az akciót az SZKKA-nak, Tomasevic bravúros védése után viszont Gorilska biztos kézzel értékesítette a megítélt hétméterest. Picit érthetetlen módon mindkét együttes siettette a támadásokat, a lövések rendre kapu fölé szálltak, vagy a kapufán csattantak. Tomasevic ismét ihletett formában védett, Gorilska második találatát szerezte, hét és fél perc elteltével 3-2 állt az eredményjelzőn. A korábbi válogatott játékos Triscsuk Krisztina egyenlített, Virág Noémi találatával azonban nem sokkal később már ismét a házigazdánál volt az előny. Ezúttal is elképesztő hangulatot varázsoltak a szurkolók az Aréna Savariába, egy emberként álltak a csapat mögött. 4-3-nál a kétgólos előnyért támadhattak a vasiak, gólt azonban nem sikerült szerezni. Az Alba viszont beköszönt a szélről, ráadásul Triscsuk hetesével a fordítás is összejött nekik. Megremegtek a szombathelyi kezek, a vendégek pedig ezt ki tudták használni, és a mérkőzésen először két gól volt a különbség a csapatok között. 4-6-nál Marosán György úgy érezte, magához kell hívnia övéit és megnyugtatni őket, rendezni a sorokat. A hosszú szombathelyi gólcsendet az előző mérkőzésen remekül kézilabdázó Mayer törte meg a drukkerek legnagyobb örömére, erre viszont gyorsan tudott felelni az Alba. A házigazda ment az eredmény után, Bandelier nagy gólt lőtt, a vendégek azonban tartani tudták előnyüket, a 20. percben 6-8 volt az állás. Az Európa-bajnokságon bravúros menetelést bemutató horvát válogatott kapusa, Tea Pijevic is jó napot fogott ki, Utasi góljával pedig 6-9-re módosult az eredmény. 7-10-nél az Alba kért időt, majd ismét Utasi talált be, ezúttal egy megpattanó lövés után. Ahogy Marosán György ígérte, az SZKKA küzdött, Mayer gólt szerzett, csakúgy, mint Orbán, pillanatok alatt lefaragta hátránya felét a hazai együttes. Horváth Petra kapufás gólja után már csak egy gól volt a különbség, a sérülése után parádés formában visszatérő Balogh védése után pedig az egyenlítés is érkezett Mayertől, miközben a Kisvárda 12-8-ra vezetett a SZISE ellen. A félidő Horváth Petra góljával zárult, amivel 12-11-re a hazaiak vezettek a szünetben.

A második félidő elejét ott folytatták Marosán György tanítványai, ahol az elsőt abbahagyták. Ragyogó védekezésüknek köszönhetően folyamatosan nőtt az előny, 16-13-nál és 19-14-nél is időt kért az Alba trénere, Józsa Krisztián. A rövid szünetek sem törték meg a házigazda lendületét, Tomasevics és Balogh is nagyon fontos bravúrokat mutatott be, a lányok hatalmasat küzdöttek, és nem hagyták, hogy felzárkózzon az ellenfél. Már csak hat perc volt vissza, amikor ugyanennyi volt a különbség, 24-18 állt az eredményjelzőn, innentől pedig már nem engedte ki az SZKKA a mérkőzést a kezéből. A lefújás után az Aréna Savariában már mindenki tudta, hogy a rivális Boglári Akadémia-SZISE pont nélkül marad a Kisvárda ellenében, így a fantasztikus szurkolótáborral elkezdődött a közös ünneplés. Marosán György lányai megnyerték a az idény legfontosabb meccsét és óriási szezonhajrával teljesítették álmaikat, céljaikat, kiharcolták, hogy a csapat a következő bajnokságban is az NB I-ben szerepeljen. Az ősszel sorozatban a harmadik idényét kezdi a klub az élvonalban.