Közel állt a bravúrhoz, de a végére elfogyott az SZKKA a DVSC otthonában

Sokáig úgy tűnt, hogy a szombathelyiek borsot törnek a DVSC orra alá, az utolsó tíz percben azonban a maga javára fordította a mérkőzést a hazai csapat és 32-24 arányban győzni tudott.

NŐI KÉZILABDA K&H LIGA 5. FORDULÓ

DVSC SCHAEFFLER - Szombathelyi KKA 32-24 (12-15)

SZKKA: Tomasevics - Orbán , Agbaba 1, Gorilszka 5, Pődör R. 2, Bandelier 9, Wald 3   Csere: Csapó (K), Mayer 1, Horváth 2, Virág 1, Pődör B., Varga N., Szendre

Vezetőedző: Marosán György

A találkozó első góljára nagyjából két és fél percet kellett várni, Bandelier jelezte, hogy az SZKKA pontokkal szeretne távozni Debrecenből. Rögtön jött a válasz hazai oldalról. Tomasevics saját testi épségét sem kímélve mentette meg góltól csapatát, de a túloldalon Csapó Kincső testvére, Csapó Kyra is remekül kezdett. A mérkőzés elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, Gorilska hetesével 3-2-re az SZKKA vezetett. A szombathelyiek szépen lassan a DVSC fölé kerekedtek, kihasználták, hogy sok hibával játszanak a hazaiak, 7-4-nél időt is kért a debreceniek mestere. Ezután sem változott a játék képe, már öt gól volt a szombathelyi előny, de aztán újra háromra zárkózott a DVSC (8-11). A hazaiak próbálták tartani a lépést Marosán György együttesével,  de a Bandelier az első félidő utolsó másodpercében belőtte ötödik találatát, így 15-12-es vendég előnnyel fordultak a csapatok.

Bandelier továbbra is egészen kiváló formában játszott, nem tudott vele mit kezdeni a hazai csapat, kezdett állandósulni a három-négygólos különbség a vasiak javára. A folytatásban aztán közelebb zárkózott a DVSC, 19-21-es állásnál Marosán György rendelte magához övéit. A DVSC lendületben, az SZKKA pedig hullámvölgyben maradt, a 43. percre egyenlíteni tudtak a hazaiak. A hosszú szombathelyi gólcsendet a kilencediket lövő Bandelier törte meg, ám a Debrecen 23-22-re fordított és átvette a vezetést a 47. percben. Az SZKKA megtorpant, nem tudott mit kezdeni ezúttal a feljavult hazai védekezéssel, ráadásul üres kapura is betalált a DVSC, 26-22-nél pedig ismét Marosán György időkérése következett. Az utolsó tíz percben növelni tudta előnyét a debreceni csapat, az SZKKA pedig innen már nem tudott visszajönni a mérkőzésbe.  A Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia egy kiváló első félidő után négy góllal is vezetett a második játékrész elején, ám a DVSC végül érvényesítette a papírformát és 32-24 arányban megnyerte a találkozót.

Szerdán a Győr után ismét sztárcsapat érkezik az Aréna Savariába, az SZKKA az Elek Gábor vezette FTC együttesét látja vendégül 18 órai kezdettel.

Fotó: Szombathelyi Kézilabda