2024.05.05., vasárnap  •  Györgyi napja
Vállalhatatlan teljesítmény, újabb sima vereség: Kozármisleny-Szombathelyi Haladás 2-0

A Merkantil Bank Liga 3. fordulójában a Szombathelyi Haladás Kozármislenybe látogatott, és kapott ki 2-0-ra. Jovics mester együttese ezúttal is rettenetesen gyengén játszott, esélye sem volt a pontszerzésre.

Kelemen felépült sérüléséből, így a kezdőben kapott helyett, míg Bosnjakot ezúttal Doktorics helyettesítette. Jól kezdte a meccset a vasi együttes, egy labdaszerzést követően Horváth Rajmund cselezgetett befelé jobbról, majd 15 méterről fölé lőtt. A 9. percben Nyíri próbálkozott messziről, de a labda elgurult a jobb kapufa mellett.

Az első tíz percben a Haladás birtokolta többet a labdát, de sokat állt a játék, a mezőnyfölény nem párosult szögletekkel. A 12. percben kelemen volt a kelleténél keményebb, Kovács sárgát is adott a belépőt követően.

Sok volt a fault, a bedobás, folyamatos játékról nem igazán lehetett beszélni az első negyed órában. Totálisan unalmas lett a meccs, a kapuk nem forogtak veszélyben. Szakály is kapott egy sárgát a 22. percben – egyszerűen nem történt semmi érdemleges a félidő első felében. Aztán Kozics a 23. percben tett egy próbát, de a labda elszállt a bal kapufa mellett.

Nehezen fogyasztható, nem éppen közönségbarát játékot produkáltak a gárdák az első fél órában…

A 28. percben nagy ziccert hagyott ki a zöld-fehér együttes: Horváth Rajmund lőhetett 8 méterről, jobbról, de Lékai szögletre ütötte a labdát. Ez igazi lehetőség volt – végre!

A 30. percben Nagy rúgott bele Ráczba, Kovács a hazaiak középpályásának is felmutatta a sárga lapot. A 35. percben Beke forgatta meg Doktoricsot a jobb szélen, majd 9 méterről, éles szögből tüzelt, Verpecz magabiztosan szedte fel a rövidbe tartó labdát.

Nem kapkodtak a hazaiak, igaz, a mieink is meglehetősen kényelmesen focizgattak, nem volt könnyű nézni az ütközetet. Eseménytelen első félidő után vonultak az öltözőbe a csapatok.

A fordulást követően sem változott a helyzet: néhány átadás után hiba mindkét oldalon, így ziccereket, de még csak lövőhelyzeteket sem sikerült feljegyezni.

Az 52. percben mislenyi helyzet: Rácz Balázs rázta le védőit, betört a 16-oson belülre, balról, 8 méterről lőtt, Verpecz szögletre mentett. A hazaiak birtokolták ekkor már többet a labdát, a vasiak inkább kontráztak. Szvoboda egy cselsorozat végén helyzetbe is kerülhetett volna, ám Lékai jó ütemben lépett ki a kapujából.

A szünet után egyértelműen a kék-fehérek tűntek motiváltabbnak, és ennek me is lett az eredménye az 59. percben. Beke jobboldali beadásra Vajda érkezett jó ütemben, és három méterről a kapu közepébe sodorta a labdát (1-0).

És itt még nem volt vége: A 61. percben 11-eshez jutottak a hazaiak, Bekét buktatták a szombathelyi védők. Kozics higgadtan a bal alsó sarokba helyezte a labdát (2-0).

Jovics eddig várt: hármat cserélt a második bekapott találat után – amitől semmit nem változott a játék képe. A baranyaiak érettebben fociztak, lelkesebbnek is tűntek, Kelemenék pedig egyszerűen nem tudtak helyzetbe kerülni. A kreativitás teljes hiánya jellemezte a Hali játékát – nem először az idén.

Az utolsó negyed órában is Aczél Zoltán legénysége irányított, szögleteket végeztek el sorra a kékek, Doktoricsék alig-alig tudták megtartani a labdát. Rossz volt nézni, amit a Haladás művelt ezen az estén...

A Szombathelyi Haladás ma este is csalódást keltően focizott. Ismét vereséget szenvedett, sorozatban harmadszor, ellenfeleink pedig nem topcsapatok voltak.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–0  (0- 0)
Kozármisleny, 800 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Ring Kevin, Kiss Balázs)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke, Gajág, Füredi, Turi, Hegedűs (Sági 82.)– Nagy E. (Suszter 70.), Kozics – Vajda R. (Nagy 70.), Rácz B. (Molnár 54.), Kirchner (Tóth 54.). Vezetőedző: Aczél Zoltán.
HALADÁS: Verpecz – Nyíri (Mohos 83.), Jagodics M., Csonka, Doktorics – Szakály A. (Jancsó 74.) – Horváth R. (Csernik 63.), Rácz B., Szvoboda (Csató 63.), Zvekanov (Katona 79.) – Kelemen. Vezetőedző: Aleksandar Jovic.
Góllövők: Vajda  (59.), Kozics 61. (11-esből)

(Fotó: Nagy Jácint/archív)

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.