2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Kosárlabda: nyerni tudott a Falco a Honvéd ellen az év első bajnoki találkozóján

A sárga-feketék 89-79-re győzték le a jól küzdő, két negyedet is megnyerő fővárosi alakulatot.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - BUDAPESTI HONVÉD SE 89-79 (22-24, 32-18, 20-17, 15-20)

Falco: Pongó Ma. 9/9, Tanoh Dez 9, Benke 13/9, Tiby 15/9, Keller Á. 2. Csere: Perl 16, Jordano 8/6, Pot 6, Krivacsevics -, Barac 11, Vereasztó -.

Honvéd: Djokovics 19/12, Brown 8, Wesson 19/6, Hajdu 4, Henry 18. Csere: Bazsó -, Simon K. 5., Reizinger -, Kopácsi -, Filipovics 6.

Edző: Zlatko Jovanovic

Hazai közönség előtt nyitotta a 2024-es esztendőt a címvédő Falco kosárlabda-csapata. A sárga-feketékre fővárosi ellenfél várt, szombaton 18 órás kezdettel a rekordbajnok Budapesti Honvéd SE látogatott a Schaeffler Arena Savariába.

Két vendég kosárral vette kezdetét az összecsapás, majd Benke Szilárd 2+1-es akcióját jegyezhettük fel, a ráadás büntető azonban kimaradt. Nagyon megnyomta a találkozó elejét a budapesti alakulat, amely 9-2-re elhúzott, Tanoh Dez András duplája nagyon kellett a házigazdának (4-9). Hektikus, kapkodó volt a játék, a vendégek nem illetődtek meg, olyannyira, hogy három és fél perc elteltével 12-6-ra vezettek. Keller Ákos kettesével kapaszkodott a Konakov-legénység, majd Tiby dobhatott kettőt a vonalról, 10-14 állt az eredményjelző táblán. Az amerikai légiós egy triplát is elsüllyesztett, egy pontra olvadt a különbség, igyekezett rendezni a sorokat a hazai gárda. Barac ziccerével már a vasiaknál volt az előny, aki aztán két büntetőt is a helyére küldött, ezekkel pedig már 17-14 volt az állás. A Honvéd egy hármassal egalizált, majd fordított, Boris Barac pedig egy pontot a vonalon hagyott (18-19). Kisvártatva aztán már mindkét kísérlete célba ért, 21-21 állt az eredményjelzőn, amikor fél perc volt vissza az első negyedből. Utolsó említésre méltó momentumként ismét Boris Barac büntetőzhetett, tette mindezt 50%-kal, így aztán 22-24-ről folytatódhatott a küzdelem.

Perl Zoltán révén fordítással kezdte a második felvonást a címvédő, amely 27-24-re vezetett, a vendégek azonban nem adták olcsón a bőrüket és gyorsan válaszoltak. 29-28-nál újabb hazai kosár érkezett, majd a fővárosiak is beköszöntek, de jött Perl Zoltán is, aki tovább gyarapította pontjainak számát (35-30). Pongó Marcell két hármasa is célba ért, egyértelműen magára talált a Falco, amely ekkor már 41-30-ra vezetett. 43-30-nál a vendégek is egy triplával jelezték, hogy azért hozzászólnának a történésekhez, majd egy büntetőt is értékesítettek, Tanoh Dez András azonban gyorsan gondoskodott arról, hogy ismét tíz ponton kívülre kerüljön a Honvéd (45-34). Nem sokkal később a vonalról próbálkozhatott a szombathelyiek 2-ese, egy büntetőt dobott be, a fővárosiak pedig egy triplával kapaszkodtak (46-37). Az 50 pontos határt Tanoh Dez András büntetőivel érte el Milos Konakov együttese, amely 54-42-vel mehetett a nagyszünetre.

Kihagyott hárompontosokkal indult a második félidő, a kosárcsendet Tiby középtávolija törte meg. Sokat nem kellett várni, Djokovics révén érkezett a válasz, a szerb irányító ihletett formában kosarazott. Benke sem maradt adós a távoli kosárral, így a korábbi tíz pont körüli differencia állandósult. A mérkőzés következő percében mindkét oldalon hibáztak a csapatok, de Benke és Perl újra betalált. Brown tért magához némileg a Honvéd csapatából, de a különbség nem akart csökkenni. Három ponttal a harmadik negyedet is megnyerte a Falco, amely így 74-59-re vezetett.

Jordano távolija adta meg a záró felvonás alaphangját, a válaszra két percet kellett várni, amikor Wesson egy duplát küldött a helyére. Barac kihagyta a közelijét, majd Wesson távolról is betalált, de még így is 77-64-re a Falco vezetett. Henry kosarával tovább faragta hátrányát a fővárosi együtt, Tiby triplája a legjobbkor érkezett hazai szempontból. Henry lendületben maradt, büntetőket értékesített, majd Hajdu duplája után ismét tíz ponton belül volt a Honvéd. A vendégek nem adták fel, Brown dupláját követően már csak három pont volt a hazaiak előnye másfél perccel a vége előtt. A Falco időkérését követően Benke két hárompontost is bedobott, amivel eldőlt a mérkőzés. Wesson és Tiby pontjai állították be a végeredményt, az összecsapás 89-79-es eredménnyel és Falco-sikerrel zárult.

A szombathelyiek jövő héten szombaton, január 13-án 18 órás kezdettel a Kaposvár együttesénél vizitálnak.