2024.05.05., vasárnap  •  Györgyi napja
Kosárlabda: magabiztosan húzta be a Szolnok elleni rangadót a Falco

A szombathelyiek az első, valamint a harmadik etapot is 28-12-re nyerték meg, végül 88-75-ös győzelmet arattak.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A 23. FORDULÓ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - NHSZ-SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 88-75 (28-12, 21-27, 28-12, 11-24)

Falco: Pot 2, Tanoh Dez 2, Benke 11/3, Tiby 23/9, Keller Á. 8/6. Csere: Kovács 7/3, Verasztó -, Perl 17, Barac 12, Jordano -, Pongó Ma. 5/3, Krivacevic 1.

Szolnok: Jovanovic 10/3, Eads 12/12, Pallai 2, Thomas 6/3, Wiggins 13. Csere: Lukács 6, Durham 18/9, Rudner -, Révész 4, Pongo Má. 4.

Edző: Oliver Vidin

Derbivel tért vissza a Schaeffler Aréna Savariába a Falco gárdája, amely némileg rendhagyó módon pénteken látta vendégül a Szolnok együttesét.

Pot szép kosara vezettel fel az összecsapást, majd két vendég büntető következett, s mivel ezekből csak az egyiket értékesítették is, 2-1 állt az eredményjelzőn. A szombathelyiek sem tudták pontokra váltani következő támadásukat, ez szolnoki gyorsindítást következett, 3-2-re vezettek a pirosmezesek. Nem igazán találták a fogást egymáson a felek, de Tiby triplája célba ért, 5-3 volt az állás. Kisvártatva újabb kosarat szerzett a címvédő, négy pont volt a differencia, de Oliver Vidin fiai is megvillantak és nem hagyták magukat leszakítani. A sárga-feketék ezután két hármassal ugrasztották talpra a publikumot, már 13-5 volt az állás. A vendégek aztán hasonló módon válaszoltak, igazi triplapárbaj vette kezdtét. Megszórták magukat a csapatok, három perccel a negyed vége előtt 18-11-re vezettek a vasiak, amit Barac toldott még meg néggyel. A Tisza-partiak dobásai nem ültek, Perl ráadásul mindegyik büntetőjét a helyére küldte, egyre inkább nyílt az olló. Pongó triplát szórt, nagyon elkapta a fonalat és ellenállhatatlanul játszott a Falco, amely végül 28-12-re vezetett az első etapot követően.

Szolnoki hármassal folytatódott a találkozó, amit újabb négy pont követett, villámgyorsan olvasztotta a különbséget a vendég alakulat. 28-19-nél fontos hazai tripla ért célba, majd a Szolnok is dobott egyet ebből a fajtából, 31-22 volt az állás.Sorjáztak a pontok, rengeteg kosár esett, igazi adok-kapok alakult ki. Bő négy és fél perccel a nagyszünet előtt 39-29-et mutatott az eredményjelző tábla, a vendégek duplája után pedig Tiby büntetőivel lépte át a negyvenes határt a Konakov-legénység (41-32). A vendégek ezt követően zsinórban négy pontot szereztek, Tiby viszont nem hibázott a vonalról és 43-36-ra módosította az eredményt. A játékrész hajrájában főként büntetőből gyarapították pontjaik számát a felek, az állás 49-39 volt az első félidő után.

Perl egy már védjegyévé vált középtávolival jelentkezett, majd az ő hatalmas passza után harcolt ki két büntetőt Tiby (53-39). A szombathelyiek válogatott klasszisa ezután Baracot szolgálta ki, nagyon bekezdett ebben a negyedben a házigazda (55-39). A Szolnok mintha egy picit bent maradt volna az öltözőben, de büntetőkből azért beköszöntek.Tiby triplával felelt, egy újabb villámgyors kosárnak köszönhetően pedig már 60-41 volt az állás. 11-2-vel kezdett a címvédő, időt is kért Oliver Vidin, majd a kettőből egy büntetőt tudtak bedobni a Tisza-partiak. 64-42-nél már a húsz pontot is átlépte a különbség, nagyon megtorpant a Szolnok, a hibákat, bizonytalanságokat pedig kíméletlenül megbüntette a sárgamezes alakulat. A vendégek mindössze három pontnál tartottak a negyedben, pedig már öt perc is eltelt abból, a vasiak pedig futószalagon szerezték a könnyű kosarakat. 72-42-nél már harminc volt közte, majd hosszú idő után ismét kosarat szereztek a szolnokiak. Benke Szilárd 2+1-es akcióval szomorította a tabella harmadikját, ebben a helyzetben pedig az is bőven belefért a hazaiaknak, hogy a ráadás büntető kimaradt (74-44). A hátralévő időben aztán még mindkét oldalon esett kosár, végül 77-51-ről kezdődhetett a záró felvonás.

Ennek első öt pontját a Szolnok szerezte, majd a sárga-feketék is beköszöntek, 79-57 volt az állás. A vendégek megpróbáltak belekapaszkodni az utolsó szalmaszálba, két büntető után 79-61-re zárkóztak, de így is rendkívül szorította őket az idő. Egy labdszerzés után könnyű kosárral lopakodtak tovább Oliver Vidin tanítványai, jött is az időkérés Milos Konakovtól, hogy megfékezze a szolnoki zárkózást. Benke Szilárd tempója nagyon kellett a címvédőnek, de 81-65-nél beragadtak a felek és nem jöttek az újabb kosarak. Ez a széria egy vendég saroktriplával szakadt meg, újfent időt kért Milos Konakov. Bár a vendégek az utolsó pillanatig küzdöttek, visszajönni már nem tudtak a mérkőzésbe. A Falco tizenhárom ponttal, 88-75-re győzte le az Olajbányászt.

A sárga-feketék legközelebb március 16-án, szombaton lépnek pályára, méghozzá 18 óra 30 perces kezdettel a ZTE otthonában.

Fotó: Pataki Gergő

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.