2024.04.27., szombat  •  Zita napja
Vereséget szenvedet az Astrától a Haladás-Viktória

A játék képe alapján rászolgált volna az egy pontra a hazai együttes, az Astra jobb helyzetkihasználásának köszönhetően mégis elvitte a három pontot Szombathelyről.

SIMPLE NŐI LIGA, 9. FORDULÓ

Haladás-Viktória FC–Astra-ALEF HFC 1-2 (0-1)

Haladás-Viktória: Németh V. – Balázs (Simon, 75.), HORTI, Jánosi, Kopcsándi – HERCZEG, Balogh (Németh Zs., 46.), Németh M. – Hajba, NÉMETH A., Harsányi

Vezetőedző: Szabados György.

Astra: Török – Rozmis, Király, Vidács, Erdész – SZAKONYI, Nádudvari, Rácz, Dikanová – Brázovics, Németh A.

Vezetőedző: Dombó János.

Gólszerzők: Herczeg 80. (büntetőből), ill. Szakonyi 11., Erdész 66.

Múlt héten betegségek miatt nem tudott pályára lépni a Haladás-Viktória a Kelen SC otthonában, a 9. fordulóban azonban hazai környezetben az Astra együttesét fogadta Szabados György együttes. Mindkét csapat erősen tartalékos összeállításban várta a találkozót, a hazaiaknál négy játékos tudott leülni a kispadra, a fővárosiak pedig cserejátékos nélkül érkeztek a vasi megyeszékhelyre. Az Astránál két korábbi Haladás-Viktória játékos, Szakonyi Emese és Rácz Zsófia is ott volt a pályán. A házigazda kapujában a mindössze tizenöt esztendős Németh Viktória állt, akinek ez volt élete első NB I-es találkozója.

A vasiak kezdték jobban az összecsapást, rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést. Az első húsz perc után akár több góllal is vezethettek volna, de két nagy ziccert is elpuskáztak. Ahogyan ilyenkor lenni szokott, a kimaradt helyzetek nem maradtak büntetlenül: az 11. percben az exviktóriás Szakonyi robogott el a jobb szélen, s a tizenhatos bal sarkáról kilőtte jobb alsót (0-1). A folytatásban kiegyenlítettebbé vált a játék, igazán komoly gólszerzési lehetőség egyik együttes előtt sem adódott. A szünetben Szabados György változtatásra kényszerült, ugyanis a házigazda egyik alapembere, Balogh Henrietta nem érezte jól magát, így Németh Zsófia váltotta őt.

A fordulás után a hazaiak mentek előre becsülettel az egyenlítésért, ám gólt ismételten a vendégek szereztek. A 66. percben Erdész távolról, 35 méterről ívelt a hálóba (0-2). Tíz perccel a lefújás összejött a szépítő találat a hazaiaknak: Németh Adél gyönyörűen, sarokkal vette át a labdát, majd egy esernyőcsellel becsapta védőjét, aki a tizenhatoson belül csak szabálytalanul tudta megállítani. A büntetőt Herczeg Andrea értékesítette (1-2). A hajrában a hazaiak sorra végezhették el a szögleteket, beszorították ellenfelüket, de nem sikerült kiegyenlíteniük, így maradt az 1-2-es végeredmény.

A szombathelyiek a tabella ötödik helyéről várják majd a folytatást. A zöld-fehérek a következő fordulóban, november 14-én a Győri ETO vendégei lesznek 13 órás kezdéssel.