2024.04.29., hétfő  •  Péter napja
Két Vas vármegyei diák is Kiválósági Érmet szerzett a Szakmák Európa-Bajnokságán

A EuroSkills Gdansk 2023 Európa-bajnokságon 22 versenyszámban 26 fő versenyző képviselte Magyarországot, köztük két vasi fiatal. A szeptember 5-9. között rendezett nemzetközi versenyen 32 országból 576 fiatal szakember mérte össze tudását 42 hivatalos versenyszámban és 1 bemutató szakmában, olvasható a Vas Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara közleményében.

Mint írják, Bősze Eszter Anna, a szombathelyi KASZC Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium diákja virágkötő szakmában a 4. helyen végzett, a szintén Vas vármegyei Ölbei Zsolt László, a Győri SZC Lukács Sándor Technikum tanulója autószerelő szakmában a 7. helyet szerezte meg. Mindkét Vas vármegyei versenyző Kiválósági Érmet szerzett, kiemelkedő, 700 pont feletti teljesítményükért.

A magyar csapat egyébként a nevezett 22 versenyszámból 17 szakmában éremmel zárta a versenyt, amely minden eddigi eredményt felülmúl. A résztvevő országok (32) közül Magyarország az átlag érempontok alapján az előkelő 2. helyen végzett – olvasható a WorldSkills Hungary közleményében és hivatalos oldalukon

Európa-bajnok lett informatikai rendszerüzemeltető versenyszámban, csapatversenyben Bandúr Tamás és Koncsik Zsolt, akik – a magyar versenyzők által megszerzett legmagasabb pontszámmal – egyben a Nemzet Legjobbjai címet is elnyerték.

Az összes versenyszám eredményeit tekintve a legmagasabb pontszámmal Jos de Goey – Best in Europe díjjal Európa legjobbjai lettek, amellyel történelmi sikert értek el fiataljaink.

Aranyérmet szerzett továbbá Hidvégi János webfejlesztő, Nagy Dániel épületasztalos, Czimmer Bálint festő, díszítőfestő, valamint Offner Márton víz-, gáz- és fűtésszerelő. Ezüstérmet kapott ipari robotika versenyszámban, csapatversenyben Farkas Bálint és Kovács Erik. Bronzérmet nyert Kovács Márton és Ferenczi Krisztofer csapatversenyben, mechatronika szakmában, Stób Attila szárazépítő, Darabos Lili szépségápoló és Pál Blanka ápolás és gondozás versenyszámban.

Kiemelkedő, 700 pont feletti teljesítményért további 7 versenyszámban vehettek át kiválósági érmet a magyar fiatalok: