2024.05.06., hétfő  •  Ivett, Frida napja
Az első siker! Fordulatos meccsen nyert a Haladás Tiszakécskén!

A Merkantil Bank Liga 5. fordulójában a Szombathelyi Haladás Tiszakécskén lépett pályára, a vasiak 3-2-re nyertek. Verpecz 11-est védett, Kelemen a 95. percben rúgta a győztes gólt.

Az eltiltott Doktorics helyén Bolla szerepelt a mieinknél, visszakerült a kezdőbe Nyíri és Csernik is, ezúttal Zvekanov és Csató maradt ki.

A hazaiak 5, a Hali 1 ponttal várta az összecsapást. A kékek kezdtek aktívabban, a 3. percben Cipf lőtt 22 méterről, de Verpecz magabiztosan védet a középre tartó labdát. Keménységből nem volt hiány, a 7. percben már mindkét oldalon előkerült a sárga, a vasiaknál Bolla kapta a lapot.

A 11. percben Bolla is távolról próbálkozott, de a labda messze elkerülte a kaput. Nem volt nagy az iram a hőségben, inkább továbbra is inkább egymást rugdosták a felek, az ex-szombathelyi Szekér is kapott egy lapot.

A 13. percben megszerezte a vezetést a Haladás: egy szabadrúgás után röviden szabadítottak fel a hazai védők, a labda Mohos elé került, fiatal támadónk ballal, 17 méterről a bal felsőbe bombázott (0-1)! Elképesztő nagy gól volt!

A gól után nem pörgött fel a kécskei együttes, a mezőnyben folyt a játék, helyzet nélkül egy ideig. A 22. percben egy formás szombathelyi kontra végén Rácz centerezett balról, Kelemen 4 méterről azonban fölé vágta a labdát – hatalmas ziccer maradt ki.

A Haladás ezúttal érettebben focizott ellenfelénél – ilyenre még nem nagyon volt példa az idén. Fél óra elteltével teljesen megérdemelten vezetett a Hali, a kécskeiek nem tudtak mit kezdeni a veszélyesen kontrázó és fegyelmezetten visszazáró szombathelyi alakulattal.

A 33. percben Erdei csapta be Bollát a jobb szélen, beadása után Zamostny lőtt, de Jagodics blokkolt. A 35. percben egyenlített a Tiszakécske: Erdei végezhetett el szabadrúgást 21 méterről, középről. A labda a sorfal mellett a jobb kapufáról vágódott Verpecz hálójába (1-1). Ez váratlanul jött.

Az egyenlítés után sem változott a játék képe: a mezőnyben passzolgattak a játékosok, kevés hlyzet adódott a kapuk előtt.

A 44. perben Cipf nagybedobása után megszerezte a Tiszakécske a vezetést: a védelem röviden szabadított fel, Bencze 16 méterről, középről kilőtte a bal alsó sarkot (2-1). A hazaiak mehettek előnnyel az öltözőbe, a játék képe alapján a Hali simán vezethetett volna.

A szünetben hármat cserélt Jovics mester, érkezett Zvekanov, Jancsó és Simut. A második félidő elején elmaradtak a szombathelyi rohamok, békésen csordogáltak a percek, a kapuk nem forogtak veszélyben. Megsérült Csonka, helyére az új szerzemény, Helesh érkezett az 56. percben. Bolla lett a másik belső bekk, Mohos lett a balbekk.

A 60. percben Heles vette át jól a labdát a bal szélen, egy csel után 18 méterről lőtt, jócskán fölé. A 62. percben emberelőnybe került a Haladás: Kiss kapta meg a második sárgáját, így mehetett az öltözőbe.

A 66. percben 11-eshez jutott a Tiszakécske: Nyíri vágta fel Kocsist, Nazsa nyomban büntetőt ítélt. A labdát Cipf a bal oldalra lőtte, Verpecz bravúrral szögletre tolta a labdát! A 72. percben egy hazai szöglet után Kocsis lőtt 15 méterről, a labda szögletre vágódott – a hazaiak 11-est reklamáltak, de nem volt kezezés.

A 74. percben Rácz ugratta ki Helest, a támadó betört a 18-oson belülre, balról, de lövése gyengére sikeredett, Prokop könnyedén védett. Az utolsó negyed órához érve sem látszódott az emberelőny, a házigazda húzta az időt, a Haladás pedig nem tudott az ellenfél kapuja elé kerülni…

A 81. percben büntetőhöz jutott a Hali! Nyíri esett el Máté mellett, Nazsa 11-est ítél. Rácz a bal alsóba gurította a labdát (2-2)! A könnyű síppal befújt büntetővel összejött az egyenlítés!

Maradtak izgalmak a végére, a tiszakécskeiek látványosan húzták az időt. A Haladás ment előre a győzelemért, de a házigazda védelme jól állta a sarat.

A 95. percben megszerezte a vezetést a Haladás! Egy jobboldali beadásra Kelemen érkezett, és 3 méterről a kapu közepébe továbbította a labdát (2-3)!

A Haladás összességében megérdemelten nyert, megszerezve első győzelmét a bajnokságban!

TISZAKÉCSKEI LC–SZOMBATHELYI HALADÁS  2-3  (2 - 1)
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 400 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Tőkés Róbert, Punyi Gyula)
TISZAKÉCSKE: Prokop – Máté, Fodor, Balázs – Kiss B., Szekér, Bencze M. (Bekker 86.), Kryvotsiuk (Kocsis 46.), Erdei (Gyurján 86.) – Cipf (Márkus 73.), Zamostny (Torvund 65.). Vezetőedző: Vas László.
SZOMBATHELY: Verpecz – Nyíri, Jagodics, Csonka (Heles 56.), Bolla G. – Csernik (Zvekanov), Szakály A.(Jancsó 46.) – Horváth R. (Simut 46.), Rácz B., Mohos (Tarján 67.) – Kelemen. Vezetőedző: Alekszandar Jovics.
Góllövők: Erdei (35.), Bencze ( 44.) illetve Mohos (13.), Rácz 11-esből (82.), Kelemen (95.)

(Fotó: Nagy Jácint/archív)

Savaria Fórum 33. évfolyam 17. szám - 2024.05.03.
Szombathelyre ért a platós kampány: Knézy Jenőt idézve üzent Magyar Péter (képgalériával)
„Végre egy mérkőzés, amit élvezek”, mondta idősebb Knézy a Fradi 1995-os Bajnokok Ligájába jutásakor a Grasshoppers elleni meccs közben, és ezt sütötte el most Magyar Péter országjárása hétfő esti szombathelyi állomásán a Fő téren egy-két ezres tömeg előtt, üzenve a kormánypártnak hogy a „Tiszát eddig megállítani senkinek sem sikerült”. Főként pártja távlati terveiről beszélt, az uniós választások tétjéről viszonylag kevés szó esett.
Javában zajlik a majális az Emlékmű-dombon
Szombathely Város Koncert Fúvószenekara reggel 9-kor "nyitotta meg" a szombathelyi Majálist. Az Emlékmű-dombon a csapatok már főznek, a veterán- és tuningautó-felvonulásra is sokan voltak kíváncsiak.
Közleményt adott ki a Haladás a licenckérelem állásáról
A Szombathelyi Haladás NB II.-es labdarúgócsapatának vezetősége közleményt adott ki az indulási joghoz kapcsolódó adminisztrációs folyamat jelenlegi állásáról.
Megyénkbe érkezett Magyar Péter
Két napon keresztül Vas megyét járja Magyar Péter. Hétfőn reggel Vasváron kezdett, majd Körmenden folytatta a látogatást. Szombathelyen este hatkor kezdődik a Fő téren a beszéd.